NATIONALE MILITIE. HET JAAR 1855. Koorn en Echtgenoot. J. Kos. C. J. Landman. Kroon. L. Spekslager. Kroon. M. Melkverkooper. Krul. C. S. Voerman. Krijtlijn. H. Hoogbootsman bij de Marine. Kuiper. Cornelis Pz. Loods. Kuiper. P. Gepensioneerd Loods schipper. Kwant. G. Opz. der Kustverl. te Kijkduin. Laan. L. G. van der Opz ig ter bij het Bur gerlijk Armbestuur. La Fors. H. Luit. Oppervuurwerker bij de Marine, en familie. Landman. F. Logementhouder. Lastdrager. K. Koopman in Ijzerwaren. Lastdrager. S. Scheepstimmerman. Laureij. L. E. Machinist Ie klasse. Leich. J. C. Kunstschilder en PI. Teeketim. Lemv Jr. A. L. Vleeschhouwer. Leijer. A. J. Hulponderwijzer en Onder wijzer in de Zeevaartkunde. Leijer. N. J. Opzigtervan Maritimewerken. Ligtenbcrg. J. Broodbakker. Liotart. II. P. Lotz. A. P. T. Storm Visiteur. Maalsteed. W. J. Winkelier Mackaij. II. Apotheker. Manheim. Meijer Jochem. Koopman. Manikus. Johs. Goudsmid en Horologiemak. Marchand. J. M. L. Machinist. Mester. G. Voerman. Mets. T. Kapitein der stoomboot Texel. Metzelaar. A. Banket- en Koekbakker. Metzelaar. Wed. G. Winkelierster. Metzelaar. K. Meij. C. van der Goudsmid. Meijer. J. A. Kleedermaker en Lakenkoop. Meijers. C. Klerk bij de Marine. Möïler. B. H. Biersteker. Mooij. T. Hulponderwijzer. Mulert. W. Directeur van het Postkantoor. Muller. C. Namink. P. Schilder en Winkelier. Noot. J. Landman. Oostenrijk. J. Rijks-Ambtenaar. Papincau. J. Pastoor. G. B. Schilder. Quant. P. Aannemer te Amsterdam. Beeringh. P. B. Rijks-Ontvanger. Bces. P. A. van Luitenant ter zee 1e lel. Onder-Equipagemeester. Rcinbach. S. Cand.-Notaris. Rezcl. Wed. M. M. Riekels. G. Riesselmann. F. II. Winkelier. Rilling. J. F. Spekslager. Ruiter. J. de Rijkers. A. Rijkers. P. Hoofdonderwijzer Sant. G. Smid. Schilling. L. J. T. Magazijn van Schoenen, Laarzen, Galanterien, Kramerijen enz. Schoon. J. Schouten Ar. M. Aannemer. Schuit. D. Goudsmid. Schuld. J. Koopman en Winkelier. Schuurman. J. Weesvader. Sennekes. K. Smid. Sevenhuijscn. Jr. J. Sevenhuijsen. Sr. J. Smit. G. Comm. van Policie en Waterschout. Snel. F. Apotheker en Chemist, Snooij. J. Klaring schipper ter uiterste ivaclit Helder. Spijt. J. P. Winkelier. Spigt. Pz. G. Logementhouder. Slakinan Bosse. Mr. K. J. G. Burgemeester. Stee:.aal. A. Forlificatie-Opzigter. Ste.r. G. van der Opz. bij den Waterstaat. Sloutcnb&ek. J. Winkelier. Strootman. J. Ingenieur van 's Rijks Waterstaat in nel arrond. Nieuwediep Tat. M. E. Taylor. G. A. Tliic. F. Mr. K'leedermaker en Leverancier. Uurbanus. P. Hulponderwijzer. Vaasen. P. van Vaillaut. F. A. Kapitein-Ingenieur. Yennik G. Aannemer. Vennix N. Leerlooijer. en familie. Verfaillc. Wed. J. Broodbakster. Verheij. B. Timmerman. Vcrheij. L. Secretaris der gemeente Helder Verkozen. M. J. Koopman te Alkmaar. Vliet. P. van Havenwachter en Scheeps- diepgangmeter. Veriveijde. E. J. Vogelpoot. G. Kapitein ter zee Equipa gemeester. Vos. R. Mr. Timmerman. Vroon. M. Booodbakker. Vroon. N. Secr. van