gouden galon, ter breedlo van omstreeks 6 duim. Voor schout-bij nacht hetzelfde, breed omstreeks 4 duim. Voor kapitein Ier zee 4 gouden kabels. Voor kapitein-luitenant ter zee 3 kabels, waarvan de twee buitenste goud en de binnenste zilver. Voor luitenant ter zee 1ste kl. 2 gouden kabels, en voor luitenant ter zee 2e kl. 1 gouden kabel. Voorts mag bij den jas geen steek gedragen worden en wordt op de pet geen galon meer gevoerd doch is deze voor allo rangen voorzien van 2 gekruiste ankers onder een kroon, n o met daar om heen sterretjes, naar gelang der rangen. Dezer dagen had te Hattem een droevig ongeluk plaats. Twee jongens hadden zich op hel zeer dunne ijs der Waa, nabij den Zwijnenburg gewaagd. De vrouw van J. L. Bultman dit ziende, roept legen haren man of ook hun jongen daarbij zou zijn. Deze begeeft zich onmiddelijk derwaarts en zag dat beide jongens, waaronder hij welligt zijn kiud herkende, door het ijs zakten. Terstond liet hij zich een ladder en eene haak brengen en begaf zich daar mede op het ijs; doch ook hij geraakte in het water. De andere jongen riep toen zijn grootvader die aan de andere zijde der Waa stond, te hulp, waarop de oude man zich mede met een ladder op het ijs waagde om de redding te beproeven doch ook door het ijs zakte. Alle middelen om de drenkelingenlo redden, bleven vruchteloos do vader en de beide jongens zonken in de diepte en hunne lijken werden eenigen tijd later opgevischt. Wel slaagde men er in den grootvader van 76 jaren, nog levend uit het water te halen doch ook deze overleed weinige oogonbhk- ken later, ondanks de onmiddelijk aangewende geneeskun dige hulp. In het aanslaande jaar 1856 is een belangrijk hemel verschijnsel te verwachten. De terugkomst wordt namelijk te gemoet gezien van do groolo komeet van hel jaar 1556, die destijds alle geleerde pennen in beweging braglen het bijgeloovig volk met schrik en angst sloeg. Met betrekking lot het juiste tijdstip der verschijning zijn de slerrekundigen het nog niet geheel eens; de terugkeer dier komeet om de drie honderd jaren is echtervolgens henzoo goed als zeker. Voor eenige dagen stond een londensch kruidenier voor het gereglshof van Weslrainsler teregtdie wegens bigamie aangeklaagd was. Beide vrouwen waren tegenwoor dig. De eerste verscheen als aanklaagster. Doch de pro cureur van den aangeklaagde verwierp haar getuigenis daar zij als vrouw van hein, naar de bepaling der wet, niet gehoord kon worden. De vrouw bepaalde zich alsloen, hare huwelijksacte over te leggenhetwelk de regter als bewijs niet voldoende vonddaar het eedelijke getuigenis ontbraken zoo werd de beschuldigde van do aanklagt vrijgesproken. De vredelievende geruchten winnen te Parijs en Lon den veld. Engeland zou aan den aandrang van Frankrijk hebben toegegeven en de kabinetten van Parijs en Londen waren het niet alleen onderling volkomen eens omtrent de vredesvoorwaardenmaar ook met dat van Wcenen. Men onderstelt ook, dat Oostenrijk heden het werkelijk verklaard heeft, dal de voorwaarden, welke het met de westersche mogendheden heeft vastgesteld, een ultimatum zijn, dat het aan Rusland zal beteekenen, en dal het, in geval van wei gering door dit laatste, zijne troepen bij die van Frankrijk en Engeland zal voegen, om door geweld datgene te ver krijgen wat men minnelijk te Petersburg niet wilde aanne men. Men heeft alle reden om te rekenen op de toetre ding van Rusland. Men meent echter na al hetgeen sedert 18 maanden is gebeurd en na den maatregel door Oosten rijk genomen om zijne troepen op voet van vrede te brengen, alle reden te hebben, het berigt als zou Oosten rijk gewaagd hebben van het stellen van een ultimatum voor alsnog niet onvoorwaardelijk te moeten aannemen. Wat de gestelde vredesvoorwaarden betreft, daaromtrent is ook volstrekt niets lot dusver bekend geworden. Hoe het zij, de organen der fransche drukpers zijn in de laatste dagen veel gematigder geworden; zij erkennen, dal men geene voorwaarden kan opleggen, die het als natie zoudeu kunnen vernederen. De maarschalk Pélissier meldt van Sebastopol 8 De cemberdat dien dag 2- a 3000 man russischo infanterie en 500 man kavallerie Baza, Orkowska en Skavka hebben aangetast; de vijand is na een hevig geweervuur, dat ruim een uur duurde, weder afgetrokken. Zijn verlies bedraagt 30 gevangenen waaronder twee officieren het getal zijner dooden en gewonden is onbekend. De verliezen der Fran- schen zijn onbeduidend. Reizigers, die van Nikolajeff naar Odessa terugkeoren, zeggen dat dio stad in het geheel niet meer te herkennen is. Do eigenlijke verdedigingswerken beginnen op vijf wersten afstand der stad, ter plaatse waar de Ingul zich in de Bug stort. De toegang wordt door drie rijen fortificatiën van allerlei aard beschermd. Meer dan 400 kanonnen van verschillend kaliber verdedigen de stad aan alle kanten. Geheele straten met kleine gebouwen worden weggebroken en vervangen door ontzaggelijke kazernen en hospitalen, alsmede bomvrije munitie- en proviand-magazijnen. Het oude admiraliteitsgebouw werd in een fort herschapen, dat den naam van admiraal LazarefI draagt. De werk zaamheid is zeer groot en de brug bij hel dorp Varvarowka steeds met kanon- en proviandwagens gevuld. Grootvorst Ronslanlijn bezigtigdc onlangs 80 nieuw gegoten bomraortie- renwelke aan de helling bij het lustoord Spasska geplant worden. Z. K. II. was over de werking zeer te vreden. De affuiten der mortieren werden volgens het plan van den generaal Totleben vervaardigd. De legers in de Krim hebben hunne winterkwartieren voor goed betrokkenen zullen in de eerste 4 maanden weinig of niets belangrijks van zich doen hoorentenzij prins Gorlschakoff inlusschen door eenige aanvallende be weging die rust versloren mogt. De Franschen noroen eene defensive stelling bij Kamiesch in, die ze, zoo al niet onneembaar, althans, naar de beriglen willensterk genoeg gemaakt hebben om eene belegering a la Sebastopol te kun nen doorstaan. De Engelschen hebben alle toegangen tot Balaklava versterkt; terwijl de Sardiniërs van hunnen kant op do linie aan de Tschernaya een verschanst kamp bezet-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1855 | | pagina 2