Het officiële dagblad van Verona meldtdat keizer Alexan- der II de stad Nizzawerwaarts de keizerin-moeder van Rusland vertrekt, zal bezoeken, en aldaar vermoedelijk met den keizer der Franschen zal zamenkomen. Zoo als men weet, zal omstreeks dien lijd de keizer van Oostenrijk zich te Milaan bevinden. De parijsche moniteur de la Flottehet blad van het fran- sche ministerie van marine zegt Men verzekert dal het fransche eskader ouder het bevel van den vice admiraal Tréhouart, hetwelk binnen kort in zee zal ste ken beslaat uit vier sloomliuieschepen, de Bretagne, die de ad miraalsvlag voertde Uhn de Algésiras en den Napoléon." In (de onderstelling dat (leze schepen zich in de wateren van Napels met een gelijk aantal engelsche zullen vereenigen, merkt de parijsche beriglgever der londensche Morning Post op, dat de napelsche vloot sterk genoeg is om aan hel verecnigd eskader hel hoofd te bieden, indien koning Ferdinand den strijd mogt willen wagendaar bij, volgens de opgave van dien beriglgevereen fre gat heelt van 80 stukkenouderscheiden fregatten en korvetten van mindere grootte, en eene sloomvloot van niet minder dan twintig bodems. Te II amburg is het volgende voorval gedurende eenige dagen I het onderwerp der gesprekken in de commerciële wereld geweest: Een vreemdeling kwam bij een bankier aldaar, om zich een wissel van 2000 dubbele louis d'or te doen uitbetalenen ontving 10,000 thaler Ie veel. Dit abuis ontdekte hij echter niet eer dan nadat hij in zijn hotel was teruggekeerd. OumidUelijk daarna be gaf hij zich andermaal naar den bankier met de woorden: Ik heb 10,000 thaler te veel van u ontvangen." De bankier zag hem ernstig aan en antwoordde zonder dralen: «Dit is oiuno- i gelijk." «En toch is hel waar, zoo als gij zien kunt," hernam de vreemdeling, terwijl hij hem de louis d'or liet zien, welke hij van hem ontvangen had, uw kassier heeft zich ver gist." «Dat is onmogelijk, zeg ik uantwoordde de bankier weder op stelligen toon, neem uwe louis d'or terug; op mijn kantoor vergist men zich nimmer." Nadat hij dit gezegd had, wendde hij zich lot den boekhouder en gelaslte hem de 10,000 thaler als een verliespost op het grootboek te brengen. De bankier wist. namelijk, dal de vreemdeling inderdaad 10,000 thaler te veel ontvangen had. Hij wilde echter dal daarvan geen sprake zoude zijnopdat men niet zou kunnen zeggendat er op zijn kantoor abuizen plaats vinden; daarom had hij 10,000 thaler opgeofferd. De londensche Globe berigt een voorval, hetwelk tot ern stige moeijelijkheden lusschen Engeland en Oostenrijk aanleiding zon kunnen geven. «Hier te lande (zegt het genoemd orgaan van bet engelsche kabinet in zijn uominer van den 25sleu dezer) is zoo even berigt ontvangendat 27 manschappen en 4 onderofficieren van het engelsch-ilaliaansche legioen, die onlangs bij de ontbinding van dat corps uit de britsche krijgsdienst ontslagen waren, bij hunne terugkomst in hunne woonplaatsen op het grondgebied van Oos tenrijk, Toskane en Panna, terstond zonder omslag in de gevan genissen van de twee laatstgenoemde stalen opgesloten zijnterwijl de Lombardiers, 15 in getal, bij hunne aankomst aan de grenzen onder geleide van militairen naar Mantua gezonden werden, om aldaar voor eenen kt ijgsraad te regt te staanals zonder vergun ning van hun gouvernement in dienst ecner andere mogendheid getreden zijnde. «Dit heeft groote ongerustheid te weeg gebragt onder de afge dankte manschappen van het engelsch-italiaansch legioen, die zich in Piemonl ophouden en aanstalten maakten om na hun ontslag uil de britsche krijgsdienst zich weder naar hunne woonplaatsen in andere oorden van Italië te begeven. Zij zijn daarvan door het nu gebeurde afgeschrikt, en zullen moeten blijven waar zij zich thans bevinden, om te zien welken loop de zaken nemen. «De gezanten van Engeland bij de genoemde hoven hebben te gen de wijze waarop de afgdankle militairen van het brilsch- italiaansch legioen behandeld zijn, geprotesteerd en gevorderd dat zij weder op vrije voeten gesteld worden." In het begin dezer week zijn te Brussel een aantal mannen uit vele landen der wereld zamen gekomen om door hunne onder linge beraadslaging eene vrijgevige hervorming van de handels- staatkuuiie der onderscheiden staten Ie bevorderen en de begrippen van het vrije handelsstelsel te verbreiden. Volgens brieven uit Madrid van den 19 dezer verwachtte men aldaar binnen kort de uitvaardiging van een besluit der ko ningin tol schorsing van de veiling der kerkelijke goederen. Evenwel zou het ministerie, de vrijmaking der in de doode hand zijnde goederen voor 's lands financiële en huishoudelijke belangen zeer weuschelijk achtende, daarmede willen voortgaan, en het zou daaronder ook de kerkelijke goedereu willen begrijpen. Een zeer ongewoon en vermakelijk schouwspel trok onlangs de aandacht van eene groote menigte toeschouwers. Op een riviertje builen Londen beproefde men de deugdelijkheid van een werktuig de «zeifzwemmer," uitgevonden door zekeren Dunderau. Van dezen toestel voorzien kan ieder die lust heeft, te water gaan en aldaar wandelenlezenrookenen zich op alle mogelijke wijzen vermaken, in elke houding en zoo lang hij wil, zonder de minste inspanning van krachten en buiten alle gevaar. In weinige seconden kan men zich met den zeifzwemmer toe rusten als wanneer gecne kracht in staat is den drager daavan onder water te trekken Men beschouwt het nu reeds als het zekerste en veiligste middel om zonder de leiding eens meesters in korter lijd de zwemkunst aan te leeren. De boven alle verwachting geslaagde proeven zullen weldra op de rivier de Theems worden herhaald. Afloop der Verkooping in Tivoli op Donderdag 25 September 1856 Een Huis geteekend I, No. 155, /"2775. R Gerritsen. BURGERLIJKE STAND. Van 20 27 September 1856. GEHUWD: C. Hoek en W. D. Slooter. L. A. Wolffram en J. van Rijn. BEVALLEN: E. T. H. van der Zwan geb. Ruijten Z. T. Heimans geb. Peterseri D. J. Visser geb. Schouten Z D. Schenkels geb. Nuincijer Z. P J. van Leeuwen geb. Smolders Z. T. Sehraa geb. Krijue Z. G. Klaassen geb. van Dalen D. S Kuit geb. Nekelsburg D. G. Rinuer geb. Assen dorp D. M. Bakker D. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDENH. de Jonge 5 m. T. Ricuwerts 67 j. CORRESPONDENTIE. De harlinger ct. van jl. woensdag antwoordt op het corres pondentie-art. van D.in ons vorig nommer: Wij eten hier al weken lang de beste aardappelen naar ƒ2.50 het mud." Tevens geeft de Redactie te kennen, dat het haar aangenaam zou zijn te vernemen, dat het schrijven in de amsterd. ct. van 12 Aug. van het begin tot het einde onwaarheid behelsde. Het zou ons aangenaam wezen indien wij het konden melden wij moeten dit echter overjaten aan de personendie in de zaak zijn betrokken.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2