GEMENGDE BEBIGTEN, zijn 'door de jongens ingeworpenen het mor u bestemde vertrek is zoo ellendig ingerigt, dat men er geen vuur kan stoken; daarenboven is het getal der gevangenen zoo groot, dat men u niet meer dan één deken kan geven. Ten gevolge van dit een en ander, zouilt gij u tot aan het voorjaar in een akeligen toestand bevinden; zoowel dus om reden van deze omstandigheden, als om uw lijden zooveel mogelijk te ver korten, beveelt de reglbankin haar gevoel van mensch- lievendheid en meewarigheid, dal gij morgen ochtend ter stond na het ontbijt zult worden opgehangen." In een der engelsche dagbladen leest men een berigt hetwelk men niet zou kunnen gelooven, indien het niet in zoo vele bijzonderheden naauwkeurig werd verhaald en ook later van elders ware toegelicht. «Onlangs werd zekere gehuwde vrouw, te York, om dronkenschap in bewaring gesteld. Een policie agent vond haar dien nacht lusschen 12 en 1 ure, in een toestand van beschonkenheid en volstrekte naaktheid op de straat. Zij zeide hare kleederen om drank te hebben verkocht aan den kastelein in de Schapenbout. De getuige, die gedurende dal bedrijf daar in huis was geweest, verklaarde dal zy omstreeks half elf ure, aan den kastelein hare kousen had aangeboden voor een portie ale. Deze kocht ze voor een stuiver, vervolgens hare schoenen insgelijks voor eene klei nigheid, daarna hare overige kleeren en eindelijk haar hemd. Hierop trok de getuige zijn wambuis en bloeze uit om de naaktheid der vrouw eenigzins te bedekken, maar ook van deze kleeding ontdeed zij zich en verkocht ze aan den kas telein. Toen zij niets meer te verkoopen had, verzocht de kastelein haar, naar huis te gaan, waarop zg antwoordde hoe kan ik dat, in dezen toestand? geef mij iels, om mgne naaktheid te bedekken!" Maar dit mogt niet baten en, naakt als zij was, werd zij nu omstreeks ten 12 ure het huis uitgezet en kort daarna in dezen toestand op de straat gevonden door den policie-agentdie haar met een zgner kleedingslukken bedekte en naar het policiebureau geleidde." Kan men woorden vinden om het treffende en afschuwe lijke van zulk eene gebeurtenis uit te drukken?..,. Zoo diep kan de dranklust den menscheene vrouw zelfs, doen zinken Zoo verre gaat de scbaamtelooze hebzucht en de onroenschelijkheid van een kroeghouder! Volksvriend Burgerlijke Stand van 1 8 ïöecemker 1055. GEHUWD; A. C. van der Wolt en C. E. Linneman. C. van Wilgen en T. Hartens. A. Kruiff en E. van Wilgen. L. Eichman en H. van den Ende. BEVALLEN: J. Smit geb. Masereeuw Z. C. M. van Stra ten geb. Vergragt D. T. Spil geb. Prins D. J. F. van der Burgh geb. Meenderink D. C. A. Roussou geb. Zomer. D. OVERLEDEN: C. de Groot 27 j. J. D. Tabeling 58 j. M. Rooseboom 48 j. H. H. Niemantinga 43 j. J. Buek42j. Aangespoeld het lijk van een onbekend manspersoon. Het geschil lusschen Groot Brittanje en do Ver. Staten is in der minne vereffend. Omer-Pacha heeft zijno ope ratie tot onizolling van Kars opgeschort, wachtende op 2| I millioen francs. Een Londenaar heeft 2000 plurnpuddings naar de Krirn gezonden. In Berlijn zal den 15 dezer een kapittel worden gehouden van St. Jan. Op het vrije land Indramayoe zijn door de bevolking in 8 maanden ge dood60 tggers, 9000 wilde varkens, 13 kaaimans, 2000 eekhoorntjes, 100 vleermuizen, 67000 ratten en 5400 slinkmuizen. De keizerin vau Oostenrijk bevindt zich weer in gezegende omstandigheden. De russischo leger- magl in de Krim bedraagt op dit oogenhlik 180000 man. Generaal Ganrobert is Ie Parijs teruggekeerd. In de hoofdstad van Rusland zal een groole krijgsraad gehouden worden. Tusschen hel Valikaau en het weener hof heerschl de beste verstandhouding. Te Geerlruidenberg is eene jufvrouw overleden, welke baar vermogen van een ton gouds aan eene oude dienstmaagd heelt vermaakt. Te Lyon zag men dezer dagen 8 eenarmige Zouaven arm in arm door de straten wandelen. Berigten uil Stokholm o melden dal er sprake is van een huwelijks - ont werp van Prins Napoleon met eene zweedsche Prinses. Bij Kalafat is een groot ongeluk getieurd. Gedurende een stormachtig donker weder, leed een sleepschip, waarop zich eeuige honderd man oostenrijksche troepen bevonden schip breuk; 15 man cn 3 officieren verdwenen in de golven. Te 's Gravenhage hebben de bierbrouwers uit verschillende ste den des ryks een congres gehouden om over hunne belan gen te raadplegen. Een amerik. blad meldt, daleerlang te l\ieuw-Orleaus een groote wedstrijd op hel billard tus schen twee kreoolsche dames van goede familie zal plaats hebben, zij moeten de beste speelsters in de Ver. Staten zijn. Te London zgn 3 schepen uit Australië aangekomen met eene zaamgevatte massa goud ter waarde van 12,000,000. In 1854 hebben, volgens officiële opgaven op de engelsche kuslen 987 schipbreuken plaats gehad waarbij 1559 menschen zijn omgekomen. Verwacht verscheidene decoraliënals blijk van belangstelling in de vaderlandsche nijverheid, wegens de vele bekrooningen welke hollandsche inzenders op de parijsche tentoonstelling ten deel vielen, Een haagsche brievenbesteller, die zich schuldig maakte aan verduistering van brieven met geldswaarde, is op de daad betrapt en in het pakhuis van justitie opgesloten. Over de inrigting der te Stutgart bestaande broodfabriek wordt het volgende medegedeeld: De bakkerij schijnt den bezoeker de eenvoudigste inrigting der wereld toe. Van het ruime meelmagazijn, dat rijkelijk met zakken meelgemerkt Broodfabriek van Stutgart", voorzien iswelke geregeld naast elkander staanleidt een groote trechter naar beneden in de bakkerij; door den trechter wordt het meel rcgelregt in de kneedmachine gestort. Deze machine is een ijzeren baktrog van 4 voet lengte, die vijf centenaars deeg kan bevatten, en wanneer zich ijzeren stangen zoodanig bewegen, dat zij het deeg in gelijke hoeveelheden in de hoogte heffen, wrijven, nederdrukkenweder opnemen en zoo gelijk en snel dooreen kneden, dar. kan daar niet het minste onreine voorwerp ongemerkt in vallen. Heeft de kneedmachine haar werk geëindigd, dan keert zij zich op zijde en stort haren inhoud in dc houten vierhoekige bakken uit, die met geringe krachtinspanning op wielen worden vooruitgerold. Hieruit wordt het brood in vormen geschoven en in een der drie kolossale bak ovens gebragt, die dag noch nacht koud worden. Om ook alle onrein-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 3