WEEKBLAD van den HELDER EN het NIHHDIEP. BEKENDMAKING. AANBESTEDING, J\S. 14. 1856. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz te Nicuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. MAANDAG A DVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centeB zegclregt voor elke plaatsing. VEERTIENDE JAARGANG. 31 MAA IS T. De BURGEMEESTER der gemeente Helder, maakt bij deze aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat de derde zitling van den Militieraad binnen het 5de ressort dezer provincie, be stemd tot bet keuren van plaatsvervangers en nummerverwisse- laars, voor deze gemeente zal worden gehouden te Alkmaar op het Raadhuis, op maandag den 7 April 1856, des morgens ten elf ure. Helder den 27 Maart 1856. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. Op Donderdag den 5n April 1856, des namiddags ten 2£ ure, zal, onder nadere approbatie door den Commissaris des KoJngs in de provincie Soordhollandof bij deszelfs afwezen, door een der leden van de Gcdepuleerde Slaleu, in bijzijn van den beer Hoofd-Ingenieur van den waterstaat aan bel Gouvernementsgebouw in de St. Janstraat te Haar lemvoor rekening van Kerkvoogden worden aanbesteed: Het verriglcn van eeuige herstellingen aan de kerk en den toren der Hervormde Gemeente te Marken binnen (burgerlijke gemeente Uitgeest.) Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek waarop de bedoelde aanbesteding zal plaats hebben zal behalve ter provinciale Griffie van IS oordholland, bij Kerkvoogden der Hervormde gemeente te Knollendam en Mar/cenbinnen en ten raadhuize der gemeente Uitgeest op de gewone plaatsen ter lezing worden gelegd. Zullende vijf dagen vóór den dag der aanbesteding en alzoo op Zalurdag den 2'Jsten Maart aanslaande, door de zorg van den beer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat de noodigc aanwijzing worden gedaan, en inmiddels, zoo bij ZWEG. als bij den beer Ingenieur P. J. 11. Hayward te Alkmaar en bij Kerkvoogden de vereischte inlichtingen te bekomen zijn. ITIETTVrSTIJDIïTÖZlJ. HELDER en NIEUWEDIEP29 Maart 1856. Ingaande met den lsteu der volgende maand is benoemd lot kornmandant van Zr. Ms. stoomschip Sindoro, de luitenant Ier zee le kl. J J. Wichersllians kornmandant van de hier gestationeerde instructie-boot, [kanonneerboot No. 56) terwijl tot kornmandant van laatstgenoemden bodem is benoemd de luitenant ter zee Ie kl. G. F. G. Gobiusthans 11011 -actief. Eerstgenoemd sloomschip, helwelk te Amsterdam eene reparatie aan de machine hcefl ondergaan, wordt in bet begin der volgende week bier verwacht. Zr. Ms. instructie-brik Zeehond, welke te Vlissingen in het dok eeuige reparatie heeft ondergaanwordt eerstdaags alhier verwacht, zijnde bestemd 0111 in Julij de adelborsten ter opleiding aan boord te nemen. Z. M. de Koning wordt tegen 5 April te Amsterdam ver wacht. Men wil welen dat II. 31. de Koningin den Koning zal vergezellen. Met genoegen vernemen wij, dat Zijne 3Iajesteit aan de becren gebroeders Stibbelikeurstokers le Kampenop de alge- mcene wereldtentoonstelling te Parijs met de medaille 2de klasse bekroondIloogstdeszelfs vergunning heeft verleendtot bet voe ren van bet koninklijke wapen. Het spaausche gouvernement heeft aan de Corles eene voor- dragt gedaan lot vaststelling der grondbeginselen voor de organieke wet op liet openbaar onderwijs. Daarin wordt onder andereu be paald, dat bet onderwijs algemeen zal zijn voor alle Spanjaarden, verschillend voor de onderscheidene' volksklassen en geslachten en onderworpen aan wetten en reglementendat bel gegeven zal worden door personen die bewijzen van bevoegdheid en magliging van de burgerlijke overheden hebben; dat alle kinderen van hel lager onderwijs moeten gebruik makendal hetzelve aan de kin deren der armen 0111 niet zal gegeven worden. Noch de vrijheid van onderwijs, noch de invloed der geestelijk heid op hetzelve worden in deze voordragt uitdrukkelijk erkend. Als een belangrijk nieuws op het gebied der dameskleeding wordt uit Parijs gemeld, dat de buitengewoon uitstaande rokken der dames, die alle hceren op een bescheiden afstand houden, en vooral lastig in een rijtuig zijn, tol eene zeldzame mode heb ben aanleiding gegeventot rokken van luchtledige stof. Glad en netjes rijden de dames naar de Tuilcrienop de trap of inde toiletkamer wordt uit een zakje een fijndun ledereu pijpje ge baald en aan de lippen gebragt. In een oogenblik zwelt bet kleed als een ballon op, het pijpje wordt geborgen en de nieuwerwetse hoepelrokken treden de zaal binnen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1