WEEKBLAD van den aanbesteding. 19. MAANDAG :iT IE UW S T IJ D 11T 3 S 11. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten li ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. VEERTIENDE JAARGANG. Op Donderdag den 15n Mei 185G, des namiddags ten 2f ure, zal, ouder nadere approbatie door den Commissaris des Konings in de provincie Noordhollandof door een der leden van de Gedeputeerde Staten, in bijzijn van den beer Hoofd-lngenieur van den waterstaataan het lokaal van hel Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed: 1Het onderhoud der Bakens in het IJ en in de Voorzaan en het eventueel herstellen van gebreken aan de Oever werken van het Westzaner Buitenland lot ultimo April 1857. 2. Het driejarig onderhoud van de Duinbeplantingen enz. langs de Noordzee.op den vasten wal dier Provincie, in drie perceelen. 5. Het driejarig onderhoud der Duinbeplantingen enz. op Texel. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij enleele inschrij ving gelijk is vermeld in de bestekkenwelke ter lezing zullen liggen, behalve aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur voornoemdin de Logementen en Koffijhuizen waar de bestekken van Waterstaatswerken gewoonlijk worden neder- gelegd. Acht. dagen vóór de besteding, zal, voor zooveel noodig, aanwijzing in loco worden gedaan; inmiddels zijn verderein- formatiën te bekomen bij de Ingenieurs van den Waterstaat Strootmanaan het Nieuwediep, Haywardte Alkmaar en van Diesente Haarlem, ieder voor zooveel zijn arrondis sement aangaat, en bij den Hoofd-lngenieur van den Water staat E. de Kruyffte Haarlem. HELDER en NIEUWEDIEP, 5 Mei 185G. Men verzekert, dat eene commissie is benoemd tot het zamenstellen van de noodigc stukken, welke voor de aanbesteding van een nieuw droog dok alhier zouden vcreischt worden. Die com missie bestaat uit de heeren de Kruijff, Conrad cn Grit, hoofd ingenieurs van den waterstaat; Trompidem van de marine en Strootmaningenieur van den waterstaat in het arrondissement Nieuwediep; de eerste is voorzitter, de laatste secretaris dier commissie. In den nacht van jl. dingsdag zijn alhier twee personen gearresteerd, welke uit eene liglerschuit vier balen koffij hadden ontvreemd. Men wil weten, dat er pogingen worden aangewend, om den Minister van Marine te doen terugkomen op zijn voornemen om zijn ontslag in te dienen, en men vleit zich, dat Zijne Excel lentie daaraan wel gevolg zal willen geven. Z. M. heeft aan den hoofd-ingenieur van den waterstaat der Ie kl. E. de Kruijffop zijn verzoek, eervol ontslag ver leend uit die betrekking, onder dankbetuiging voor zijue veel jarige aan den lande bewezen diensten. Bij koninklijk besluit zijn wegens langdurige dienst gepen sioneerd de kapitein ter zee J. II. Sterk met /T800 en de kapi tein luitenant ter zee J. II. Volmer Knollaert met f 1500 'sjaars, zijnde laatstgemelde, onder stilstand van pensioen, be noemd tot cquipagiemcestcr der marine bij 's rijks werf te Am sterdam. Voorts zijn met 1 Mei bevorderd: tot kapitein ter zee, de kapitein luitenant ter zee A. van Wachendorff van 11 hijntot kapitein luitenants ter zee, de luitenants ter zee Ie kl. G. C. C. Pels Rijclcen en IE. A. Berghuistot luitenants ter zee Ie kl. de luitenants ter zee 2e kl. C. A. L. II. baron van Heeckeren IE. F. van Erp Taalman Kipjhr. 11. 11. A. M. Cli/ford Kocq van Breugel en C. Oudraat. Tot luitenant kolonel bij het korps mariniers de majoor L. Oudraat. Tot. stads-architekt te Alkmaar is benoemd de heer Delclo van Leidenmet 8 stemmenterwijl G stemmen op den heer P. Bole'e van Petten waren uitgebragt. Z. M. heeft de kantoren der directe belastingen en accijnsen Ie Hoogwoud en te Abbekerk vereenigd tot écu kantoor, hoofd plaats Hoogwoud, en lot ontvanger van dat alzoo vereenigd kan toor benoemd den lieer II. II van Haersollethans te Nieuwe Niedorp. De minister van finantien heeft bekend gemaaktdat het vee en andere voortbrengselen van landbouwuit Nederland be stemd naar de tentoonstellingen te Parijs, die in 185G zullen worden gehouden vrij van regten zullen mogen wordeu vervoerd voorts dat de landbouwvoorlbrengselen en werktuigenwelke aan inkomende regten onderworpen, voor die tentoonstellingen uit voerd zijn, met vrijdom van regten kunnen worden teruggevoer

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1