sloten en do nalatigen de daaruit voorlvloeijendo nadeelige gevolgon aan zich zeiven zullen te wijten hebben. Helder den 29 December 1855. De Burgemeester voornoemd STAK.MAN BOSSE. lï 1 E U W T IJ D 11T O S If. HELDER en N1EUWEDIEP, 31 December 1855. jl. Woensdag den tweeden Kersdag, werd in de Wester Kerk alhier eene buitengewone vergadering gehouden door de Zangvereeniging N u t en Genoegen," onder de leiding van den heer P. Uurhanusten voordeele der armen van de verschillende diaconien in deze gemeente. Een talrijk en aanzienlijk publiek woonde deze vergade ring bij en was, blijkbaar met genoegen, getuige van de schoone uitvoering van toepasselijke liederen voor het Kers feest, afgewisseld door fraai orgelspel van den heer Langedijk. Deze buitengewono vergadering heeft, na aftrek der nood zakelijkste onkosten, opgebragt 155.02; welke som door het bestuur der vereeniging is verdeeld als volgt: Hervormde Gemeente voor 7969 zielen 102.12 Roomsch Galh. Gemeente 2694 34.53 Luthersche 445 5.70 Mennonilen 302 3.87 Bisschoppelijke Clerezie 300 3.85 Ned. Israël. Gemeente 246 3.15 Christ. Afgesch. Gemeente 140 1.80 De Heer L. Kiklcertlid der Provinciale Staten van Noordholland Wethouder der gemeente Texel en Notaris aldaar, heeft eene kaart van het eiland Texel, met zijne voorgronden, banken en stroomen, benevens de grenzen van het Nieuwediep en den Helder, vervaardigd, welke kaart hij voor nemens is, in het belang der wetenschap en vooral ten dienste van koophan del en scheepvaart, in het licht te geven. Reeds meermalen heeft de Heer Kikkert zich zeer verdienstelijk gemaakt en strekt het ons bij deze tot een aangename taak hem openlijk voor zijnen belangrijken arbeid onze opregte erkentelijkheid te betuigen. Bevoegde beoordeelaars verklarendat de bedoelde kaart naauwgezet is uitgevoerddat teekemng en druk uitnemend isen daar door hooge waarde heeft en onder de eerste voortbrengselen van dien aard te rekenen is. "Wij verheugen ons dat de vervaardiger zoo gelukkig in zijn werk geslaagd is, en wenschen van harte dat deze zijn moeitevolle arbeid moge bijdragen tot vermeerdering der algemeene achtingdie hij zoowel te Texel als elders reeds in zoo eene ruime mate geniet. Te Soignes heeft een zonderling voorval plaats gehad. Eene weduwe zonder kinderen lag op haar sterfbed. Neven en nichten, vast geloovende dut hare moei naar eene betere wereld slond te verhuizen, snelden als roofvogels naar de woonstede der zieke bloedverwante, deelden alles, tot zelfs de schoenen en kousen. Zulks was iets schandelyks en opziglelyks. Gelukkig werd de zieke tot het leven terugge roepen; de vrouw genas spoedig en hare wraakroepende slem is de rust der schuldpligtigen komen versloren: alles keert aan de eigenares terug, doch langzaam, want de schaamte- Joozen, die zich niet ontzien hebben een zoo gruwelijk mis drijf te plegendoen de teruggave enkel uil vrees voor de bedreigingen hun door de regthebbende gedaan. Een brief uit Hamburg van den 27slen Dec. deelt verscheidene bijzonderheden mede omtrent de toebereidselen in het Noorden met het oog op den nieuwen veldtogt in het aanstaande voorjaar. De gealliëerdo mogendheden rig- ten magazijnen en depóts op en de zweedsche regering wendt do overgewonnen bezuinigingen gedurende do twee laatste jaren aan tot het brengen van do land- en zeemagt in dien slaat, dat zij deel zou kunnen nemen aan den strijd tegen Rusland. Overigens tvordl op nieuw uit Hamburg gemeld, dat Denemarken met de weslersche mogendheden een soortgelijk tractaat als Zweden zoude gesloten hebben. De bevelhebbers van do fransche, britsche en sar- dinischo troepen to Konstantinopel hebben, ter beveiliging van het leven hunner onderhebbende manschap en tot handhaving van orde en lust, eenige gemeenschappelijke maatregelen van voorzorg genomen die zoodanig inbreuk maken op do bepalingen der bestaando traclaten, dat men met belangstelling het besluit van den Divan dienaangaande te gemoet ziet. Afloop der verkooping op den 27 December jl. 1:4. Twee huizen enz. aan (te Binnenhaven ƒ5230 P. Kaan. 5. Twee wooingen, wijk I, No. 165, ƒ435 Feijrabend. 6. Een huis en erf, wijk E, No. 341, «821 Liedmeijer. 7. Idem wijk I, No. 1 2, 558 II. Selderheek. Afloop der verpachting van landerijen op den 29 December jl. No. 1. Groot 57 roeden 50 ellen, G4 C. Mooij. No. 2. 95 60 105 J. Hein. No. 3 en 4. Groot 1 bunder 53 roeden, ƒ1.58 P. Bruin. No 5 Groot 1 bunder 17 roeden, ƒ129 C. Zijm. No. 6. Groot 1 bunder 29 roeden, 156 C. Boon. No. 7. Groot 60 roeden 40 ellen, ƒ79 K. Graaff. No. 3. Groot 88 roeden 30 ellen «97 J. Hein. No. 9. Groot 75 roeden 20 ellen, «91 K. de Wit. No. 10. Groot 47 roeden 40 ellen, ƒ61 K van Kelckhoven. No. 11. Groot 59 roeden 70 ellen, «91 C. Zijm. No. 12. Groot 9 roeden 20 ellen, «38 Sussenberg. No. 13. Groot 2 roeden 9 ellen, «19 J. Nobbes. Burgerlijke Stand van 32 29 Beceralber 1855. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: A. Buikema geb. Buis Z. T. J. de Haas geb. Hoes Z. J. H. Valks geb. Chappuijsi D. E. Geriot geb. Langeveld Z. J. R. Betzold geb. van der Zant D. W. L. de Winter geb. Hoppesteijn Z. T. Koningstein geb. Verberne Z. P. de Haan geb. Selijn D. OVERLEDENA. Koopman 56 j. J. Bijl 73 j. A. de Wit 27 j. P. J. Verberne 67 j. J. de Jongh 6 m. J. de Wit 87 j- GEMENGDE BERIGTEN. In 's Gravenhage heeft eene ontploffing van gas plaats ge had, waardoor do keisteenen wijd en zijd uit den grond werden geworpen hetgeen schrik en ontsteltenis vrroorzaakte. Omer Pacha wordt to Konslanlinopel verwacht. Te Parijs zal in den loop van Januarij een groote krijgsraad van generaals en admiraals worden gehouden. In 's Her togenbosch zijn 5 roovers door marëchausées gevankelijk binnen gebragl. Te Brislol zijn 2 huizen afgebrand, doordien de strenge koude bet blusschen belette. De Amerikanen hebben in de Stille Zee een nieuw guano-ei- land ontdekt. - De keizer van Frankrijk wenscht, dat de bevalling der keizerin in hel palcis van het Elyseé plaats bebbe, waar hij zelf geboren is. Een dagblad van Dres-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 3