DUINWATERLEIDING. FEUILLETOlf. De beruchte giftmenger William Palmer. Burgerlijke Stand van 31 Mei Junij 1856. GEHUWD: C. Reijers en W. Sant. A. Abbenes en G. Bels. M. H. Klerk en A. Kwast. L. M. Zachariassen en M. J. Brcukelman. BEVALLENS. de Graaf geb. Steggerda Z. M. Filarski geb. Kuit Z. J. van den Bogaard geb. Terluiu Z. G. van den Broek D. OVERLEDENJ. Boon 7 j. T. Kraaiveld 29 j. D. G. Visser 42 j. GEMEHÖDE BHHIG-TS1T. Z. M. wordt den 14 dezer van het Loo in de residentie terug verwacht. De uilgever van Asmodée is vrijgesproken van laster jegens den heer mr. Mijer. De Times zegt dat de kwestie der belgischc drukpers ten genoegen van Frankrijk geschikt is. De turksche gezant te Londen heeft een schitterend bal gegeven en met koningin Victoria gedanst. Het traité a trois heeft te Konstantinopel groote verbazing verwekt. De perzische regering wil de kwestie met Engeland door bemiddeling van den sultan bij leggen. Graaf Orlofl' is uit Parijs vertrokken met het grootkruis van 't legioen van eer in brillanten. Den 5 Mei heelt men in Zweden nog met voertuigen over het ijs gereden. De landver huizing uit Noorwegen naar Noord-Amerika is aanzienlijk. De door zijnen wijn beroemde berg Seharlachbergnabij Coblenz, is door eene wolkbreuk totaal verwoest. Te Madrid is een nieuwe leeniug van 200 millioen realen gesloten. De tentoonstelling van landbouw is den '1 dezer te Parijs, onder begunstiging van bet schoonste weder, geopend. De keizer van Rusland is van zijn uitstapje naar Berlijn, teruggekeerd. Prof. Everard is ge decoreerd met de russische orde van St. Stanislas le kl. Sedert 1 Januarij zijn in Friesland 2869 runderen aan longziekte ge storven of afgemaakt. Den 4 Junij zijn in 's Herlogenbosch twee boosdoeners opgehangen. De kansen van vrede lus- schen Engeland en de Ver. Staten zijn aanmerkelijk verminderd. Bij Munchen heeft in een duel tusschen een artillerie-officier en een student de laatste het leven verloren. ln de omstre ken van Regensburg zijn hagelkorrels gevallen ter grootte van een duivenei. De 4 nieuwe klokken van U. L. Yrouwekerkle Parijs zijn pleglig gedoopt. Op de reis van prins Oscar naar Cherbourg is een poslrijtuig van zijn gevolg omgeslagen. Onlangs heeft men in Engeland eenen giftmenger opgespoord, aangeklaagd en verdacht, van ongeveer 16 menschen vergiitigd te heb ben. Zijne schandelijke handelwijzen stellen hein met de beruchte markiezin van Brinvillier en dc bekende giftmengster Gesche Timn, die wegens hare schanddaden in 1851 te Breinen ter dood gebragt werd, in ééne kategorie. Hel is de 55jarige heelmeester William Palmer te Rcugeleijeen welvarend vlek in Staffordshire. Als man van eene schoone gestalte, maakte hij aldaar veel opgang bij het schoonc geslacht. Zijne onechte kinderen stierven allen kort na hunne geboorte en ook vier zijner echte kinderen trol hetzelfde lot; nog slechts één is in leven en erfgenaam van het vermogen zijner moeder. Palmer had dc natuurlijke dochter van zekeren kapitein Brooks, gehuwdwelke kapitein vermoord werd zonder dat het gelukte den dader optesporen. De beminde van den kapitein erfde diens vermogen, terwijl de dochter slechts het vruchtgebruik daarvan kreeg. Palmer bemoeide zich echter meer met de chemie, dan met zijne vrouw. Zijn lievelingspaard noemde hij zelfs Strychnine. Paarden en wedrennen was zijn grootste hartstogt, en schulden waren er het gevolg van. Palmer verzekerde zijne waarde Anna" voor 