ervoeging van het werkwoord stelen. een afgelegen gedeelte der slad brand te stichten, de overheden j en de troepen derwaarts trekken; inlusschen zouden eenigen van hen de stadswijk, alwaar de handelsbank en de kantoren der j voornaamste kooplieden gevestigd zijn, afloopen, en zich aldaar van al het voorhanden geld en geldswaarde meester maken. Ten einde de wanoide te vergroolen en de uilvoering van het plan der oproerlingen te bevorderen, zouden de plaats-kommandant en de bevelhebber van het garnizoen vermoord worden. Gelukkig is de snnode toeleg verijdeld door de onverschrokkenheid van den plaalskomniandantdoor de getrouwheid van het garnizoen, het welk door zijne aanvoerders goed werd voorgegaanen ook door dat de leiders van hel oproer zichniet de uit Madrid overgekomen volksmenners niet verstaan konden." De napelsche wervers in Zwitserland hebbennaar men i verneemt, last ontvangen, om hunne pogingen tot het verkrijgen van manschappen, te verdubbelen. Men zegt, dat het getal der zwitsersche regementen in napelsche dienst nog met 5 zullen i vermeerderd worden. Dit plan zal men gemakkelijk kunnen uit- j voerenwant lot dusverre ontbreekt het nog niet in Zwitserland aan personendie voor goede soldij in koninklijke dienst willen treden. In de brieven uit Spanje wordt de gesteldheid van het ministerie Narvaez steeds als moeijclijk voorgesteld. De koningin zou willen, dal de maarschalk eenvoudig bij wijze van besluit wijzigingen in het reglement der eorles bragt, strekkende om aan die vergadering het regt van initiatief te ontnemen. De maarschalk heeft geantwoord, dat hij, het denkbeeld der koningin goedkeu rende, het liever met medewerking der cortes zelve zou willen verwezenlijken, en in overleg met de volksvertegenwoordiging haar reglement benevens cenige andere grondwetsbepalingen aan eene herziening wilde onderwerpen, Volgens een brief uit Parijs van eergisterenbij de Indcpen- dence Beige outvangeuwas aldaar het gerucht in omloopdat een russisch en ook zelfs een noord-amerikaausch oorlogschip vrijheid tot het doorvaren der turksche zeecnglen zullen gaan 1 vorderenop grond dat die zeeengten door Engeland nog niet als gesloten aangemerkt worden. Indien dit gerucht bewaarheid werd, vreesde men daarvan nieuwe verwikkelingen in het Oosten. Volgens later ontvangen berigten is den 'loden dezer hetnoord- amerikaansche fregat Coustellation door de Dardanellen voor Kon- stantinupel gekomen. Te Lyon zou voor eenige dagen eene jonge vrouw begra ven worden, toen men een dof gekerm in de kist meende te hoo ien. Eerst sloeg men daorop geen acht doch toen het gekerm zich herhaalde, drong de moeder er op aan de kist nogmaals te openenen men vond de jonge vrouw uit een lelhargischeu slaap van verscheidene dagen ontwaakt. In een aanval van krankzinnigheid heeft dezer dagen de echtgenoot van een grondeigenaar in het pruisische dorp Grosskorlop haar 1 njarig kindermeisje op een gruwelijke wijze omgebragt. Zij lokte het meisje uit eene schuur in de slaapkamersloeg haar met eene bijl de hersenpan in en sneed haar met een mes den hals af. Vervolgens verborg zij het lijk onder het bed en ging zelve eene schuilplaats zoeken. Men ontdekte haar alras en bragt haar naar een krankzinnigengesticht. BURGERLIJKE STAND, Van 22 29 November 1836. GEHUWD: F. Postrna cu M. G. Kraan. BEVALLEN: J. Boon geb. Bruin Z. M. Dijker geb. Kroeb D. F. van der