het Burgerl. Armbest. Walliu en familie. Wed. E. A. Werd. P. van Visiteur. Wiclick. B. F. Vleeschhouwer. Winkler. T. C. Genees-, Heel- en Verlosk. Winter. W. B. Manufacturier. Winter. W. H. Smid. Wit. S. de Schipper Witsenburg. M. Broodbakker. Wolt. II. van der Timmerman. Wübbe. G. J. Wijngaarden. P. van Logem. enKofJijhuish. Wijs. G. Slagter en Vleeschhouwer. Zinsmeister. J. F. Spekslager. Zunderdorp. J. Post-Ambtenaar op Texel Zunderdorp. Lt. Burgemeester en Secret. te Vlieland. Zunderdorp. Az. T. Post-Praaischipper. Zur Mühlcn. J. T. Zussen. J. Zwaan. W. C. de Vleeschh. en Spekslager. Bij den aanvang van den nieuwen tijdkring vestigen wij onzen blik op het afgeloopen jaar, dat nog langen tijd in het geheugen zal bewaard blijven. Een strenge en langdurige winter; eene overstrooming der rivierenwaardoor vele landgenooten van het levenduizenden va,n have en goed beroofd werdeneen bloedige oorlog om het rijk van de halve maan tegen overheersching van den noordschen colossus te beschermen, waardoor de algemeene aandacht zich be paalde bij de berigten van het krijgstooneelen zells werd afge trokken van de vreedzame tentoonstelling te Parijs;—het misluk ken van den oogst in sommige landen van ons werelddeel; en als gevolg van dit een en ander eene buitengewone duurte van levensmiddelen: dit alles hebben wij in het jaar 1855 beleefd. Vele jammerklagten hebben deze onheilen veroorzaakt; doch men mag ook niet ontkennen, dat zij hunne nuttige zijde hebben. De overstrooming heeft de dijkbesturen uit den zorgeloozen toestand gewekt en aan de regering een naauwlettend toezigt aan bevolen. De oorlog zal, wanneer hij de overheersching heeft beteugeld, eenen wereldhandel in de Zwarte Zee openenen de natuurlijke rijkdommen van Turkije, de waarborg der geldleeningente voor schijn en aan de markt brengen. De duurte der levensmiddelen bestrijdt overtolligheid der uitgaven en leert spaarzaamheid, spoort tot den arbeid aan en scherpt het vernuft tot uitvindingen om met minder kosten meer voorttebren- gen zij heeft der regering de noodzakelijkheid doen gevoelen om den rijksaccijns op het gemaal aftesehaffen. En al moge daardoor, in de tegenwoordige omstandighedenhet brood weinig goedkooper worden het is nogtans een begin om ons belastingstelsel minder drukkend te maken, en kan tot eene gewenschte herziening aanleiding geven. Wij eindigen onze beschouwingen met den wensch, dat het nieuw begonnen jaar vrij van rampen moge zijn en meer zegenin- genvspleveren dan het verledene, en dat onze Lezers die zege ningen in ruime mate mogen genieten. De BURGEMEESTER der gemeente Helder, vestigt bij deze de aandacht op do bekendmakingbetrekkelijk de oproeping ter inschrijving voor de Nationale Militie, welke heden heeft plaats gehadmet herinnering aan zoodanige mannelijke personen, welke in het jaar 1837 zijn geboren, dat de inschrijving op den 20slen Januarij 1856 wordt go-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2