WEEKBLAD van den HELDER en hei NIEUWEDIEP. AANBESTEDING. N°. 44. BERTIEKDE JAAROMO, .X l G E H ET Q Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen nitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwediep De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan* toren zijner woonplaats. MAANDAG ADVERTEJiTIEN gelieve men ongeiegeld aan den Uitgever in te renden, uiterlijk Zalurdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. as O c TT O IS E R. Op Donderdag den 8 November 1855, dès namiddags ten 1\ ure, zal onder nadere approbatie, door den Commissaris des Konings in de provincie Noordholland, of bij deszeifs afwezen, door een der Leden van de Gedeputeerde Staten in bijzijn van den heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het Gou vernementsgebouw, in de St. Jansstraat, te Haarlem, voor rekening van Kerkvoogden, worden aanbesteed: Het doen van eenige vernieuwingen en herstellingen aan het Kerkgebouw der Hervormde Gemeente te Westgraftdijk. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek waarop de bedoelde aanbesteding zal plaats hebben, zal behalve ter Provinciale Griffie van Noordholland, bij Kerk voogden der Hervormde Gemeente te Westgraftdijk en ten Itaad- huize der gemeente Graft, op de gewone plaatsen ter lezing worden nedergelegd. Zullende vijf dagen vóór den dag der aanbesteding en alzoo op Zaturdag den 3 November aanstaande door de zorg van den heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat de noodige aanwijzing worden gedaan en inmiddels zoo bij Z.W.E.G, als bij den heer Aspt. Ingenieur A. O. van den Sanlheuvel te Hoorn en bij Kerk voogden de vereischte inlichtingen te bekomen zijn. 1T 2BU7T S T2JD 11T O-BII» HELDER en NIEUWEDIEP, 27 Oclober 1855. Zr. Ms. fregal Doggersbankkapt. ter zee Stortis jl. dingsdag namiddag, met Z. K. H. den prins van Oranje aan boord, uil de Middellandsche zeo alhier binnengeloopcn. De prins is donderdag aan wal geslapt, heeft audiëntie verleend aan de militaire en burgerlijke autoriteiten, Zr. Ms. schepen wan oorlog en de forten in oogenschouw genomen x en is gisteren morgen naar de residentie vertrokken. Z. M. heeft aan Mr. C. Visser, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Scha- gen en als plaatsvervangend kantonregler aldaar. Te Londen wordt iedere zeven minuten een persoon geboren 011 iedere negen minuten een persoon ten grave gesleept. Men weet dien ten gevolge niet waar de dooden vorder zullen worden ter aarde besteld, naardien allo kerk hoven van deze omlreut 2,500,000 inwoners tellende hoofd stad vol zijn. De fransche Moniteur bevat eene correspondentie uit Athene dd. 13 dezer, waarin wordt gemeld, dat de admiraal Jacquiuol, kommandanl van het marine-station in de grieksch- turksche wateren, vernomen hebbende dat de bende roovers, die den kapitein Berthaud heeft aangevallen en gevangen genomen, zich in de omstreken van Salamis bevond, eene stoomboot met den procureur des konings van Altica en troepen infanterie en mariniers aan boord, zich op weg had begeven ter hunner vervolging, en er in geslaagd was in de baai van Koulori vier dier roovers gevangen lo nemen; waaronder ook hem, die aan den franschen admiraal den brief der roovers heeft overhandigd, waarineen rantsoen van 30.0.00 drachmen voor do vrijheid van genoemden kapitein geëischt werd. Met het proces dezer vier roovers zou men ten spoedigste een aanvang maken, en men twijfelde er niet aan, of zij zullen tot de doodstraf veroordeeld worden. Da North Britsch Mail beval hei volgend romantisch verhaal, ontleend aan den brief van een engelsch soldaat aan een zijner vrienden te Glasgow. Een troep soldatentot verschillende regimenten lehoo- rendozwierf, in do eerste dagen na de verovering van Sebasiopol, van huis lot huis, alles plunderende wat hunne gading was, tot dat ze in één dier huizen eene russischa dame ontdekten, schoon jong en dus welügt ook van hunna gading. Juist bezig haar op niet ai te zachte wijze roeda lo voeren, werden do soldaten echter in hun opzet gestoord door do verschijning van een jong oflicier, die, met opge heven pistool, den eersto den beste, welke verder een hand aan haar zou durven slaan, met oogenblikkelijken dood dreigde. Dit middel werkte èn op do soldaten én op do dame: dc eersten lieten af, en do laatste, die niets min der blijkt te zijn dan eene gencraals-doei^ler,'-.heeft ayerli

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 1