Linden geb. Witzandt D. T. Ileukcs geb. Bakker Z. S. Visser geb. Marlens D. A. C. A. van i Erp Taalman Kip geb. de Brauw D. A. Marchand geb. Bleekcr Z. M. Nolte geb. Obertop Z. J. de Waard geb. Brandt D. C Caarls geb. Harkes D. OVERLEDEN: P. Molenaar 67 j. - J. H. Timmner 4 j. P. J Stofberg 20 j. ÖEME1T3DS 33HIÖ7E1T. Op til 5 ijsvermaken te Leeuwarden. De Russen hebben ver scheidene turksche barken genomendie langs de kusten van Abchasie voeren. De gealliëerde troepen zullen Griekenland verlaten, na de terugkomst van koning Otto. De uitvinder der crinoline-rokken met stalen veren heeft in 5 weken 230000 fr. ver diend. Tusscheu Dublin en Kilkenny zijn twee spoortreinen tegen elkander geloopen6 doodeu. In Pera zijn 700 huizen afgebrand, waardoor 1000 familicn zonder huisvesting zijn. De spaansche minister van finanlien laat voor 60 millioen realen granen en meel in hel buitenland opkoopenwelke hoeveelheid vrij van ink. regten zal worden ingevoerd. H. M. is met prins Alexander j gerepatrieerd. In de Jura is in de laatste dagen eene groote massa sneeuw gevallende post moest op eene kleine slede het gebergte passeren. Koningin Victoria rekent tegen Maart, de koningin van Napels loopt op alle dagen. In de slroopapierfabriek te Kampen is een tweede machine aangebragt. Naar luid van particuliere berigten uit de Krim liggen de meeste der gezonken russiscbe schepen nog in de haven van Sebastopol. Te'Zutphen is een wachtmeester van de dragonders door een zenuwtoeval voor over in een vuilnispul gestort en aan de gevolgen overleden. Eene vlijtige huismoeder te Dwiugelo is door eene koe, welke zij hoedde, dood gestooten. I11 de nabijheid van Oudenbosch is een 17jarige schipperszoon over boord gevallen en verdronken. I Helzelide ongeluk trof een heer uil Rotterdam, varende op eene stoom boot in de Z. Willemsvaart. De wolven in Polen hebben hunne 1 schuilplaatsen verlaten en naderen de dorpen. De napelsche rege- ring is beducht voor oproerige bewegiugeu op het eiland Sicilië. Te i Winkel heeft een jongeling bij de slagt zoo dapper gedronken, j dat hij als een lijk t'huis is gebragt. Bohcmen is van zijne beeren verlost, de laatste beer is den 15 Nov. geschoten. Het café parisien werd voor het eerst door 50,000 personen bezocht. De Indianen in Orego nemen eene onrustbarende houding aan. In Oclober zijn 52 amerikaansche schepen geheel vergaan. De erfgrootherlog van Toskane is te Dresden getrouwd met prinses Auua van Saksen. Te Parijs begint de staatkundige horizon weder bewolkt te worden. De buitendijksche landerijen in den omtrek van Kampen zijn geïnundeerd. De engelsche pers verklaart zich steeds legen eene tweede bijeenkomst vau het congres en wordt in die weigering ondersteund door Oostenrijk. Aan het weener hof verzekert mendat Rusland zich tot eiken prijs in 't bezit van Bolgrad zal handhaven. Ik heb gestolen. Carpeutier, kassier van den franschen noor derspoorweg. Gij hebt gestolen. Leopold Redpath, kassier vau den great norlhern railwaij. Hij heeft gestolen. Lithllkassier van de iersche spoorweg maatschappij. Zij hebben gestolen. Grellct, kassier van het glazen paleis. Gij hebt gestolen. De italiaausche nachtseiners tusschen Rome en Frascati. Wij zullen doen wat De bestuurders van verscheidene crédits- elders gedaan wordt. mobiliers. (Kladderadatsch.)

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1856 | | pagina 2