HELDER m bei MEUÏEDIEP. WEEKBLAD m m MAANDAG BEKENDMAKING. 1836. 11 AUGUSTUS. In het vorige nummer stond in deze an nonce: vermoedelijk aanvangende op Maandag dag den 68 dezerdit moei zijn op Maandag den 11 dezer. 1TI E TT W S T IJ D 11T 3 3 1T. ADVERT12XTI1ÏN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaterdags des middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VEERTIENDE JAARGANG. De BURGEMEESTER der gemeente Helder, brengt bij deze, naar aanleiding eener ontvangene missive van den lieer Luitenant Kolonel, garnizoens-kommandaat alhier, Ier openbare kennis, dat de Artillerie alhier in bezetting, practische schietoefeningen zal houden, op het strand, vermoedelijk aanvangende op Maandag den 11 dezer, en welke dagelijks, gedurende 5 a 4 dagen zul len worden voorlgezetwaardoor gedurende die oefeningen hel strand van af Kijkduin tot op eenen afstand van ongeveer 2000 ellen in eene zuidelijke strekking onveilig wordt. Zullende er ge durende het vuren van een der duinen, en wel het meest in de nabijheid van Kijkduin een roode vlag geheschen worden. Wordende elk en een iegelijk ter voorkoming van ongelukken ernslig gewaarschuwd, zich niet iu de nabijheid der voormelde puulen te begeven. Helder, den 2 Augustus 1856. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP, 9 Augustus 1856. Gisteren werd aan de Schagerbrug de jaarlijksche algemcene vergadering gehouden van de schoolonderwijzers van het 9e district van Noordholland. Op den hestemden tijd vereenigden zich de onderwijzers, ten getale van 55, met hunnen schoolopzienerden heer J. Schoonin het schoollokaal, dat in eeue feestzaal was herschapensmaakvol gedecoreerd met vlaggenfeestgroen en bloemfestoen, prijkende met eeue door den heer Zasburg, van Wieringen met gothische letters sierlijk geschreven van welke men thans het SOjarig juhilé zou vieren. Aangenaam was het dat deze feestviering werd vereerd met de tegenwoordigheid van de hecreu J. J. A. Creijghlonvoormalig schoolopziener, A. J. van Doornburgemeester van de Zijpe en J. Papineaupresident van de schoolcommissie aan den Helder. De schoolopziener opende de vergadering met eene hartelijke aanspraakheette de tot feestviering gestemde onderwijzers en genoodigden welkomen herinnerde in korte trekken aan de heilzame gevolgen van de schoolwetgeving, voor eeue halve eeuw ingevoerd en waardig om te worden herdacht door alle voorstan ders van ons nationaal onderwijs. De heer J. van der Haarhoofdonderwijzer van den eersten rang in onze gemeentehield eene redevoering over het hoofd beginsel onzer schoolwel van 5 April 1806beschouwd in zijn aard en gevolgenDe kundige redenaar ontwikkelde zijne heldere denkbeelden over dit belangrijk onderwerp op eeue wijze, welke de onverdeelde aandacht boeide en aller toejuiching met geestdrift ontvonkte. Zijne taak werd afgewisseld door de uitvoering van vier feestzangenonder de leiding van den heer C. U. Morra. De schoolopziener riglle tot den geëerden spreker woorden van dankbetuiging en hulde en wenschle hem bij deze gelegenheid geluk met zijne 40jarige ambtsbediening, welke hij zoo waardig had vervuld. Daarna deden zich de zangers ter eere van den jubilaris hooien. Door eeu der leden van het gezelschap Texel werd een ant woord gelezen op de vraag: Maakt hel onderwijs in de wis kundige aardrijkskunde een deel uit van het lager onderwijs, zoo ja, op welke wijze zal men het in verband brengen met het doel van dat onderwijs Aan de wegens het schoonschrijven bekroonde hulponderwijzers R. Wijn en L. F. over de Linden werd door den schoolop ziener een fraai boekgeschenk overhandigd. De eerste bekwam den prijsde laatste hel accessit. Het schoonschrift van den hulp onderwijzer C. Wijs werd eervol vermeld. De licereu onderwijzers van Texel T. B. Zwaal en WBrouwer hielden de vergadering aangenaam bezig met hel reciteren van een dichtstuk. Itilussclien was door den kastelein K. de Goede ecu keurigeu en welvoorzicneii maaltijd in gereedheid gebragt. Toen de werk zaamheden waren afgeloopcu schaarde men zich aan den disch, waaraan ook de heer C. Siemersoud-burgeineeslcr van de Zijpe, op vriendelijke invitatie, deel nam. De gulle feestvreugde, welke zich in gesprekken en toasten openbaarde, verhoogde het genot der welsmakende spijzen. Na den maaltijd werd de avond zeer gcnoegelijk doorgebragt, eu bij het scheiden nam ieder de overtuiging mede, dat deze feestviering nog langen tijd in aan gename herinnering zal blijven. Op voreerend verlangen van de vergadering, zal deze redevoering in" druk verschijnen. f-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1