WEEKBLAD van DEN v«vVvg«* HELDER EN HET NIEEWEDIEP. J\o. 11. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. MAANDAG VEERTIENDE JAARGANG. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegolregt voor elke plaatsing. 10 MAART. 1TXE-JWSTIJDI1TÖ31T. HELDER en NIEUWEDIEP, 8 Maart 1836. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Schagen den heer H. It. de Meer. Volgens een particulieren brief van Alexandria in Egypte, gedagteekend 22 Februarijwas aldaar laatst van Spezzia aange komen Zr. Ms. fregat de Ruijter, onder bevel van den kapitein ter zee C. F. Stavenisse de Brauw. De bodem zou van daar i naar Malta vertrekken. De belgiscbe Moniteur behelst de benoeming van den luit. ter zee Iste klasse IV. de Fremerytot officier van de Leopolds orde. Bij Zr. Ms. besluit van den 1 steil dezer maand zijn bij het korps mariniers bevorderd: Tot kapitein der 1ste klasse, de ka pitein der 2de klasse jhr. A. A. van Neukirchengenaamd Nijvenheimtot kapitein der 2de klasse, de lste luitenant J. A. Stengelen tot lsten luitenant, de 2de luitenant S. A. Hoos. De Moniteur meldt, dat het berigt der sluiting van eeuen wapenstilstand den 28 Febr. bij den maarschalk Pélissier ontvan gen was, en dat bereids den volgenden dag op de brug van den Traktir gehouden is eene conferentie lusschen de chefs van hel état-inajor der geallieerden en den generaal Totschinoff, vertegen woordiger van den russischen opperbevelhebber Luderswaarin be sloten werd tot een algeheele schorsing der vijandelijkheden. ITet ministeriele londenschc blad de Globe meldt aangaande de conferentie te Parijs: »De grondslag voor hel vredeswerk in het algemeen is gelegd; maar de bijzondere punten zijn door de gevohnagtigden nog niet in behandeling genomen. De vraag of men liet over al die punten van ingewikkelden aard zal eens worden, kunnen wij niet beantwoorden: de beslissing is geheel van Rusland afhankelijk. Indien deze mogendheid te goeder trouw voortgaat op den weg, die door hare staatkunde sedert de toetre ding tot Oostenrijks vredesvoorstel aangewezen wordt, dan is er geene afbreking der onderhandelingen te vreezendoch mogt zij eenige poging doen om door diplomatische kunstgrepen de regt- malige eischen der verbondene mogendheden te ontgaan, dau moeten middelen van anderen aard aangewend worden om de toekomstige veiligheid van Europa te verzekerente wetenwapengeweld."' 1 Keizer Napoleon heeft jl. maandag de wetgevende vergade- ring geopend met eene troonrede, waaruit wij het volgende ont kenen: »Thans zijn de gevolmagtigden der oorlogvoerende en verbondene mogendheden te Parijs vereenigd om over de voor waarden tot den vrede te beslissen. De geest van regtvaardigheid en bezadigdheid die allen bezielt, moet hoop geven op eenen gunstigen uitslag. Wij wachten evenwel met waardigheid het ein de van de conferentiën af. Laten wij gelijkelijk bereid zijn om, wanneer het noodig |mogt wezen, den degen' andermaal uit de schede te trekken, of om de hand te reiken aan hen, die wij op loijale wijze bestreden." Dezer dagen is in de gemeente van Deurne eene vrouw gearresteerd, die getracht heeft haren man te vergiftigen door phos- phorus van lucifers afgebrokente mengen onder den tabak dien hij pruimde. De man, door een zijner kinderen kennis ge kregen hebbende van deze pogingheeft van den aldus toeberei den tabak geen gebruik gemaakt. Deze vrouw is moeder van 6 kinderen. Een allervreeselijkste brand is jl. dingsdag nacht, in den koninklijken schouwburg van Covent Garden uitgebarsten terwijl aldaar een gemaskerd bal plaats hadhetwelk door den heer Anderson, professor in de goochelkunst, gegeven werd. Natuurlijk ontstond er de grootste angst en verwarring. De gemaskerden onlvlugtten in de grootste overijling den schouwburg, terwijl de vlammen zich dreigend in de lucht verhieven en aan alle kanten rondom zich grepen. Het gevaar werd het eerst bespeurd door het vallen van een balkje, dat brandend te midden van het tooneel op de voeten van een der aanwezigen nederstortte. Andere bran dende voorwerpen vielen gelijktijdig op de policic-agentcn neder. De ware oorzaak der ramp is nog onbekend, maar het gebouw is nagenoeg geheel vernield. De brand werd juist ontdekt terwijl liet laatste couplet van het volkslied werd aangeheven. Zoo ver men weet zijn geene menschcn omgekomen. Een der merkwaardigste gebouwen van Nieuw York is Ste- warts magazijn van manufacturen, een ontzaggelijk vierkant gebouw van wit marmer6 verdiepingen hoogmet een front van 300 voet. Jaarlijks worden daar meer dan 1300000 c£ omgezet. Het personeel van het etablissement bestaal uit meer dan 400 perso nen en het bezit zelfs een telegraafbureau dat altijd in werking is. Op last van de britsche admiraliteit heelt fh' commodore'. Watsou de roede van Kiel verlatenhcfengclsche esJfïftkr zal zich I bij het eiland Moen verzamelen en yioodra mogelijk de Oostzee I inslevenen, om de blokkade der russlsehe havens te hervatten. SS

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1