GEMENGDE BERIGTEN. Uil hel kamp le Tschernaïa wordt het volgende aan de Times geschreven: De expeditie naar Kaffa schijnt opgegeven le zijn, de van Kinburn teruggekeerde troepen zyn althans vóór twee dagen aan land gezet. Het plan om Arabat te nemen, als het eonige middel om de Russen ge durende den winter den weg over den landtong te versper ren, is dus niet gelukt. De Russen kunnen zich even goed van levensmiddelen voorzien als ten vorige jare, en hebben vooreerst geen aanval te vreezen." De keizer van Frankryk heeft voor den aanvang der plaats gehad hebbende revue, de militaire medaille, welke hij droeg, van zijne borst genomen en den koning van Sardinië aangeboden, roet hartelykbeid zeggende, dat bij niet wilde, dat hij zich aan de fransche troepen vertoonde, zonder deze decoratie, welke hij zoo zeer waar dig was te dragen. Zeker schynl het dat Rusland ontzaggelijke toebereid selen lol den oorlog maakt. Zoo men de berigten uit Petersburg mag geloovcnworden de krijgstoerustingen op uitgebreide schaal met buitengewonen ijver voortgezet. Brieven uit Polen melden, dat het geheele russische rijk naar een uitgebreid kamp gelijkt. Het is waar, dat men aan de berigten uit Rusland geen onvoorwaardelijk geloof kan hechten, daar de aldaar aangeslagen toon van hooger- hand wordt opgegeven en bevolen. Volgens berigten uit Konstanlinopel zoude het lurk- sche Donau-leger weder op 70 a 80,000 man gebragt worden in April van het volgende jaar zoude het naar de Pruth rukken en het oorlogstooneel naar Bessarabie ver plaatst worden. Het kommando zoude alsdan weder aan Omer Pachadie uit Azie zoude lerugkeeren opgedragen worden. Uit de Krim, zoo schrijft men uit Weenenzijn thans weder uitvoerige berigten ontvangen, welke echter niet veel nieuws bevallen. De fransche garden zijn voor hun vertrek naar Frankryk voor den maarschalk Pélissier in parade uitgerukt, die hen bedankt heeft voorde bewezene diensten. Even zoo bezigligde de maarschalk de aan de Tschernaya en in het Baidar-dal geplaatste kavallerie voor haar ver trek naar het Westen zij zal in den Bosporus overwinte renten einde in hel vólgende jaar met nieuwe krachten op het looneel des oorlogs te verschijnen. In de Krim zijn alle geraeenschapswegen voltooid en de winterkwartieren gereed; alles trekt naar Balaklavaalwaar de engelsche kcmmandant niet met zoo groote gestrengheid le werk gaat als de fransche kommandanl te Kamiesch. De jongste berigten uit Konstanlinopel melden nog niets van Omer-Pacha's verrigtingen na het gevecht aan de rivier de Ingur. Aangaande dat gevecht vindt men thans omstandige be rigten in de dagbladen van Konstanlinopel en ook in een door de Times ontvangen brief van haren correspondent, die hetzelve bijwoonde. Ook uit dilschrijven blijkt, dat het eene bloedige en in de gevolgen waarschijnlijk belangrijke zege voor de Turken is; doch de engelsche berigtgever schat de sterkte der russische troependie aldaar geslagen zijn, op slechts tien duizend man, waaronder 6000 man reguliere troepen en 4000 man mingrelische landweer. Hij voegt er bydat het russische leger na hel gevecht den terugtogt naar Kutaïs aangenomen heeft, en hij hoopte dat Oraer-Pacha hen spoedig volgen zou. Burgerlijke Stand van 21 November 1 lieeembcr £355. GEHUWD: J. F. Geriot en E. Langeveld. P. Clots~en M. Sentkers. W, F. Kelbling en J. Kroon. T. A. de Waard en J. W. Brandt J. D. Bruin en H. Steenhuijs. BEVALLEN: H. van Waart geb. Hubbeling D. K. Rie- merts geb. Troost Z. T. van Amersfoort geb. Bakker D. A. Pranger geb. Dissel Z. R. Vrieslander geb. Post Z. T. Hoogvorst geb. Smit Z. G. Douwes Z. OVERLEDEN: H. D. Beekman 68 j. R. Veen 3 j. J. F. Hamburger 45 j. P. Roem 11 j. M. Karreman 30 j. C. Munier 21 m. T. van Dalen 32 j. H. Honstrig 10 j. A. B. Af von Köningslöw 35 j. Ambtshalve ingeschreven 1. To Wignan hebben 2- a 3000 kolenwerkers den arbeid gestaakt, omdat men in de door hen verlangde lOpCt. ver hooging van loon niet heeft willen toestemmen. Uit China wordt gemeld, dat de keizerlijke troepen nabij Chin Kcang- Foo door de insurgenton waren geslagen. Over den uit slag der zending van den generaal Canrohert hangt nog steeds de sluijer des geheims. Lord Codringlon heeft hel opper bevel over het engelsche leger in de Krim reods aanvaard. Men wil welen, dat de maarschalk Pélissier naar Frank rijk zal lerugkeeren. Zijn gezondheidstoestand moet daartoe de aanleidendo oorzaak zijn. In Friesland zijn 38 bunders veen verkocht voor ƒ72,000. Te 's Herlogenbosch is een brandstichter gevankelijk binnengebragt. Op de hofjagt van 20 Nov., door den keizer van Oostenrijk bijge woond, zijn 3000 stuks wild geveld. De hertog van Modena heeft het burgerlijk huwelijk in zijne staten afge schaft. De electrische telegraaf lusschen Alexandrië en Kafer-el-Haïs is sedert eenige dagen in werking. Twee engelsche soldalen in de Krim hebben zich dood gedronken. Te Lyduey, in het graafschap Cheltenham, hebben twee jonge lieden het onmatig drinken van bier en rumom eene weddingschap, met hun leven geboet. Melternich heeft 28 Nov. zijn 82slen verjaardag gevierd. Een gedeelte der brilsche vloot zal le Malta overwinteren. De koninc van Sardinië amuseert zich te Parijs. De monarch van Zweden heeft den generaal Canrohert de Scraphynon orde geschonken. De graaf Molé is gedurende den maaltijd aan eene beroerte overleden. De Koning van Bel<ne heeft O o eenen schoolonderwijzer van 81 jaren de Leopolds orde ver leend. Jl. zaturdag avond is te Brussel eene groole hoe veelheid sneeuw gevallen. - De Moniteur beval de aankon diging dat de blokkade van de Wille Zee is opgeheven sedert Oct, Oraer-Pacha bedreigt Sugdidi. De dappere fransche admiraal Bruat is bij Messina aan oen aanval van podagra bezweken. In de omstreken van laatstgenoemde stad hoeft eene waterhoos eene vreeselijko overstrooming I veroorzaakt.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2