WEEKBLAD van den HELDER n het MELWEDIEP. SCHOUWING AANBESTEDING. MAANDAG J\o. 42. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz.te NieuwediepDe prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VEERTIENDE JAARGANG. 1856, ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 13 OCTOBER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder, gelet hebbende op de art. 6 en 7 der plaatselijke veror dening van den 5 Junij 1836, op bet onderhoud en schoon houden der uitwateringen in deze gemeente. Brengen ter kennis van de Ingezetenen dat op Maandag den Visten dezeren, zoo noodig, ook de volgende dagen dé jaarlijksche Schouwing over de Uilwateringen zal gehou den worden. De eigenaars en bewoners der huizenover en langs wier gronden en erven de uitwateringen loopenwordenvoor zoo veel noodig, herinnerd aan hunne verpligling om te zorgen, dat de uitwateringen behoorlijk zijn beschoeid en schoongemaakt. Helden, den 10 October 1856. Burgemeester en Wei houders voornoemd STAKMAN BOSSEBurgemeester. L. VERHEIJSecretaris. Op Donderdag den 25 Oclober 1856, des namiddags ten 21 ure, zal, onder nadere approbalie, door den Commissaris des Ko- nings in de Provincie Noordholland, of door een der Leden van de Gedeputeerde Slaten in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlemworden aanbesteed Het driejarig onderhoud van de Zecwerkeu, gelegen voor de kusten van Willemsoordden Helder ca Huis duinen, van de Gebouwen in het Landshok aan den Helder en van de daarin aanwezige weerkundige Instru menten, zullende eindigen denlaalsten September 1859. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, volgens het bepaalde bij art. 21 van het bestekhetwelk zal ter lezing liggen, behalve aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur voornoemdin de logementen en koffijhuizenwaar de bestekken van waterstaatswerken gewoonlijk worden uedergelegd. Gedurende de week vóór de besteding, zai, voorzoo veel noodig, aanwijzing in loco zijn te verkrijgen bij den opzigler C. van der Slerraan den Helder; inmiddels zijn verdere informatien te bekomen bij den Ingenieur van den Waterstaat Strootmanaan het Nieu wediep, en bij den Hoofd-Iugeuieur van den Waterstaat J. G. van Gendtte Haarlem. UISIITTSTIJDIITSSIT. HELDER en NIEUWEDIEP, 11 October 1836. Z. Exc. de minister van marine heeft aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal eene wijziging voorgesteld van art. 14 van het achtste hoofdstuk der staalsbegrootiugen beeft daarbij voor gedragen om, zonder verhooging van hel cijfer, bedragende 446,800, een gemetseld droog dok, met stoomwerktuig en ver dere aanliorighedenalhier te stichten, en daarmede aan eene dringende beboefle te voldoendie zich in het volgende jaar nog meer zal doen gevoelen, wanneer er meer schroelfregatlen te wa ter zullen zijn gebragt. De minister verklaart, dat er van geene scheepshelling sprake zal kunnen zijn, zoo wegens de plaatselijke gelegenheid, als wegens het schadelijke en ongeschikte van een dergelijk middel voor oorlogschepen van een cenigzins belangrijk charter; dat hij, hij gebrek aan genoegzame voorlichting, niet gestemd is geweest tegen het daarslellen van een drijvend dok, zoowel ter zake van de kosten, als van den minderen tijd, welke daartoe zou worden gevorderdmaar ook voor zich overtuigd is gewordendat een vast dokvooral bij eene inrigling voor eene oorlogsmarine, ver de voorkeur verdient, terwijl ook de opmerking van sommige en daaronder zeer uitnemende deskundigenhem medegedeeld, omtrent de onzekerheid, of een drijvend dok van zoo kolossale afmetingenwaarvan nergens ondervinding beslaat wel zou voldoenzwaar bij hem heeft gewogen. Voor de voltooijing van het vaste drooge dok wordt eene tijd ruimte van drie jaren gesteld. De kosten worden op /*958,Ó00 geraamd, waarvan 503,000 op de begrooting van 1857 worden gebragt. De plaats, ten zuiden van het thans bestaande dok, zou nader, in overleg met de door den afgetreden minisler benoemde commissie, worden bepaald. Naar aanleiding van hel deswege uit- gebragte verslag zoude het worden gevestigd op eene fundering van beton, waarvoor de gronden zijn bevonden de noodige ge schiktheid te hebben. Het dok zoude moeien voorzien zijn van een omgekeerd gewelf, hebbende lot pijl een zevende der span ning, welke 18 ellen 20 duim bedraagt, terwijl de top van dit gewelf zou komen op 8 ellen 40 duim ouder volzee. Alzoo zpzr het dok voldoende zijn om een geheel uitgerust en tocgdktaen

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 1