voerde muziekstukken de overige werken had bezigligd begaf de Directie zich met eenige genoodigden naar het hotel den Burg, alwaar deze genoegelijke dag, door het overschoone weder begunstigddoor eencn vriendschuppelijkcn maaltijd ten einde werd gebragt. Do heer T. C. Zurmühlen is benoemd tot vice-consul \an Belgie voor de havens van deao gemeente en die van O O Texel, en aan den heer A. Janssen alhier is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als belgisch consul. In we! onderrigte diplomatieke kringen wordt verzekerd, dat de kabinetten van Londen en Parijs besloten hebhen thans na de zege van den 8sten, niet meer door tnsschenkomsl van Oostenrijk over tien vrede lo onderhandelen eri geeno vredesvoorstellen aan to nemen dan die regtslreeks van Rusland uilgaan. Er zijn berigten uit de Kaap de Goedo Hoop dd. 5 Julij ontvangen. Daardoor verneemt men, dat in do hinnen- deelen der kolonie eeno verschrikkelijke sfagting van men sehen heeft plaatsgehad; de Kaffers hebben namelijk eenen aanval ondernomen tegen de ingezetenen en 35 huisgezinnen omgebragt, waarbij mannen levend gevild en kinderen in kuipon met kokend water geworpen zijn. De admiraal Bruat laat Taman en Fanagoria bezetten door 1200 zeelieden der vloot, die voor Jeuikale ligt. Kars wordt nog altijd door 8000 man russischo kavalarie bestookt lerwjl Muravieff met hel gros van zijn leger naar hel défilé van Sanghanlides is vertrokken. Bij het garnizoen was nog geen gebrek aan leeltogl. De Turken begonnen met de ontscheping hunner troepen te Butoun. Een depêche van den maarschalk Pélissier van den 18'len dezer deelt het bcrigl mede, dat de Russen in hun vernielingswerk, de dokken en de heerlijke gebouwen inde nabijheid van hel fort Nicolaas en hel Qunrantainefor! heb ben gespaard, ilel eerste resultaat der opname van hel materieel, beeft aangewezen 4000 slukken geschut, 50,000 kanonkogels, waaronder weinig holle projectillen 500 ankers kruid, waarvan de helft nog in goeden staat is, 25,000 kilo's koper en twee stoommachines en eene aanzienlijke hoeveelheid masten, die tot Minderingen gebruikt worden. Dc gekwetste boofd-officieren zijn zoowel als wcnscheijk is er bestaat ten hunne opzigte geene ongerustheid. Voor den inval der gealüëeerden in de Krim bestond de russische vlooi in de Zwarte zee uit 5 linieschepen van 120 st.8 van 84 en 1 van 80 st.4 fregatten van 60 sl.; 5 korvetten en brikken; 7 kleinere oorlogsvaartuigen; 11 transportschepen en 64 kannonneerboolenvoorts 6 grooie cn 6 kleinere stoomschepen; ta zamen 117 bodems, voe rende 2200 kanonnen, Deze geduchte seheepsmagt, welke Turkije aanhoudend bedreigde, is nu, nadat de Russon zelven gaandeweg haar deels hebben laten zinken, deels verbrand, geheel vernietigd. Mol verbazende grooie kosten was zij tot stand gebragt, Haar eenig belangrijk krijgsbedrijf is ge weest de bekende vernieling van een groot deel der lurksche vloot bij Sinope. In berigten uit de Krim, van 14 dezer leest men, dat den 12den het binnentrekken der fransche troepen bin nen Scbastopol begonnen is, nadat reeds de vorige dagen kleinere afdeelingen in de stad waren gekomen, welke zon der eerst do talrijke barrikades weg te ruimen, in do met puin opgevulde stralen binnendrongen. De uitdrukkingdat Sebasiopol eene puinhoop is, wordt bjna woordelijk beves- ligd, want zelfs do schoone gebouwen aan de kade liggen in puin. In den Dacht van 11 op 12 Sept. beproefden rtM-ds eenige kleine schepen der gealliëerde vloten aan dó zijde van hot voormalige Quaranlaniefort in de haven binnen te dringen. Men twijfelde in hot leger niet, dat dit ook aan do grootere schepen zoude gelukken, en voor alles zoude men de versperringen aan den ingang der haven wegruimen. De Presse d'Oriënt deelt de volgende anecdole mede, welke trouwens niet zeer waarschijnlijk klinkt. Zij komt voor in eene correspondentie uit de Krim, na den slag aan de Tschernaïa geschreven. »Sk zal mijn brief niet sluiten zonder met lof melding te maken van een soldaat van tene nieuwe soortdie zich in den slag aan de Tschernaïa met roem overladen heeft. Het is een hond, die hot leven heeft gered van een sergeant en een soldaat en drie krijgsgevangenen gemaakt heeft, hij behoort aan kolonel Metmann van hot 73ste linie-regement. Voor dat men tegen den vijand oprukte, had zjn meester hem vastgelegdmaar do hond, bet spijt mg zijn naam niet te kunnen opgeven, -de troepen ten strjde ziende trekken en hei musketvuur hoerende, brak zyn ketenen en vloog in het midden van zijn regiment, in één oogwenk was hg met den vijand slaags, den een bijtende, anderen omverwerpende en met heldenmoed vechtende. eDaar ziet hij een russischen grenadier op hel punt met zjn bayonet een sergeant, die een vyandelijk officier bij de kraag bad gepakt, te doorboren; de hond springt op den grenadier toe, pakt diens kapotjas beet en werpt hem omver, hg is echter to edelmoedig om een overwonnen vijand te bijlen hij vergenoegt zich dus met hem do poolen op de borst te zeiten en hem zyne tanden te toonen lot men hem krijgsgevangen gemaakt heefl. Een weinig verder bedreigt een russisch soldaat met zijn sabel een gekwetsten Zouavede hond zet zijne tanden in de vuist van den Rus, wien de sabel daardoor ontvalt en de- ontwapende soldaat is genoodzaakt zich over te geven. Op dat oogenblik ont vangt de heldhaftige viervoeter een kogel, die hem een zij ner poolen verbrijzelt; die wond verdubbelt zijne krijgsdrift; hij stort zich op nieuw in de vijandelijke gelederen, werpt een officier op den grond en sleept hem bij zijn kapotjas lol onder onze troepenwaar bij gevangen genomen wordt. Een onzer wondartsen heeft zijn gebroken pool gespalkt en hij is aan de beter hand. De Engelschen hebben sn der tijd aan den hond van een adjudant eene medaille gegeven voor zijne verknochtheid aan zijn meester. Wij moesten dus even edelmoedig zgn als zij; en daar do hond van kolonel Metmann den lande diensten bewezen heeft, heeft bij, naar het mij voorkomt, aanspraak op eeno veel schitterender belooning dan de en- gelsche hond ontvangen heeft!"

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2