HET JAAR 1856 Jelgersma Gz. A. J Apotheker. Jelgersma Gz. L. Apotheker. Jong. W. de Winkelier. Jonker Jr. C. Beurtschipp. op Botterdam. Jonker. J. Schipper. Kaan. C. A. Schipper. Kaan. P. Schipper. Kalcshoek. Wed. C. Kaïnper. J. W. Smid op 's Rijks Werf. Kamper. J. W. Koopman te St. Maarten. Kaler. J. H. Air. Schoen-en Laarzenmaker. Keickhoven. A. J. van Winkelier. Kindt. P. Landman Koningsbrugge. H. J. van Winkelier. Kooni en Echtgenoot. J. Kos. C. J. Landman. Kroon. L. Spekslager. Ki oou. M. Aleikverkooper. Krul. C. S. Voerman. Krijtlijn. H. Hoogbootsman bij de Alarine. Kuiper. Cornelis Pz. Loods. Kwant. C. Opz. der Kustverl. te Kijkduin. Laan. L. G. van der üpzigter bij het Bur gerlijk Armbestuur. La Fors. H. Luit.-Oppervuurwerker bij de Alarine. en familie. Landman F. Logementhouder. Langeveld. Pz. M. Grutter enz. te Texel. Lasldrager. K. Koopman in Ijzerwaren. Lastdrager. S. Scheepstimmerman. Laureij. L. E. Alachinist le klasse. Leich. J. C. Kunstschilder en PI. Teekenm. Leuw Jr. A. L. Vleeschhouwer. Leijer. A. J. Onderwijzer in de Wis- en Z eevaart kunde. Leijer. N. J. Opzigter van AIaritimewerken Liefde. W. de Kapitein der sleepboot Archimedes, Ligtenberg. J. Broodbakker. Liotart. H. P. Lotz. A. P. T. Storm Visiteur. Maalstccd. W. J. Winkelier. Mackaij. H. Apotheker, en echtgenoot. Manikus. Joh. Goudsmid en Horologiemak. Marchand. J. M. L. Alachinist. Mesker. G. Voerman. Metzelaar. A. Banket- en Koekbakker. Metzelaar. Wed. C. Metzelaar. K. Meij. G. van der Goudsmid. Meijer. J. A. Kleedermaker en Lakenkoop. Möller. B. H. Biersteker. Moorman. Gebr. Timmerlieden. Mulcrl. W. Directeur van hel Postkantoor. Muller. C. i Namink. P. Schilder en Winkelier. Niehoff. E. II. Opper-Schipper bij de Alarine Noot. J. Landman. Onrust, J. Meubelmaker Oostenrijk. J. Rijks-Ambtenaar. Papineau. J. Pastoor. C. B. Schilder. Philbert. C. Vice-Gonsul van Frankrijk. Poel.A. Secretaris der gemeente Wieringen Poel. N. Notaris te Wieringen. l Prins. D. Broodbakker. Quant. P. Aannemer te Amsterdam. Reeringh. P. B. Rijks-Ontvanger. Rees. P. A. van Luitenant ter zee Ie ld Onder-Equipagemeester. Reinbach. S. Cand. Notaris en Zaalcwaarn. Rezel. Wed. M. M. Riekels. G. Riesselmann. F. H. Winkelier. Rilling. J. F. Spekslager. Rood. M. J. Ruiter. J. de Ruijgh. C. Gezagvoerder. Rijkers. A. Rijkers. P. Hoofdonderwijzer. Sant. G. Smid. Schilling. L. J. T. Winkelier. Schoon. J. Schouten. Az. M. Aannemer. Schuit. D. Goudsmid. Schuurman. J. Weesvader. Sennekcs. K. Smid. Sevenhuijsen. Jb. Sevenhuijsen Jr. J. Sevenhuijsen Sr. J. Smids. H. Scheepsjager. Smit. G. Comm. vanPolicie en Water schout. Snel. F. Apotheker en Chemist. Snooij. J. Klaringschipper ter uiterste wacht Helder. Spall. K. S. van Spigl. J. P. Winkelier. Spigt Pz. G. Logementhouder. Stakman Bosse. Mr. K. J. G. Burgemeester. Sterr. C. van der Opzm bij den Waterstaat. Stöve. G. W. Alanufacturier