VERGADERING VAN DEN RAAD Gevraagd een JONGELING OPENBARE VERKOOPING, De Tweelingbroeders. van Bologne zullen gebragl worden. Koning Leopold wordt te Londen verwacht. Z. M. heelt F. W. J. van Aylva baron van Pallandl benoemd tot kaïnerheerceremoniemeester. Te Leiden hebben arreslatien plaats gehad, wegens de vervalsching van cou pons ned. werk. schuld. De sultan heeft het verzoek om ontslag van Omer pacha gewezen van de hand. De stad Macao is door een brand bijna geheel in de asch gelegd. Vier engclsche linieschepen zullen voorloopig te Elseneur gestationneerd blijven. Nabij Saragossa is eene diligence door 16 gewapende roovers ge heel uitgeplunderd. De russische graaf Orloflf heeft Napoleon III op last van zijnen souverein 4 schoone paarden aangeboden. De gemeenleraad van Londen heeft den admiraal Lyons het eere- burgerregt der city en een gouden snuifdoos van f1200 vereerd. Paskewilsch heeft een vermogen van 70000000 poolsche guldens nagelaten. In de turksche steden Pera en Galata is de straat verlichting ingevoerd. De oosleurijksche armee telt 19000 acti- ve en 6000 gepensioneerde officieren. Eerstdaags zal verschij nen een nieuw dichtwerk van Victor Hugoles Contemplations bestaande uit 12000 verzen. Eene giraffe van den parijschen plantentuin heeft een mannelijk jong ter wereld gebragt. Men weet niet dat lot dus ver op het vasteland zulk een dier geboren is. - Bij eene gasontploffing in de kolenmijn van Marihaye, bij Flemalle (Belgie) zijn 23 a 28 werklieden omgekomen en 10 gekwetst. C. van Dongen, bouwman te Delft, heeft op 1 dezer de eerste grasboter Z. M. aangeboden. 31 Maartvergadering van de commissie van onderwijs te Haarlem. In klein Azie hebben herhaalde aardbevingen plaats gehad waardoor vreeselijke verwoestingen zijn aangerigt. In Griekenland zijn de roovers onderdrukt. zijne ongelukkige moeder. Den zelfden dag. op het zelfde uur, onder gelijke omstandigheden, was ook zijn tweelingbroeder ge storven de laatste woorden van beiden waren volkomen de zelfde. De troostelooze moeder keerde daarop naar Duitschland terug, waar haar echtgenoot een hooge betrekking bekleedde, en een paar jaar later schonk zij wederom het leven aan tweelingen, die het evenbeeld waren der zoonsdie zij verloren had. Zij ontvingen de zelfde namen als hunne overledene broeders, en al wat de jeugd van dezen gekenmerkt had, herhaalde zich bij de jongere broeders. Ook ditmaal besloot de gravin haar land met een zachter klimaat te verwisselen. Zij[begaf£zich naar Spanje; de jongelieden toonden den zelfden aanleg voor de schilderkunst, en maakten zich naam door hun penceel. Op hun zestiende jaar deed zich ook hij hen die herha ling der ziekte voor enhoe de moeder er zich aanvankelijk ook tegen verzette, eindelijk gaf zij toe dal hare zonen van elkander verwijderd zouden worden. Het lot wees wederom Alfred aandie zich naar het zuiden van Spanje begaf. Hetzelfde verschijnsel dier gelijkheid van denkbeelden openbaar de zich ook bij hende een schilderde te Madrid of Barcelona wat de ander te Cadix op bet doek hragt. Na verloop van een jaar zou Alfred naar zijne moeder lerugkeeren. Den dag van zijn vertrek werd hij ziek en stierf op het zelfde oogenblikdat zijn broeder den adem uitblies in de armen zijner moeder; beiden spraken stervend dezelfde woorden uil, die hunne oudere broeders op hun doodbed op de lippen hadden gehad. op Dingsdag den II Maart 1836, 's avonds 7 ure. FEUIIsIaSTOlT. De gravin van K....ig had uit haar eerste huwelijk twee zoons, tweelingendie zij innig lief|had. Gedurende hunne kindschheid hadden zij onophoudelijk door ziekten in levensgevaar verkeerd waardoor die gravin tot herstel hunner gezondheid besloot Duitsch land te verlaten en zich in Italië neder te zetten. Daar groeiden de tweelingen op en herstelden zich hnnne krachtenmaar zij bleven die zelfde fijngevoeligheid van zenuwen bezitten, die, van hunne jeugd af, hun leven in gevaar had gebragt. Zoowel in voorkomen als in aanleg en karakterwaren zij elkanders even beeld. Beide toonden zij groolen aanleg voor de schoone kunsten, vooral voor de schilderkunst. Op dun zestiende jaar hadden zij een gevestigden naam als schilders. Op dien leeftijd herhaalden zich hunne zenuwziekten in erger graad dan voorheen; bij beiden vertoonden zich die zelfde verschijnselen, en de geueesheeren ga ven den raad om ter verdere voorkoming van die ziekte de jon gelingen van elkander te scheiden. Eerst weigerden zij volstrekt; maar ten laatste gaven zij aan de dringende bede hunner moeder toe en lieten hel lot beslissen, wie van beiden haar verlaten zou. Alfred K....ig begaf zich naar Griekenland en Egypte- Zijne reis zou een jaar duren. Geregeld schreef hij aan zijne moeder en zijnen broeder en zond hun daarbij schetsen van de schilde rijendie hij onder handen had. Zonderling! zijn tweelingbroe der die in Italië achtergebleven wastoekende en schilderde volkomen het zelfde als Alfred. Zoo dikwijls er eene schilderij in olie- of waterverw uit Alexandria of Athene kwam kon men de wederga er van in het atelier van zijn broeder vindenen zoo geheel in alle declen overeenstemmenddat de kunstenaar zelf er naauwelijks eenig onderscheid in kon ontdekken. Alfred K....ig stierf ten gevolge van een togt in Opper-Egypte. De geneesheerendie hem behandeld haddenzonden een getrouw verslag van al de bijzonderheden zijner laatste levensdagen aan ADT1S.7ZH7IS 1T. V Mijne geliefde echtgenoote E. B. PASTOOB, beviel heden zeer voorspoedig van eene welgeschapen DOCHTER. G. J. van HOOLWEKFF. Nieuwediep den 6 Maart 1836. Nieuwediep den 4 Maart 1836. Heden ontvingen wij de voor ons zoo allertreurigste tijding dat op den 28 Decemb. jl. onze geliefde oudste Zoon JOHAN CHR1STIAAN HELLEMANNMachinist 2de kl. op Zr. Ms. stoomschip Et na, te Soerabaija aan de gevolgen der kinder ziekte is overleden, in den jeugdigen leeftijd van slechts 28 jaren en 6 dagen. J. B. HELLEMANN. H. HELLEMANNBROUWER. Eeniije kennisgeving ter Boekdrukkerij van S. GILTJES. op Woensdag, den 19 Maart 1836, des avonds ten 7 ure, in het lokaal Tivoli aan den Helder, ten overstaan van den Notaris J. SCHOON, van: De opstallen van twee onder gelijke bekapping gebouwde, ieder in twee Woningen verdeelde HUIZENslaande op Rijksgrond in de zoogenaamde Nieuwstad, Gemeente Helder, ten kadaster bekend in sectie C. Ns. 720 en 721ieder groot 50 el. Behoorcmle tot den gemeenschappelijken boedel van MARTI NUS VUIJK en zijne overledene huisvrouw M. BAGGERMAN.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 3