ontvangen; en aan haren broeder den prins van Wallis, hcefl L. M. een klein horologie doen toekomenwaarvan do kast uit een enkelen rubijn bestaat. J. I. Maandag werden de bewoners van den omtrek van het Woolwich-luighuis in angst gestort door eone allervree- selijksle ontploffing op de werf van dat rijksarsenaal. Het bleek weldra dal eene der werkplaatsen waar men bezig was brandpijlen te behandelen in de lucht was gesprongen, waarbij acht arbeiders gekwetst en twee gedoud werden. De Times behelst een artikel tegen den maar schalk Pélissieraan vvicn hij zijne werkeloosheid verwijl. Het blad gelooft, dat do fransche opperbevelhebber alle kans van welslagen had voor de eene of andere onderneming welke hij had willen beproeven, maar dat hij in stede daarvan derde halve maand werkeloos is gebleven, de geestdrift zijner troepen heeft laten verflaauwen en alzoo den yijand tijd gelaten om zich te herstellen en middelen van verdediging aan te wenden. In de Krim is tegenwoordig eene russische armée van 180,000 man geposteerd. Hot hoofdkwartier van den ge neraal Osten-Sacken is te Kamischi aan het plateau der Belbeck, van daar uit wordt de verdediging der noordelijke forten en der hoogten van Mackensie geleid. De luitenant- generaal Liprandi, wien do verkenning en verdediging van het overgebied der Belbeck opgedragen is, slaat in Bakschi Serai. Het hoofdkwartier van prins Gorlscbakofï is te Simferopol, waar zich ook het gros van hel leger de korpsen grenadiers en acht regemenlen zware kavallerie bevinden. Eene afdeeliug maakt front legen Eupalorie, een ander legen het schiereiland Kerlschterwijl de reserven ter sterkte van 30,000 man, te Perecop geposteerd zijn. Al deze troepen slaan met elkander in onafgebroken ver binding; en de naar de hoofdkwartieren voerende wegen zijn door do werkzaamheid der genie zeer verbeterd geworden. De uitbarsting, die den 15 November voor Sebastopol plaats had, werd door het in brand geraken van 25 kruid vaten veroorzaakt. Het artilleriepark van den molen vloog allereerst ten gevolgo dier uitbarsting in de lucht. Men dacht in den den beginne, dal het eene aardbeving was. Barakken vielen den soldalen boven hunne hoofden ineen; en op 1500 el afstand vielen spaanders neder. Het verlies aan men- schenlevens bedraagt niet meer dan 250 man. De oorzaak dezer ramp is nog onbekend. Bq hel vertrek der post uit de Krim verdubbelden de Russen bun vuur van de noord- tegen de zuidzijde van Sebastopol. De Russen versterken Nicolajef, alsmede de mondingen van den Dnieper en de Bog. Volgens den Morning Advertiser zou hel laatste bezoek van den hertog van Cambridge te Parijs de regeling van zekere militaire aangelegenheden ten doel gehad hebben. De keizer zou de noodzakelijkheid aangetoond hebben dat één generalissimus over bel geheele Krimleger benoemd wierd en onder verwijzing tot het onevenredig over- wigt der fransche troepen een uitstekend officier der laal- slen voor dat opperbevelhebberschap voorgesteld hebben. Te gelijker lijd heeft hij zich bereid verklaard om de fransche vloot in de Zwarte- en in de Ooslzco onder het opperbevel van engelsche admiraals te stellen. In een particulieren brief uil Si. Pelershurg van den 24slen November, door do parijsche dagbladen medegedeeld, leest men: Hel schier volslagen stilzwijgen onzer dagbla den over de krijgsgeheurlenissen heeft met ile terugkomst des keizers niet opgehouden; maar het militaire nieuwsblad behelst dagelijks lange lijsten van benoemingen met name in het leger hetwelk do Krim verdedigt. Men kan daaruit opmaken hoeveel russische officieren gesneuveld of door wonden ziekten en vermoeijenis voor verdere dienst onge schikt geworden zijn. Onder de gemeene soldalen moeten dezelfde oorzaken op nog grootor schaal eene gelijke uit werking gehad hebben. Vroeger werden de namen der bij ieder regement gestorven personen van lijd tot tijd van re geringswege openlijk bekend gemaakt, ten einde de nabe staanden, veelal in ver afgelegen gewesten des rijks wonen de althans eenig narigl van het uiteinde der hunnen zou den ontvangen en de geringe nalatenschap doorgaans in achterstallige of bespaarde soldij bestaande zouden kunnen opvragen. Doch sedert lang hebben zulke mededeelingen niet ineer plaats. Onlangs woonde keizer Napoleon eene beraadslaging zijner ministers, over de kwestie der duurte, bij. In derge lijke vergaderingen laat hij gaarne zaakkundigen toe, die met de ministers hun oordeel moeten uitbrengen. Onder het rooken van eene cigaar hoort hij dan aandachtig toe, valt nu en dan in de rede of verwijdert zich ook wel met een Adieumessieurs! zonder zijne meening te uiten. De kwestie der duurte met betrekking tot eenen grooten oor log, noopte hem echter zich aldus te verklaren: »de oorlog is niet de oorzaak der duurte, maar het ontoereikende van den graanoogst in Europa hetgeen daaraan moet worden toegeschreven dat de groole staande legers millioenen schals en du beste krachten aan den landbouw onttrekken. Rus land de militaire staat par exellencedwingt geheel Europa tegen eene bestendige bedreiging op zijne hoede en gewa pend te zijn, en daarom is het nu niet alleen te doen, om de oorzaken van den tegenwoordigen oorlog, maar ook die van eiken oorlog te doen verdwijnen. Dit is de duurzame vrede, dien wij sluiten zullen als wij gezegevierd hebben." Do Hr, Hyde, eigenaar van groote ijzerwerken bij Bristolmeent het middel ontdekt te hebben om de afwij king van het kompas op ijzeren schepen te voorkomen; reeds sedert eenigen tijd heeft hij een schip in de vaart tusschen Liverpool en Bristol en kan niet bespeuren, dat het kompas, hetwelk zoodanig in het schip is geplaatst, dat alle invloed van het ijzer wordt geneutraliseerd, in het minst van de juiste aanwijzing afwijkt. In een noord-amerikaansch dagblad leest men het volgende: Een regter in Texas hield onlangs aan een ter dood veroordeelden moordenaar de volgende toespraak John I de zaak is aldus gesteld: de regtbank was niet voor nemens u voor de aanstaande lente te doen ophangenmaar het weder is bijzonder koud en ongelukkigerwijze is uwp gevangenis zeer slecht, de meeste glasruiten in de vensters

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2