GBMElïC-DB BEBI3TS1T. Eene waarschuwing om duidelijk te schrijven. tot hij hen gevolgd was. Op een kleinen heuvel komende, ont waarde de oude man het lijk zijns zoons, dat met een groot aantal wonden bedektuit een sneeuwhoop, zeker door zijne trouwe honden, was opgekrabt. Men doet onderzoek naar den moordenaar." Men schrijft, den keizer van Frankrijk de volgende woor den toe: »Den 20 Maart (verjaardag der terugkomst van Napo leon I) zal het keizerrijk een erfgenaam en Frankrijk den vrede hebben." Den ln dezer is te Weenen het protokol geteekend, waarbij de aanneming door Rusland van de jongste oostenrijksche voorstellen wordt geconstateerd. De eerste officiële stap tot vrede is dus gedaan. SSurgerlijke Stand van 2 9 Februarlj 1856. GEHUWDH. C. van Poolen en J. Wild. BEVALLEN: D. Franse geb. Pluister D. A. Glotzegeb.de Beurs Z. J. C. Kaan geb. Guijken D. E. M. Ligtenbcrg geb. Sjoukes Z. M. Bakker geb. Schaap Z. E. Beek geb. Manheim Z. A. Jansen geb. Koogcr Z. A. Tholeu Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: F. Rodath 24 j. G. van Riel 53 j. J- Pielslrootn 05 j. G. Koning 11 m. A. V. Kclbling 7 w. H. Veen 2 'j. J. de Graaf 21 j. Ambtshalve ingeschreven 3. Z. M. heeft mr. J. A. Mutsaers, min. van de R. G. eeredienst en mr. P. Mijer, min. van koloniën, benoemd tot kommandeurs van de orde van den nederl. leeuw. Dezer dagen heeft te Tilburg een duel plaats gehad tusschen een burger en een officier van het garnizoen, waarbij beiden gekwetst zijn geworden. In Wee nen rigt de thyphus groote verwoestingen aan; meer dan 12,000 zieken zijn aldaar dooi' deze epidemie aangetast. De stad Berlijn bevat 2100 zijden-, wol- en katoenwevers, waaronder 800 bazen en 1500 knechten. In Rotterdam is eene vrouw, bezig met water scheppenvoorover in de gracht gevallen en levenloos opgehaald. Te Diugwall in Schotland zijn 5 personen overleden na het gebruik van dolle kervel. De parijsche aca demie van geneeskunde heeft zich bezig gehouden met de vraag omtrent den invloed van het lezen van romans op den toestand van in geneeskundige behandeling zijnde zieken. De neef van den Schah Kamrans voert thans den scepter te Herat, onder perzische bescherming. Te Nanles zal eene groote tabaksfa briek worden opgerigt, die aan bijna 5000 man vast werk zal verschaffen. De ontvangers van registratie en domeinen hebben opslag gekregen. Spanje is aan Frankrijk 70 milliocn debet De wetgevers van het hertogdom Holstein hebben den minister president Scheel in staat van beschuldiging gesteld. De prins van Warschau, graaf Paskiewitsch Eriwanski is in 7-Ijarigen ou derdom aan de kanker bezweken. De dokken van Scbasfopol zijn door ontploffing vernield. In Frankrijk worden bronzen geldstukken geslagenhet oude kopergeld zal binnen kort builen omloop gesteld worden. Uit Konslantinopel wordt gemeld, dat de Engelschen het. duitsche legioen en andere troepen naar Azie zenden. Te Roden heeft eene loterij, ter bevordering van hel geregeld schoolgaan, voor behoeftige kinderenopgcbragl f 106,50. De bachi-bozuks hebben nieuwe wanordelijkheden te Schumla gepleegd. De onderzeesche telegraaf uit de Kriiri is weer gebroken. Uit het midden-europcesch spoorwegnet wordt met rusleloozen ijver de aanleg van spoorwegen naar den Beneden- Donau voortgezet. Het gerucht wil, dat Frankrijk en Engeland Pruissen niet zullen toelaten op de conferenliën. De grieksche regering heeft concessie verleend tot het aanleggen van een spoorweg van Athene naar de Pyraeus. De fransche regering heeft 20 wetgevers aangewezen, wier herkiezing zij niet wcnscht. Gearresteerd in een kuip op een amerikaanseh schip twee ma trozen van de Claudius Civilus. De zes karnavalosscn, die op prachtig versierde wagens door de straten van Parijs zijn gereden, wegen te zanten 15000 De russische danseres Bogdanow heeft te Warschau de hoofden der officieren zoodanig op hol ge- bragt, dat zij haar een geschenk van 12,000 z. r. hebben gcgiv- ven. De telegrafische gemeenschap tusschen Parijs en Weenen zal bespoedigd worden. Koningin Victoria heeft een nieuw ordeteeken van verdienste voor de land- en zeemagt ingesteld. De keizer van Rusland heeft de kalholijke bisdommen in Polen hersteld. In Friesland is de longziekte onder het vee toege nomen. Langs de kusten van Groot-Britlanje hebben in Janu ari) 2G5 schipbreuken plaats gehad. Bij Lausanne heeft men onlangs hel skelet van een rhinoceros der voorwereld gevonden. Z. Exc. Pahud, nieuw benoemd gouverneur-generaal van nederl. Iudië, is voor eenige dagen naar Parijs vertrokken. Inmiddels houdt de Tweede Kamer zich bezig met het houden eener enquête over de aanbesteding van de levering der koperen muntplaatjes. Te Athene zijn op 51 Jan. 8 roovers geëxe cuteerd. Het Lyceum-theater te Londen was eens getuige van de bewon derenswaardige gevatheid van een landgenoot. In zeker stukje werd op het tooneel de vraag gesteld: i Wliat el.ie can anij Duichman do But drink las grog and smoke his pipe?" (Wat kan een Hollander anders dan zijn slokje drinken en zijn pijp rooken?) Waarop een zoon van Holland in het parterre opstond en on- middelijk ten antwoord gaf: And burn your ships at Cfiatham too (En ook uwe schepen te Chatham verbranden!) Het verraste publiek juichte den man toe, die de stereotype schimp van het buitenland dus schitterend logenstrafte, schoon het hem liever buiten de zaal zou hebben geworpen. Een heer die met vrouw en kinderen te Amsterdam de dier gaarde bezocht en natuurlijk ook de apen bekeken had, gaf toe aan het verzoek zijner echtgenoot om zoo'n aapje te hebben, en schreef aan een vriend op Java, hem 2 a 3 apen te zenden; hij dacht daarbijhet zou kunnen gebeuren dat er 2 van stierven. Dezer dagen ontving bij een brief, waarin zijn correspondent hem schrijft: MijnheerVoldoende aan uwe geëerde orders, heb ik mij dadelijk beijverd, al wat aan de markt was op te koopen, en ben zoo gelukkig geslaagd, dat ik reeds 93 apen in de Jan Frederik en 89 apen in de Flevo geladen geb. Ze zijn allen nog frisch en gezond. De ontbrekende 21 stuks hoop ik nog bij tijds bijeen te krijgen om ze in de Julia te laden, die in het laatst van deze maand vertrekt. De prijs meld ik u nader, die is niet hoog, maar de passage zal u niet mede vallen enz. enz. Wat was nu het geval? Het bleek, dat Mijnheer geschreven had 2 a 3, en de correspondent las 203! zoodaf hij nu welhaast 3 schepen met apen ontvangt."

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 3