WEEKBLAD van den en het Jtë> 25. 1856. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz.te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. MAANDAG ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegclregt voor elke plaatsing. VEERTIENDE JAARGANG. 16 J U N IJ. De arnhemsche Courantvan 13 dezer, over de aftreding van den baron van Hall sprekende, zegt over deze verrassende gebeurtenis verschillende brieven ontvangen te hebben. In een daarvan vindt men het volgende: Men gist veel naar de redenendie zoo plotselingnog vóór de verkiezingen de aftreding van den Aprilbaron te weeg bragt. Ik voor mij, houde het ervoor, dat onze baronmet zijn gewone takt, begreep, dat de val van zijn ministerie onvermijdelijk is, en dat de oude rot even als de rotten uit de fabel het zin kende schip verlaat, en zijn bagaadje aan wal brengt, nu hij dit nog met een schijn van goed fatsoen doen kan. Deuk aan zijn aftreden uit zijn vorig kabinet in het eind van 1847. Later deed hij het toen voorkomenalsof hij op ruimer grondwetsherziening had aangedrongen dan in de bekende 27 voorstellen was vervat, en dat hij dus het slagtoffer zijner vrijzinnigheid was geweest. De kunstgreep is toen zeer goed geluktbij hoe weinigen zij ook geloof vond. Zoo zou het ons niet verwonderen als hij ook thans weder de zelfde rol speelde en zocht te redden wat te redden is. Om geheimzinnige redenen treedt hij af, wel voorziende dat hij het toch, na de uiting der openbare meening, niet lang meer zou kunnen uithouden. Later zal hij dan hoog kunnen opgeven van zijn strijd met zijne ambtgenooten over een of ander liberaal voorstel, en hoe hij ook nu weder het slagtoffer zijner li beraliteit is geworden. De beruchte kloof, die nooit gedempt zal wordentusschen de versleten rigling en hem, zit hem wel leelijk in den weg: maar voor zulk cene kleinigheid is een zoo behendig springer als hij niet vervaard. ITIETTWS^IIDIlTSSrG HELDER en NIEUWEDIEP, 14 Junii 1836. 7 t De uitslag der verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaalin het hoofdkiesdistrict Alkmaaris als volgt: Uilgebragte geldige stemmen 1450. Volstrekte meerderheid 716. Daarvan zijn uitgebragt op de heeren: Mr. A. S. van Nierop 642 stemmen. Jhr. Mr. C. van Foreest 623 en Mr. L. Metman122 Zoo dat eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren van Nierop en van Foreestwelke bepaald is op diugsdag den 24 Junij aanstaande. Naar men verneemt, is door den minister van financiën, eene gunstige beschikking genomen omtrent het terrein, alwaar binnen deze gemeente eene gasfabriek zal worden opgerigt. De bekende vlugschoonschrijver, de heer IE. Massdusbevindt zich, naar wij vernemen, sedert eenigen lijd, in deze gemeente, en houdt zich onledig met het geven van privaat-ouderwijs aan henwelke hunne hand in het schrijven weuscheu te verbeteren o. a. is hij werkzaam met heeren adelborsten alhier. De heer Massdussedert lang bekend door zijne vaste en sier lijke hand in het schrijven, heeft in 1845 een volledig stel fraaije schrijfvoorbeelden vervaardigd, welke bij J. de Lange te Deventer zijn uitgegeven. Deze exempels verdringen door hunne sierlijkheid en den zuiveren vorm der letter de bestaande schrijfvoorbeelden, en worden thans vrij algemeen op de scholen gebruikt. Later heeft deze schoonschrijver in de voornaamste steden des lauds een' geruimen tijd als privaat-onderwijzer zijnen roem ver hoogd en overal den meesteu bijval ondervonden. Wij wenschen, dat de heer Massdus ook hier, en in de om liggende gemeenten schoone schrijvers en schrijfsters moge vormen. Men verneemt, dat op Woensdag den 18n Junij aanstaande, de nieuw gebouwde kerk voor de Hervormde Gemeente in den Anna Paulowna Polder, plegtig zal worden ingewijd. De inwij dingsrede zal worden gehouden door ds. T. C. Hinlopenpredi kant te Haarlem, des voormiddags ten 11 uur. Een reiziger, die 11. zondag per stoomboot Harlingen uit Londen vertrok, verwekte bij passagiers en kapileu achterdocht, en werd op vermoeden van diefstal gepleegd te hebben voorloopig in verzekerde bewaring genomen. Rij een onderzoek vond men bij hem 28 ponden sterling 17 sh.verder drie zilve ren horologien, twee gouden kettingen en een zilveren dito; deze waarden vond men verborgen tusschen de kleederen, in de pet ontdekte men nog een gouden doekspeld. De kapitein stelde da delijk eene wacht van drie man tot bewaking van den beschuldigde en leverde hem te Harlingen in handen der policie. Op een telegrafisch herigt naar Londenmet vermelding dezer arrestatie, is terug geantwoord, dat deze persoon dezelfde was, welke men aldaar verdacht. Harlinger Ct.) Den 9deu dezer had te Hoorn een geval plaats, dat zeep.-'"" ongelukkige gevolgen had kunnen hebben, doch door tijdig loe- gebragte hulp nog gekeerd werd. Eeuige ondeugende jongens tergden en joegen eene dragtige kat, die daardoor lol eenen hoogen graad van woede gebragt werd. De kat in hare beuaaffïïd-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1