Heden morgen zijn in de diergaardevan liet Koninklijk zoölogisch Genootschap, aangekomen: VIER PRACHTIGE GI RAFFEN, DRIE LEEUWEN, TWEE STRUISVOGELS, eenige Apen enz.alle deze voorwerpen zijn herkomstig uit de verza meling van den heer B. Hartman»die ze zelve uit Afrika overhragt. Wij wenschen onze sladgeuoolen geluk met dezcschoone aanwinst en verheugen ons in den aanblik dezer even merkwaar dige als schoone dieren. Zij strekken weder tot zoo veie bewijzen van den ijver des besluurs en ook van opofferingen, welke met dien ijver meer dan waarschijnlijk verbonden zijn. Handelsblad van 28 Janij 1856.) Op den I4den April werd in het zwembad, gelegen aan het kampeinent te Weltevreden [op Java]door den sergeant Moreau van het eerste bataljon infanterie en den korporaal-tamboer Belle, van het I Ide bataljon infanterieeen schildpad gevangen, die (ie buitengewone zwaarte van 180 ponden had. De sergeant Moreau had de kloekheid hel monster bij den kop te vatten, doch het ongeluk wilde, dat de greep, die hij deed, een weinig te kort was, waardoor hel dier hem in de twee voorste vingers van de rogter hand beet, en dezelve vasthieldgenoemde sergeantzonder zijne tegenwoordigheid van geest te verliezenbegaf zich met het monster te water en zwom een geruimeu tijd met het dier, het welk hem steeds bij de vingers vast hield, roud; eene omstandig heid, waaraan hij liet behoud zijner vingers te danken heeft. De korporaal tamboer, Belle, het gevaar ziende, waarin de sergeant verkeerde, begaf zich mede te water en ondersteunde hem in zijne pogingen, om zijne hand uil den muil van het monster te bevrijden. Nadat hem dit gelukt was, begaven zij zich wederom te water eu vervolgden het dier zoo lang, tot dat het zich van j vermoeidheid gevangen gaf. Nu werd het monster, door in des- i zelfs schild galen te boren en door die galen rotting aan te brengen, I onder het gejuich der menigte aan wal gesleept. Bij deszelfs slagling werden in hein gevonden eene hoeveelheid eijerenwaar- Ij mede men twee groole wateremmers vulde. De 1 sic compagnie van het 11 de bataljon infanterie heeft des middags een gedeelte voor maaltijd genuttigd. In het zelfde bad bevindt zich nog zulk een gedroglhetwelk, volgens ooggetuigen, de grootte van het I reeds gevangene verre moet overtreffen. Opmerkenswaardig is het, dat reeds 4 jaien achtereen, het geval heeft plaats gehad, dat er twee schildpadden op de zelfde plaats gevangen werden. De militaire overheid te Madrid heeft het noodig geacht voorzorgen voor zekere gebeurlijkheden te nemen. In de hoofdstad en hare omstreek liggen omstreeks 15,000 man goede troepen; bet verblijf van den kapitein-generaal, den militairen gouverneur der provincie, wordt overgebragt naar de gebouwen van het mi nisterie van oorlog, alwaar de cavallerie en de groote staf reeds hun middenpunt hebben. Al deze voorzorgmaatregelen zijn zoo wel beraamd, dat men het thans bezwaarlijk zal durven wagen, in de hoofdstad eenen aanslag tegen de beslaande orde van zaken te beproeven. De sardinische overheden schijnen reden te hebben om te denken dat de befaamde volksmenner Mazzini zich weder iu Italië en wel in Piemont ophoudt. Dezer dagen is, naar gemeld wordt, iu en omstreeks Spezzia door de policie veel moeite gedaan om zijn verblijf te ontdekkenmaar tot nog toe te vergeefs. Volgens borigten uit St. Girons (Arriége) heeft de sneeuw in verscheidene gemeenten den oogst vernield en bij Coullens op de bergen zelfs geheele kudden met hunne herders begravendie de lawinen niet tijdig genoeg konden ontkomen. Volgens berigten uit Moor in Hongarije is deze stad den 22 der vorige maand andermaal door eene aardbeving bezocht en wel in