15,000 e£. Den 24 Januarij 1854 beviel zij van een kind, dat slechts twee dagen leefde. Eenige maanden later drong een heer, Bladen, diehem bij eene wedren 400 ongeleend had, op betaling aan. Palmer verzocht hem ten zijnent te vernachten. Des nachts werd Bladen ongestelddr. Bainford werd geroepeneen uur later was Bladen dood. In September 1854 had mevrouw Palmer eene koude gevat, zij moest iels innemen, het heette, dat zij de cholorine had, zij stierf den 29 September. Nu ver zekerde Palmer zijnen broeder Walter, die zich zeer te buiten ging in hel gebruik van sterken drank. Palmer liet hem zooveel drank geven als dc zuiper slechts kon gebruiken. Den 14 Augus tus 1885 was Walter bij eene wedren te Wolpherbampton zeer beschonken geraakt, des nachts werd hij ziek, zijn broeder werd geroependeze gaf hem iets in en spoedig daarna was hij dood. Dr. Bainford vaardigde een certificaat uit, dat hij een natuurlij ken dood gestorven was, doch de 50,000 dC werden aanvaard. Nu wilde Palmer, Bates, zijnen vriendverzekeren; doch de agent van de maatschappij wees hem af. Een ander vriend Cook met wicu Palmer eene wedren bezocht, won 700 cCdes avonds werd hij ziek en stierf kort daarna, het gewonnen geld was verdwenen. Het kwam tot een onderzoekdat. ten gevolge haddat Palmer gevangen genomen werd. De lijken van zijne vrouw en van zijnen broeder werden opge graven. Bij onderzoek bleek, dat Cook met slrijchninemevrouw Palmer met antimonium en Walter Palmer met blaauwzuur zijn omgebragt. Den 26 Mei heeft het centrale criminele hof de laatste zitting in bovengemelde zaak gehouden, onder toevloed van een ontzettend getal toehoorders en heeft de doodstraf tegen Palmer uitgesproken. De houding van Palmer is even rustig als vroeger. Toen zijn broeder hem nog daags te voren in de gevangenis bezocht, sprak hij hem met kalme opgeruimdheid aldus aan »God zal mij beschermenwant ik ben onschuldig aan de mij ten laste gelegde misdaad. Dit zij een troost voor uonze moeder en mijn zoon. Geloof mij op mijn woord ik heb u nog nooit bedrogen, en hoe ik ook tegen anderen moge misdreven hebben, is het toch nooit in mij opgekomen iemand te vermoorden." Daarna klopte hij zijn broeder op de schouder en zeide: »Ik wensch dat gij even gerust kunt slapen als ik; ik heb juist zoo even goed thee ge dronken en een half pond biefstuk gegeten. Zeg aan mijne moe der dat Newton en Mills valsche getuigenis hebben afgelegd en dat ik even weinig bevreesd ben voor het graf als voor mijn bed. Zeg aan Willy (zijn zoon)dat zijn vader reeds vele zorgen in het leven heeft ondervonden, de minste van alle is echter de beschuldiging van moord tegen hem." ADT2 B.TB1TTIE1T. Ten einde onaangenaamheden en teleurstellingen te voor komen, wordt bekend gemaakt, dat de toegang op het terrein en in de gebouwen der Duinwaterleiding volstrekt verboden is, en dat de strengste bevelen afgegeven zijn om niemand loetelatcndan voorzien van een schriftelijk toegangbewijs door den ondergeteekende afgegeven, IfELDEit, 7 Junij 1856. De Directeur Mr. CH. BOSCH REITZ. SESs3" Eene JUFVROUW van dc Protestantsche Godsdienst, welke reeds 18 jaren bij een heer als huishoudster heeft gedieud, wenschle zich gaarne als zoodanig geplaatst te zien. Er zal meer op eene goede behandeling dan op hoog salaris gelet worden. Men adressere zich franko aan Jb. L1GTENBERG, Broodbakker aan het Nieuwedicp.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 3