HAIRIISr X, M A 11 I IV E. GEMENGDE BEBIGTER, A d v e r t e n l i n. U1TVEIIKOOPING SOEPGROENTEN, Munitie-Brood en yersch llundvleesch, M. J. Strikker. C. Deijl en C. P. "Willems. BEVALLEN: D. Groot geb. Horsman Z. J. Baggerman geb. Sckraven Z. M. de Wit geb. Blom Z. A. Liedmeier geb. Troost Z. A. Jacobs geb. Willems D. A. Jonker geb. Geus Z. K. Lutz geb. Tonneboeijer D. A. C. Zwart geb. van Groeneveldt D. M. de Lange geb. Groeneveldt Z. M. Slort geb. Kuiper Z. H. Verboom 1). OVERLEDEN: H. Heepkee 40 j. J. Dekker 52 j. B. Boll 68 j. J. Groet 6 d. P. Strikker 9 m. De Morning Adverliser zegt, dut tusschen Engeland, Frankrijk en eenige duitsche staten onderhandelingen wor den gevoerd over eeno beperking van het regt van asyI. Do Times verzekert, dat met den aanvang van de volgende lente 120 kanonncerboolen gereed zullen zijn om legon den vijand gebezigd te worden. Volgens overlandberigten uit Bombay dd. 17 Ocl., had do opstand der Santals nieuw voedsel gekregen, Beerbhoom is geheel in hunne magt. Sedert eenige dagen riglen de wolven ontzettende ver woestingen in Bretagne vooral in Morbihan, aan, alwaar zij zelfs runderen en ossen verscheurd hebben. Zij moeten in het woud van Colpo een kolenbrander aangegrepen hebben, die slechts ter naauwernood zijn leven kon redden. De nieuw benoemde president en yice-presidenl van den hoogen raad hebben de gevorderde amblseeden in handen des Konings afgelegd. In do Krim worden toebereidselen gemaakt om er te overwinteren. 8000 man van de kei zerlijke garde keeren naar Frankryk terug, De omstreken van Singapore worden door tijgers onveilig gemaakt. Do Czaar van Rusland heeft verscheidene hooggeplaatste amb tenaren wegens bedriegerijen afgezet. Men heeft bere kend dat de landengte van Suez in 6 jaren zal kunnen worden doorgegraven voor 160 a 180 inillioen fr. In Spanje worden de Carlisten zonder medelijden uitgeroeid. De werklieden eencr hoedenfabriok in Soulhwark hebben Napier een admiraalshoed van 10 c£ overhandigd, Op het keulsche slation van den Rijnspoorweg is eene belang rijke met kalk vermengde hoeveelheid meel geconfiskeerd. - Matamoras heeft zich aan de troepen van Santa Anna over gegeven. Eene fransche vereeniging heeft alle omnibussen uil Londen overgenomen. Te Rotterdam zijn 2 woon- en pak huizen to Hoogeveen 4 arbeiderswoningen afgebrand. In de nabijheid van het braziliaansche stadje Tabalingua heeft een bloedig gevecht tusschen Amerikanen en Brazilianen plaats gehad. - In Frankrijk is eene vrouw overleden welke in 3 dagen 13 flesschen brandewijn had leeg ge dronken. Te Sebastopol heeft men nabij bel fort Nico- laas zeer belangrijke onderaardsche werken ontdekt. De maarschalk Pélissier is met de uitgestreksle volmagl voorzien. Heden beviel voorspoedig van een ZOONA. GEUS, geliefdo Echlgcnool van Helder, 12 November 1855. J. JONKER. Algemeens kennisgeving. Op den 16 dezer is te Haarlem overleden, mijne dochter JOHANNA ruim 35 jaren oud, echtgenoote van A. de CASPARIS. Helder 17 Nov. 1855. A. BOOMSMA. Eenige en algemeene kennisgeving. Men zoekt eenen KRUIDENIERSBEDIENDE van 15 a 18 jaren. Adres onder Leiter A. roet franco brieven bij den uitgever dezes. den 21sten November e. k.van ongeveer vijf duizend, stuks IJ PEN-, BEUKEN- en LINDE-PLANTBOOMEN, des morgens ten elf uur. Onder nadere goedkeuring van den Minister van Marine, zal op Donderdag den 29 November 1855, des voor middags ten elf ure, bij inschrijving worden aanbesteed, de levering der benoodigde voor de Equipagien van Z. M. schepen en vaartuigen van Oorlog ter reede van Texel en in het Nieuwediep gedurende het jaar 1856. De biljetten van inschrijving, op gezegeld papier, zullen op den dag der aanbesteding voor hel bepaalde uur ter Secretarie van de Directie der Marine lo (Yil- letnsoordvrachtvrij moeien bezorgd worden. De voorwaarden van aanbesteding en het model inschrij- vings biljet, liggen van heden tot aan den dag der aan besteding dagelijks (de Zondagen uitgezonderd) van 's morgens 10 lot 's namiddags 2 ure, tor lezing en inzage ter Secretarie van de Directie voornoemd. Willemsoord den 16 November 1855. De Directeur en Kommandant der Marine, W. J. JOLLIJ. Onder nadere goedkeuring van den Minister van Marine, zal op Maandag den 26 November 1855, by inschrij ving worden aanbesteed de levering van het benoodigde ton dienste der equipagien van Z. M. schepen en vaartui gen van oorlog ter Reede Texel en in het Nieuwediep van en met den le Januarij tot en met den 31e De cember 1856. De biljetten van inschrijving zullen vóór of op den be paalden dag des morgens vóór 12 ure vrachtvrij behoo-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 3