GEMENGDE BEBI6TEN, paleizen en gouvernementsgebouwen, die de bcscbouwer van de laatste heuvclry voor Sebastopol bewonderen kon ten tydo toen meii nog op eerbiedigen afstand gehouden werd? In den morgen van den 18den Junij kon men ze nog zien thans waren zij niet meer, J)e stad Sebastopol heeft opge houden te bestaan. Een duilsch dagblad meldt, dat na de kapilulalic en vermeestering van Kinburn ook de generaal Knorrig, ves- ting-kommandant van Otschakoff, door de geallieerden uil- genoodigd werd tlo hem toevertrouwde positie te verlaten in welk geval hem vrijen aftogt met wapenen en bagaadje toegestaan werd. De generaal Knorrig weigerde dit aanbod en heeft liever de vesting in de lucht laten springen, omdat hy do onroogeiykheid der verdediging inzag, Eeuo depêche uit Madrid dd. 20 Oct. luidt aldus b De beurs is verlaten ten gevolge van een door de cholera veroorzaakten panischen schrik. De hertog van Montpen- sier zal den 1 November in Spanje arriveren. De regering belooft cene liberale hervorming var hel systeem der tarie ven onder inachtneming echter der belangen van Gatalonie." Burgerlijke Stand van 20 StOctober £855. GEHUWD: G. H. Blom en J. C. Sant. A. J. Bruin en W. Brugman. H. J. Winkel en P. Celen. BEVALLEN: T. Nuberg geb, Ham D. S. S. Weers geb.de Jongh Z. J. C. Eradus geb. Walon D. H. M. Bels geb. Kindt Z. Levenloos aangegeven 2. OVERLEDEN: N. Vis"30 j. W. A. Driessen 6 m. T. de Visser 5 j. N. Stol 12 d. G. Kitsen S9 jW. Harm- sen 33 j. E. J. Bonifaeius 2 j. A. K. Molenaar 18 j. T. Kraak 2 j. J. Dekker B j. IJ. van Straaten 8 m. S. Visser 1 j. G. Hendriks 4 j. J. Groen 2 j. A. Klein 38 j. Een bedaarde brandmeester to Zwolle heeft een feilen brand in den schoorsteen eener bovenwoning gebluseht met cene goede dosis zwavel en zout. De gezanten der ge- alüëerdo mogendheden teAihcne hebben geweigerd de nieuwe ministers to ontvangen. Admiraal Dundas heeft den koning van Zweden te Stockholm een visite gemaakt. Terwijl men uil Engeland (luizende mensehen in den oorlog zendt om daar op verschillende wijze een smartelijke» dood te sterven, onderzoekt men te Londen hoe hst rundvee op de zachtste manier zal worden geslagtDe engelsehe bladen zeggen, dut de'bank te Amsterdam weigert zilver in baren te verkoop,engelijk zy vroeger deed. In Hongarije zijn van 1 Januari) to! ultimo September niet minder dan 336 roevers in hechtenis genomen, De verwikkelingen tusschen de fransche en napelsche regeringen nemen een steeds drei gender aanzien, De heer Loopuil te Schiedam is in den plaatselijke» omslag aangeslagen voor ƒ2100. Do beurs to Madrid was den 20 October geheel verlaten, ten gevolge der paniek door de cholera veroorzaakt, Uit Senegal wordt berigi, dat een bloedig gevecht heeft plaats gehad tusschen de Franschen en Mooren. Do britsche minister van koloniën is op 45jarigen leeftijd aan de jicht bezweken. In Konstantinopel wordt in stille gewerkt om het kabine/ onderste boven Ie gooyen. Prins Frederik wordt in do eerste helft van November in de residentie terug verwacht. 1 De T. K. zal den 7 van Slagtmaand hare werkzaamheden hervatten. - De minister van buitenlandsehe zaken heeft den 22 dezer zijn eerste diplomatiek diné gegeven. Uit de Krim vrordl gemeld dat de geallieerden met talrijke batterijen het vuur geopend hebben tegen de noordelijke forten. 0|» do 11. zatuidag gehouden franeker paarden markt waren 220 paarden aangevoerddie by' goeden koop lust, meestal tot hooge prijzen zyn afgegaan. Prinses Amalia mei stoornvermogen is te Vüssingen te water gelaten. Dezer dagen is te Oravitsa eene vrouw van 115 jaren overleden; 'zij had tot bet laatst een uitmuntend gezigt en al hare landen behouden. Brieven uit Havana van den ln dezer meldendat men aldaar vrees koesterde voor een nieuwen inval van fiibustiers. - In vele zwitsersche fabrieken heerscht zulk een gebrek aan arbeidslieden, dat do fabrie kanten zich genoodzaakt zien hoogere loonen toe te kennen. Dezer dagen zyn in Arragonie een twintigtal Cariisten tot de bende van den bekendeD partijganger Toful behoo- rende, in handen der koninklyke troepen gevallen en ailc-n gefusilleerd. In Madrid wordt de democratische partij steeds heviger legen Espartero, Keizer Alexander heeft zich aan den voet bezeerd. Te Amsterdam is uil het Kalleugat opgehaald hel lijk van een gepensioneerden officier der infanterie. De voornaamste punten der haven van Cork worden op dit oogeut lik van geduchte vestingwerken voorzien. Te Neurenberg is dezer dagen een vrij sterke aardbeving waargenomen, zoodal sommige woningen op hare grondvesten wankelden, - Uit Gerieve zyn onlangs eenige slaalkuudigo vluglelingen verbannen; omdat zy verdacht werdenprcclamatien van Mazzini verspreid te hebben. Het spaansche bewind houdt zich onledig met grooto finan ciële maatregelen ter gunste van de huiltnlandsche fondsen houders. Te Seville heeft dezer dagen een klein oproer plaats gehad naar aanleiding van de duurte der levens middelen. Een dagorder van prins Gorlschakofl verklaart dat hij er niet aan denkt om terug te trekken. Hij zal de Krim niet ontruimenmaar haar legen de indringers (erivahisseurs) verdedigen. Als een blijk tot welke hoogte de kunst van adverteren thans in Engeland gekomen is, diene het volgende: Een londensch kousenkooper gaf namelijk onlangs in eene ad vertentie aan alle moeders (ïen raad, om hare kinderen des za- turdags avonds na zes uur toch vooral te huis te houden, daar op den vorigen zaturdag twee kinderen gedood en vijftien gewond geraakt waren door de menigte die zich om zijnen winkel verdrong. De geneeswijze der cholera, zoo als die deer de Maleijcrs wordt uitgeoefendeu die in Australië met den besten uitslag bekroond zou zijn, bestaat, volgens de narigten van de geneeskundige Cou rant, alleen in het knijpen of kneden (pitjakken) der lijders! waarbij men soms zelfs zoo ver gaat, om de patiënten met de voeten op den buik te stampen of er over been te loopen. Een ooggetuige verhaalde van deze gymnastische kuur enkele goede uitkomsten.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 3