V Heden verloste voorspoedig van eenen ZOON, J. BREET, Eclitgenoote van Helder, K. GRAAFF. gestooktschoolde te zamcn en begon Guarmani optezoekendie ter naauvvernood in zijne woning teruggekeerd, door de menigte belegerd werd. Door zijne bedienden ondersteund, bood hij eerst een hevigen tegenstand' en ontving de aanvallers met geweer schoten. Zes personen werden getroffen, waarvan drie doodelijk. De woede des volks steeg ten top. Het stak het huis in brand en verwijderde zich eerst, toen er nog slechts een puinhoop van was overgeblevenwaaronder Guarmanizijne vrouwtwee kin deren en twee stalknechten begraven waren. Dit is alls wat men tot dusver aangaande deze verschrikkelijke gebeurtenis weel. De fransche gezant te Konstantinopel heeft eene depêche ontvangen, waarin hem dit voorval wordt gemeld. Hij legde het aan de porte over eu noodigde haar uit krachtige maatregelen te nemen, ten einde de schuldigen hunne straf niet. te doen ontgaan. De porte heeft in allerijl eene sterke afdeeling troepen naar Marache gezonden. De dagbladen zijn nog steeds vol van het afzonderlijk ver bond van 13 April hel Traité trois tusschen Oostenrijk, Frankrijk en Engeland, waarbij deze de integriteit van het turk- sche rijk tegen alle pogingen te eeniger tijd door Rusland aan te wenden, blijven garanderen. Weinig licht, wordt tot hiertoe over een feit verspreiddal te regt de algemeene bevreemding en met niet minder regt Ruslands verontwaardiging heeft opgewekt, en dat toch meerder licht behoeft, zal de politiek der drie ver bonden mogendheden niet in een zeer dubbelzinnig licht voor geheel Europa daar staan. Uit Parijs wordt gemeld, dat graaf Orloff, dadelijk nadat hem het bestaan ter ooren kwam, de noo- dige orders gaf voor een onmiddelijk vertrek uit Parijsmen spreekt verder van zijn onderhoud met den franschen keizer, waarbij van des graven zijde woorden moeten gesproken zijnzoo warm als eenigzins bestaanbaar met de diplomatieke vormen. Er is nog eene gewiglige zijde aan het traité a trois, de verpligting, die Oostenrijk daardoor heeft op zich genomen tot eene meer of minder doordringende hervorming in Italië. De jongste tijdingen uit Konstantinopel zijn niet onbelangrijk. De porte heeft een besluit genomen lijnregt in strijd met dat hetwelk men vroeger verzekerde dat uitgevaardigd was. Niet alleen zijn de hospodars van Moldavië en Wallachije niet afgezet van hunne hooge betrekking, maar door een plotselijken ommekeer in de turksche staatkundezooals die trouwens niet vreemd zijn zijn zij in hun bewind bevestigd voor den geheelen tijd, dat de gemengde commissie zich bezig houdt met de omwerking der oude grondwet, volgens welke de vorstendommen sedert 1851 bestuurd zijn. Dit besluit zal vooral in Wallachije groote onte vredenheid verwekken. Het brusselsche dagblad Ie Nord, hetwelk onder regtstreek- schen of zijdelingschen invloed van het russische gouvernement schijnt geschreven te wordenbetoogt dat thans met het herstel van den vrede in Europa en van de binnenlaudschc orde in Grie kenland alle reden voor de inlegering van buitenlandschc troepen in dat land opgehouden heeft; dat Rusland alzoo, als een der beschermhecren van het grieksche koningrijk en thans weder aan het gezamenlijk overleg der groote mogendheden deel nemende regt heeft om de onverwijlde terugroeping der engelsche en fransche troepen uit Griekenland te verlangenof om ook russisehe troepen daarheen te zenden. Burgerlijke «tand van 17—24 Hel 1850. GEHUWD: P. Troost en N. Koudenburg. BEVALLEN: M. Held geb. de Nceff Z. N. Kikkert gcb. Troost D. W. B. van der Meer geb. Otte Z. J. Graaff geb. Breet Z. G. Schagen geb. Altelaar Z. P. Elout geb Lemoine D. J. Asmus geb. Amelung D. G. J. Louw geb. Leijer Z. M. Fluiter geb. Gutter Z. OVERLEDEN: B. A. Bos 18 j. - A. J. Kloots 9 m. Aangespoelde drenkelingen 2. ÖEME1T3DE EEIilG'TElT. De oostenrijkschc aartshertog Maximiliaan wordt in het begin van Junij te s Gravenhage verwacht. In verscheidene deelen van Frankrijk, vooral in het Z., is door overstroomingen groote schade aangerigt. Uit het correctichuis te Hoorn zijn 7 zwakke broe ders ontslagen en 39 hebben afslag bekomen, ter zake van ver betering. Koning Olto protesteert tegen de voortdurende bezet ting der geallieerden. Espartero is in Madrid teruggekeerd. De keizer van Oostenrijk heeft onzen minister van builenlandsche zaken, baron F. A. van Hall benoemd lot ridder van de Leopolds orde met het grootkruis. In het hertogdom Parma worden nog evenveel moorden gepleegd, als voor dat het in slaat van beleg werd verklaard. Het huis Rothschild heeft te Londen de nieuwe leening van 5000000 eC tegen den koers van 95 gesloten. Den 18 en 19 dezer is in de residentie plegtig gevierd het lOOjarig bestaan van het groot-oosten der vrijmelselaarsorde in Nederland en het JOjarig grootmeesterschap van prins Frederik. De aartshertog Maximiliaan en prins Oscar van Zw eden zijn bij den keizer van Frankrijk in de volle kost. Omtrent de itali- aansche kwestie heerscheii 3 gevoelens: 1 hervorming, 2 behoud van het bestaande, 3 een middelweg tusschen deze beide uitersten. De ansjovisvangst op de Oostcrscheldc gaat zeer slecht. Een turksch leger onder Omer pacha zal iu vliegende kolonnes verdeeld worden. In de hoofdstad van Spanje zitten 10 redac teurs achter de tralies. Eene deportatie van den londenschen raad heeft den admiraal E. Lyons het document van het burger- regl der city in een gouden doos van 100 guinjes aangeboden Volgens de jongste telling heeft Pruissen 17202015 inwoners. Een geacht schrijver zegt»die een maand stilstaat is een jaar achteruit, een jaar terug is gelijk aan tien, en tien jaren is een halve eeuw in onzen tijd." Eene ongehuwde dame, die reeds een weinig boven de jaren was en zich daarenboven niet door schoonheid of zachtmoedigheid onderscheiddevroeg aan een heerhoe zij zich op de beste wijze van een lastigen minnaar kon ontdoen. Trouw hem, was het antwoord. De hemel beware mijik zag hem liever ophangen. Trouw gij hem maar, zoo als ik gezegd heb en ik verzeker u, dat het niet lang zal duren of hij hangt zich zeiven op. AD VEE.TE1TTXS1T. Getrouwd Alkmaar, 18 Mei 1856. J. A. SNIJDERS, van Amsterdamen A. A. SWERVER. 17 Mei 1856. Algemeene kennisgeving. Tegen Augustus of September verlangt men aan den Helder of het Nieuwediep, voor een klein burger gezin, eene nette fatsoenlijke woning. Adres, franco letter X. IJ, aan den Boekhandel van Mej. de Wed. C. J. HOGGVOIISTmet opgave van stand en huurprijs.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 3