GEMEXTGDE BEB.IG7E1T. Een zonderling adres. uil de onderscheidene departementen ten gehoore ontvangendie op gouden schotels hun liet brood en liet zout kwamen aanbie den. Daarna zijn de leden van hel korps diplomatiqoe toegelaten. Bij de instructie te Napels van een reglsgeding, betreffende staatkundige misdrijven, heelt de kapitein Aculi vcrklaaid, dat hij in de gevangenis van Rocida, op last van den inspecteur, op eenen dag, aan 54 veroordeelden 2700 stokslagen had doen geven. Gister middag ten 1 ure is de van Rotterdam te Utrecht aankomende trein van den Rijnspoorweg, in de nabijheid van het station, door nalatigheid van een der wachters, op een verkeerd spoor geraakt, gederailleerd, doch is zulks gelukkig zonder eenig letsel voor iemand afgcloopen. Zelfs de dienst der andere treinen is daardoor niet gestremd geworden. BURGERLIJKE STAND. Van 13 20 September 1836. GEHUWD: T. J. Lccwens en C. Overtoom. J. T. G. 31unk en G. van Marlen. P. J. B. Huijbensen C. H. van Os. BEVALLENG. Seheffer geh. Keizer Z. T. Roeffel geb Greven Z. A. Andriessen geh. Koops D. A. de Boer geb. Schepers Z. M. Furst geb. Moorman Z. Levenloos aangegeven 5. OVERLEDENG. van Amesfoort 2 j. C. de Vries 1 j. J. M. den Baas 21 j. H. Petersou 26 j. De koning heeft de groole wapenoefeningen bijgewoond in de vlakte van Waalsdorp. jl. Dingsdag hebben te Parijs eenige arrestalien plaats gehad, die tol de staatkunde betrekking hebben. De profeten voorspellen in Spanje eeue nieuwe revolutie nog vóór hel einde van dit jaar. De koerier van het franschc ge zantschap in Perzie is door de Drusen aangehouden uitgeplunderd, mishandeld en aan een boom gebonden. Prins C. L. Bonaparte heeft een werkje geschreven over het geslacht der hoenders. In de Klundert is een 59jarige dienstmeid, komende van de kermis, met een berooid hoofd in den vuurpot gevallen en verbrand. De groothertog van Baden heeft de affuite aan den prins-regent overgedaan. Kladeradatsch heeft eene waarschuwing ontvan gen wegens spotternijen den hertog van Brunswijk betreffende. Het amerik. fregat Ocean Home met landverhuizers van Rotterdam naar Nieuw York bestemd, is bij kaap Lezard overzeild en gezon ken. Het prov. geregtshof van Noordbraband heeft 9 personen lot 5 maanden gevangenisstraf en f 30 boete veroordeeld wegens het doorsteken van den Groenendijk. De wetgevende magt in iMexico heeft besloten de slavernij afteschaffen. Eenige goudzoekers in Australië hebben 12 voet onder den grond een goudklomp gevon den ter waarde van /o6,000. Te Schijndel is eene boerenhoeve onder kerktijd afgebrand. Te Broadhaveu hebben visschcrs een haai binnengesleept van 50 voet lengte. De roovers van Grie kenland worden in 5 klassen verdeeld: voorliet hoofd eens roovers Ie kl. betaalt het gouvernement 5000voor een dito 2e kl. 2000 en voor een gemeen rooverhoofd 1000 drachmen. Nabij Dirks- horn is een wagen met kermisgasten achteruit in 't water ge raakt; de voorste passagiers sprongen er bij tijdsuit en hebben de anderen gered. In Londen is een fabiiekant van valsche bankbilj. in zijne werkplaats gevangen genomen. Te Cardiganshirc leeft eene vrouw van 108 jaren, welkeregt opgaat, 'lgebruik heeft van al hare zintuigen en dagelijks een togt doel van 6 eng. mijlen door bergachtige streken. De monarch van Pruissen heeft te Heilsberg eene groole wapenschouwing gehouden. In eene ge- wcerfabriek bij Polsdam heeft eene ontploffing plaats gehad. De pruissische vlag, die op het kasteel van Neufchatel wapperde, is door het volk door hel slijk gehaald. Op de harddraverij te Medemblik is de prijseene zilveren trekpot en dito melkkan behaald door de bruine merrie Goezina van den heer C. Avis, te Weslzaan. De 2e luit. Donc beeft den prijs behaald bij het schijfschieten in hel kamp van Zeist. Een landbouwer in Zuidholland heeft zijne zieke varkens met urbannspillen genezen. In Californie hebben gedurig botsingen plaats tusseheu Ameri kanen en vreemdelingen. De houding van Napels en de wes- tersche mogendheden is officiëel-officieus-vrecdzaam-vijandelijk. In Berlijn worden de woekeraars onder streng loezigl gehouden. In Neufchatel zijn 600 personen gearresteerd. Te Breda heeft zich een oppassend jongeling na liet diner opgehangen. De koning van Hannover heeft, met vernietiging der grondwets bepalingen, zijn civiele lijst vastgesteld op 600,000 rlhlr jaarlijks. Te Narananki, in Nieuw Zeeland, heeft een gevecht plaats gehad tusschen inboorlingen en brilschc troepen. De prins van Oranje bezoekt de schotsclie hooglanden. Het vliegend leger der opstandelingen in China wordt op 100,000 man begroot. De koning van Honolulu is getrouwd met mej. Emma Roolied. Op de beurs te Berlijn heeft een vechtpartij plaats gehad tusschen een makelaar en een speculant. Door de handelmaatsch. zijn 2 schepen bevracht. De gen. Osten-Sacken is bij de krooning van keizer Alexauder in zwijm gevallen en weggedragen. Keizer Nap. heeft met zijne keizerin een stierengevecht bijgewoond te St. Esprit. De turfarbeiders aan de Dedemsvaart eischeu hooger loon. De opstand in Kabylie is totaal onderdrukt. CORRESPONDENTIE. D. zou het wenschelijk achtendat de harlinger courant de marktprijzen der friesche aardappelen noteerde. Dan zoude men hier kunnen zienin hoeverre men zich over monopolie-handel heeft te beklagen. Onze harlinger zuster gelieve hiervan nota te nemen. Charles X, die thans in Sf. James en de Tuilerien met groote onderscheiding ontvangen wordt en meer dan eens met koningen en keizers aan de zelfde latei zal, was zoo arm, nog toen hij zijne tegenwoordige vrouw trouwde, dal hij niet de weinige schel lingen betalen kou, om met den spoortrein naar de kleine plaats te rijden, waar zijne vrouw in eene familie onderwijzeres was. Op eenen zondag nam hein de locomotiefmenner als stoker op de locomotief. Zoo kwam hij zwart van kolen en rook op zijne brui loft aan. Hem zelveu scheen het trouwen onder zulke omstandig heden wat bedenkelijk, en hij vroeg zijne vrouw, of zij niet liever wat wachten wilde. Doch deze vond hel beter liet huwelijk maar dadelijk te voltrekken. Na afloop der ceremonie in de kerk klom Charles weder op zijne locomotief, en de dame keerde naar hare leerlingen in de familie weder. Thans kan Charles niet alleen zijn biljet op den spoorweg betalen, maar hem belmoren ook geheele spoorwegen toe. Dan hij had vooraf eene goede op voeding genoten. Aan de lieer op den Shelder te Amsterdam sluiswagler voor de Noorlzecz en achter de Zuidezecz.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 3