te Schagen. Strootman. J. Ingenieur van 's Rijks Waterstaat in het arrondNieuwediep. Slrijeu. G. W. K. van Scheeps-Agent. Tat. M. E. Petten- en Pelterijen fabriek. Taylor. G. A. Thie. F. Air .Kleedermaker enLeverancier Thiensma. G. A. A. Uurbanus. P. Hulponderwijzer Vaillant. F. A. Kapitein-Ingenieur, Valks. J. A. Hoofdonderwijzer. Vennik. C. Aannemer. Vennix en familie. N. Verfaille. Wed. J. Broodbakster. Verheij. B. Timmerman. Verheij. L. Secretaris der gemeente Helder Verkozen. M. J. Koopman te Alkmaar. Visser. T. Koopvaardij Kapitein. Vliet. P. van Havenwachter en Scheeps- diepgangmeter. Verweijdc. E. J. Vos. R. Air. Timmerman. Vroon. M. Broodbakker. Vroon. N. Secr.vanhetBurgerlijkArmbest. Wallin en familie. Wed. E. A. Werd. P. van Visiteur. Wielick. B. F. Vleeschhouwer. Wildeboer. C. Texelsclie Veerhuis. Winter. W. II. Smid. Wit. S. de Schipper. Wolt. H. van der Timmerman. Wiibbe. G. J. Wijngaarden. P. van Logem. en Koffijhuish. Wijs. C. Slagtcr en Vleeschhouwer. Zinsmcister. J. F. Spekslager. Zunderdorp. Postcommies te Terschelling Zunderdorp Az. T. Post-Praaischipper. Zur Mühlen. J. T. Zussen. J. Zwaan. W. C. de Vleesch. en Spekslager. heeft over het algemeen aangenamer herinneringen achtergelaten dan het voorgaande. Aan den bloedigen strijd in het Oosten kwam gelukkig een einde; het vraagstuk, door de diplomatie in Frankrijks hoofdstad geregeldloste zich op in vrede. Scheepvaart en handel begon nen te herleven en alles verkreeg langzamerhand zijne vorige gedaante. De tentoonstelling van vee en landbouwkundige werktuigen te Parijs vond algemeen bijval; aan vele nederlaudsche inzenders werden prijzen, premini of medaljes toegekend, waaruit bleekdat veeteelt en landbouw iu ons land met die van naburige rijken kunnen wedijveren. Het geprojecteerde kanaal door de landengte van Suez en de telegrafische verbinding van de oude met de nieuwe wereld be lmoren tot de grootsche ondernemingen, waarvan de uitvoering de bewondering van tijdgenooten en nakomelingen zal opwekken. Slaan wij het oog op ons vaderlanddan treft onze aandacht de aftreding van het ministerie van Hall en de optreding van het ministerie van der BrugghenSimons. Twee monumenten, een voor Coster te Haarlem, en een te Amsterdam, gewijd aan den volksgeest van 185051, werden feestelijk onthuld. De discussicn inde Tweede Kamer over de begroolingswetten voor 1857 leverden het ongewoon verschijnsel op, dat hoofdst. binnenl. z. werd verworpen wegens de kwestie op het onderwijs. Het aangeboden ontslag des ministers, ook uithoofde van onge steldheid, werd door den Koning niet aangenomen. Men verze kert, dat bij de heropening der kamers, door dien bewindsman eene wet op het lager onderwijs zal worden aangeboden, waardoor men hoopt, dat hij het vertrouwen der Vertegenwoordiging zal

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2