WEEKBLAD m den BEIDER en bei NIEliWEDIEP. AANBESTEDING. MAANDAG ITIEUTfSI'IJDIlTGSU. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VEERTIENDE JAARGANG. A DVERTENT1EN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder, zijn voornemens op Vrijdag den 18 Julij 1836, des namiddags ten één ure, aan het raadhuis, in het openbaar, alleen bij in schrijving, aan te besteden: Het doen van eenige werkzaamheden tot onderhoud van de gemeente-gebouwen. Het bestek dezer besteding, ligt, 8 dagen te voren, ter lezing aan de Secretarieterwijl nadere iuformatien te bekomen ziju bij den Plaatselijken Opzigter. Helder, den 5 Julij 1856. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHE1J, Secretaris. HELDER en NIEUWEDIEP, 5 Julij 1856. Eergister is de duinwaterleiding begonnen water te geven aan het alhier in de haven liggende koopvaardijschip Doggersbank. Naar wij uit goede bron venemenis het berigt, in som mige dagbladen opgenomen, als zou de heer J. W. L. v. Gordt directeur der stoombootmaatschappij te Rotterdam, tot minister van marine zijn benoemd, van allen grond ontbloot. (2V. 11. C Tot de geruchten van den dag behoort [en als zoodanig wordt het dan ook alleen medegedeeld]dal voor de betrekking van minister van marine in aanmerking zou komende heer J. .4. F. Coertzenadjudant van Z. M. den Koning in buitengewone dienst, schout -bij-nachthoofdinspecteur over hel loodswezen, de betonningbebakeniug en verlichting. De jongste dagen leverden alhier ccne bijdrage van de nut tigheid en noodzakelijkheid om lezen te leeren. Eene vrouw ontving een brief, denkelijk van haren mandie zeevarende was en zich op de lehuisreis bevond. Zij kon echter niet lezen evenmin hare dochter. Naauwelijks hebben zij echter den brief in handen of zij bemerken er aan een zwarten rand en zien tevens, dat dezelve met zwart lak is digtgemaakt. Nu twijfelen zij geen oogenblik wat de inhoud zal zijn van dien brief. De wreede dood beeft der moeder haren echtgenootder dochter haren vader ontnomen. Schreijend begeeft zich de dochter naar builen en verwittigt de buren en verdere kennissen en vrienden van het droevig afsterven van haren vader. De vensters werden ge sloten als het leeken der rouw en den bode van het begrafenis fonds wordt van het overlijden kennis gegeven, opdat bij niet in gebieke zal blijven, de noodige fondsen te verstrekken. Hel is reeds vier uren geleden, sints de droevige tijding is aangekomen. Te midden der diepe verslagenheid had men den brief reeds vergeten doch eindelijk wordt er nu aan gedachtom dien door een ander te laten lezen. Nu wordt het treurige berigt nader bevestigd, denkeu misschien de lezers. Neen, de brief meldt, dat de man in blakeudcn welstand verkeert, op zijne tehuisreis het vaderland nadert en eerlang zijne geliefde betrekkingen hoopt weder te zien. De brief kwam niet van denman zeiven, maar van de recders van het het schip, die, rouw bedrijvende over het verlies van familie betrekkingen gewoon waren hunne brieven in rouwgewaad te ver- i zenden. Z M. heeft den hoofdingenieur van den waterstaat Ie kl. E. de Kruijff een pensioen verleend van /200Ü 'sjaars. Z. M. heeft bevorderd tol kapt.-luitenant ter zee Ie kl. M. Cazaux van Staphorsten tot luitenant ter zee le kl. de luitenant ter zee 2e kl. W. O. A. van Bennekom. De tegenwoordige vergadering van de Stateu-Generaal wordt heden gesloten. In de haven van Vlissingen ligt de deensche oorlogskorvet Valkyrien, kommandant Mölleraan booid hebbende een dertigtal kadetten der deensche marine, welke een instructielogt doen. De kapt. luit. de Vriescommanderende het stoomschip Amsterdam is zoo gelukkig geweest van in de wateren van Celebes een zestal sterk bemande rooverspraauwen te betrappen, en door zijn grof geschut te vernielen. Van de bemanning dezer praauwen zoo men meende ten getale van ruim o()0 koppen, zijn velen daarbij gesneuveldgekwetst of verdronkende overigen hebben zichdaar het stoomschip zich niet tusschen de rotsen kon wagen, aan wal gered. Een der gekwetste hoofden is gevangen gemaakt, en elf geroofde inlanders, die zich in den treurigsten toestand be vonden, zijn in vrijheid gesteld. Men meende, dat deze roovers op Solo te huis behoorden en werden aangevoerd door zekeren Taub, algemeen bekend door zijne roekeloosheid, en volgens ge>~— nichten was dit opperhoofd bij deze ontmoeting gesneuveld. Öe resident van Menado is verzocht geworden om de naar den wal gevlugte zeeroovers le doen vervolgen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1