veel heviger graad dan op 14 Mei. Men onderscheidde duidelijk twee schokken, met tusschenpoozen van eenige minuten. Iu onderscheidene gebouwen ontstonden scheuren. Een heer, die 's avonds in de rue Bourhonvilleneuve te Parijs een sigaar aanstakwierp het vlammetje weg en ging voort. Oniniddelijk kwamen er twee jonge dames aan en beieikl de vlam de strooken van het kleed van een dezer, klimt terstond op en reeds stond doek en slroohoed in den brand toen een heerdie juist met een jas op zijn arm voorbij kwam, deze over haar henen wierp en gelukkig de vlammen smoorde. Haar geheele klceding was verlorenen zelfs het haar eenigzins gebranddoch zij was uit een groot gevaar gered, dat haar hel leven had kunnen kosten. Ouder de hoofden der demagogie heerscht groote bedrijvig heid, in weerwil van de geschillen tusschen hen gerezen. De komst van Barbès te Londen heeft deze geschillen nog ver meerderd, omdat deze van Spanje komende als gevolmagtigde der republikeinsche leiders op hel schiereiland, zich heeft willen doen voorkomen als dengene, om wien allen zich moesten scharen, ten einde de demagogie te doen zegevieren. Ledru Rollin en Felix Pyat willen van hun gezag ten voordecle van Barbès geen afstand doen. Men heeft hem te kennen gegeven, dat het heil der repu bliek zijne tegenwoordigheid in Nederland eu Zwitserland nood wendig maakte. Dit was eene beleefde wijze om hem te verwij deren. De voorstanders van Barbès hebben dit begrepen en hein aangemaand te Londen te blijven. Louis Blanc is, zegt men, zeer ingenomen met Barbès. Te Brussel bevindt zich een biljardspelcrdie zeker eenig in zijne soort is. Deze meester iu de kunst speelt 5 verschil lende partijen, vooreerst met een goed speler een gewone partij met de queu, waarvan hij achter elkander 150 carambolages maakt vervolgens speelt hij eene buitengewone partij met 2 vingers, waarbij hij 4'JO punten op de 500 voorgeeft, daarna eene partij met de tanden, waarbij hij 15 op de 20 punten voorgeeft, dan nog eene zonderlinger partij met den neus, waarbij hij 18 op de 20 punten voorgeeft en eindelijk eene partij met geblinddoekte oogen, waarbij hij 15 op de 20 punten voorgeeft. Buitendien maakt hij 100 carambolages iu één minuut en doet 80 van de moeijelijksle stooteu. Deze kunstenaar is ook een meester in het kaart-, dobbel-, dam- en domino-spel, maakt wiskunstige com binatiën en leest zonder te zien. BURGERLIJKE STAND. Van 28 Junij 5 Julij 1856. GEHUWD: D. J. Prins en A. K. Krul. C. Tol en C. Kikkert. A. Tabbers en G. Engelen. H. de Wolf en A. Hassing. C. Verschoor en T. Brune. BEVALLEN: N. Vader geb. Westerhoff Z. J. Gerritsen geb. Coer Z. M. van Driel geb. van Hert D. T. Kuiper geb. Vlaming Z. T. van Tonningen geb. Denker Z. D. P. Kolder geb. Visser D. G. ter Burg geb. Drijver D. W. de Kamps geb. Klik. D. OVERLEDEN J. Ilansales 56 j. F. W. Bosen 20 j. M. M. Bruning 10 d. II. S. Èichenberg 2 j. Ambtshalve ingeschreven 5. GEMEXTGDE BERIGTE1T. Prins Hendrik zal de onthulling van Oosters standbeeld bijwo nen. De bevolking van Noordholland bedroeg op 51 Dec. van 't vorige jaar 526,408 zielen. De gemeenteraad van Marseille heeft 45,000 fr. bestemd voor de ontvangst van den maarschalk Pélissier. De koning van Sardinië heeft 5 grootkruizen geschon ken aan ministers van den sultan. De beruchte italiaansche slraatroover en moordenaar Gambilargiu is in een hinderlaag door karibiniers doodgeschoten. De gemeenschap van de Krim met het overige Rusland is thans geheel afgesneden. Manteuffel wordt in den Haag verwacht. De kardinaal Patrizzi heeft het grootkruis van 't legioen van eer bekomen. De koning van

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2