krcel op, waaruit het verlangen bleek om de loopgraven Ie verlaten. In den loop van den dag trokken de Franschen de stad binnen, voor dat alle mijnen gesprongen en voor dal alle branden gebiuschl warenzij verspreidden zich door de straten en gingen de huizen binnen, waar zij zooveel mo gelijk buit maakten. Eerst den lOden werdop hoog bevel, verboden iets weg te nemen, doch toen was het bereids te raatwant alle loopgraven geleken naar een kermisplein men trof daar mahonyhoulcn ledikanten, leuningstoelen, spiegels, piano's, schilderijen, mannen-en vrouwenkleederen enz. aan, alsmede allerlei eetwaren. Men deed zich eens regt le goed en overal zag men dansende groepjes, waaron der verscheiden soldalen in russische vrouwenkleederen hetscheen dat men op dit oogenblik alle vermoeienissen alle ontberingen vergeten had. Brieven uit Ronslanlinopel van den 20sten September behelzen het volgende: In de zee van Azof hebben onlangs de schepen Milaan en Gaton het vernielingswerk weder voortgezel. Tusschen Temrianl en Dolga werden 43 vis- scherijen, 127 schepen, verscheidene duizend netten, teer, zout en eene ontzaggelijke menigte vaten vernield al te gader privaat-eigendom. Do zeer rijke visscherij in du zee van Azof is daarmede voor dit jaar onmogelijk gemaakt. Eerlang zou ook do golf van Uklink bezocht en de daar aanwezige voorraad van veevoeder verbrand worden. In het amphilheater van Astlev wordt thans de ver overing van Sebaslopol vertoond; daarbij worden meer dan 500 soldaten met artillerie en kavallerio van het londenseh garnizoen gebezigd. Men weet, dal Engeland hel zich tot eene eer acht eene veilige en gastvrije schuilplaats te zijn voor allen die elders wegens hunne politieke of godsdienstige begrippen vervolgd worden. Des te meer aandacht trekt een artikel van het ministeriële londensche morgenblad, de Post, waar in betoogd wordt dat hel engelsche gouvernement met nut en voeg dwangmaatregelen zou kunnen nemen tegen do politieke vluglelingen, die in Engeland aanslagen legen de rust \an Europa cn inzonderheid van Frankrijk smeden. De naaste aanleiding lot dit beloog ligt in de omstandigheid, dat het drietal beruchte volksmenners, KossulhLedru-Rollin en Mazzini, dezer dagen lo Londen eene bijeenkomst ge houden en een nieuw manifest van revolutionaire strekking aan de volken van Europa uitgevaardigd heeft. De Post herinnert dal, eenige jaren geleden, de uil Portugal ge weken aanhangers van Don Pcdroomdat zij in Engeland aansla gen legen bet gezag var. Don Miguel smeedden, uit het vereenigd koningrijk verwijderd en naar een door hen gekozen oord overgebragt zijn, en oat dezo maatregel op raad van een liberalen staatsmannamelijk den hertog van Wellingtongenomen is. Do Post, zegt dat de politieke uitgewekenen, hoewel in Engeland eene veilige schuilplaats vindende, er uit het ge zellig verkeer streng geweerd worden, doch erkent dal Kossulh aan eene menigte Engelschen zijne begrippen heeft ingeprent, en dat de dagbladen van Jersey vele artikelen opnemen, die in den geest van Ledru Rollin geschreven zijn. Bij de bestorming van Sebastopol op den Ssten dezer drong de generaal Mac Mahon met zijne Z,ouaven hot eerst de vestingwerken van den Malakoff-toren binnen; trotsch op zijne zege en ongerust over een nog onzekeren uilslag ont moette hij voorlmarcherende den bevelhebber der plaats, die, reeds gewond, te midden der Russen die gevangen werden gemaakt nog weerstand bleef bieden aan den tijand. Geef u dan over," riep de generaal Mac-Mahon hem toe, hoopt gij nog langer weérstand te bicden?" Tot dat ik sterf, niet waar kinderen? antwoordde do russische officierzich tot zijne soldalen wendende. Z,oo als gij verkiest, bevelhebberI luidde het we derantwoord, vooi uil dan, vuur!" Kort daarop was lan gere wederstand niet meer mogelijk en werden al de nog al daar in leven zijnde Russen gevangen gemaakt en was de Malakoffloren veroverd. De franscho bank heeft te Londen door Rolh'schild voor 50 millioen goud voor hare rekening laten aankoopen, welke som zal dienen ter aanvulling van de leemte, in den muntvoorraad der bank sedert hare laatste roaandelijkscho afrekening ontstaan. Reeds heeft die bank in den loop de zes jaars verscheidene malen voor aanzienlijke sommen aan goud in het buitenland laten aankoopen. JStirgcrlIjke Stand van 29 September 6 Octobcr 1855. GEHUWD: N. J. Leijer en J. C. Prins. BEVALLEN: M. Koppers geb. Visser D. M. C. Maillie geb. Smits D. S. Been geb. Spaan Z. J. M. Bakker geb. In 't Velt Z. A. Troost geb Zunderdorp Z. D. van der Kris geb. Jacobs Z. C. T. Slot geb. Hansen D. G. Scheffer geb. Keizer Z. C. W. D. Bruin geb. Orth Z. A. Kreeft D. OVERLEDENJ. B. Maas 46 j. A. G. N. van der Zwan 3 j. J. G. Tracksel 6 w. A. Zussen 3 j. D. Strooker 6 w. L. Zwier 2 j. J. G. Schuil 2 j. A. A. van Erp 7 j. S. Klein 20 j. II. Kraak 6 j. R. B. Bonifacius 7 j. Ambtshalve ingeschreven 4. GEMENGDE BERIGTEN. In de haven van Yarmouth liggen twee visscherspinken van Schevcningen aan de kelen en is het scheepsvolk in hechtenis genomen, wegens sluikhandel in tabak. Een jongeling, die op eene bruiloft te Wognum over het hoofd was geworpen, is aan de gevolgen overleden. De laatst ontvangen berigten uit China klagen steeds over de roove- rijen der zeeschuimers in die wateren. Do keizerin van Frankrijk rekent legen a. s. vrouwendag. Do koningin van Spanje is aan de beterhand. In eene herv. kerk te Schiedam is een bankbiljet van ƒ1000 gecollecteerd voor de arrncD. In de gemeente Borger (Drenthe) is een nog zeer jeugdig kind, bij afwezigheid der ouders, in 'l vuur gevallen en verbrand. Uitgekomen te 's Gravenhagedo Constitutioneel, om met behulp van de amsterdarosche cour. en de 's gravcnhaagsche nieuwsbode den wankelenden zetel van v. Hall lo schragen. In hel kanton Neufchatel is een algemeene drijfjagl tegen de beeren uilgeschreven. Van het fransche vreemdenlegioen zullen eerlang 3 per sonen doodgeschoten wordendie de hoofden waren van een deserliekomplot13 soldaten welke hierin reeds gewik keld waren, boelen hun misdrijf in het bagno van Toulon. Te Londen wordt een nieuw leven bespeurd onder de

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 3