©EME1TGD E BEHIGTEIT. ÜD7SE.7S1TTI2 1T. Amasterdam, M. IIARKES, Weduwe J. de VRIES. Het provinciaal gcregtshof van Gelderland heeft bij arrest van den 14 dezer, Antonie Buddingter zake van brandstich ting, waarbij menschenlevens in gevaar zijn gebragt, veroordeeld tot de straffe des doods, uil te voeren in hel dorp Schcrpenzeel. Na bet uitspreken van dit arrest rigtte de president mr. W. L. F. C. Bidder van Rappurdeene treffende toespraak lot den veroordeelde, die daar onder, naar het scheen, onverschillig bleef en, naar men verneemt, bij zijn terugkeer naar het huis van verzekering moet verklaard hebben, dat hij noch cassatie wilde aantcekeneu, noch den Koning om genade vragen, en dat men hem maar hoe eer hoe liever ter dood moest brengen. Eene verschrikkelijke gebeurtenis heeft dezer dagen te Stroo- bos plaats gehad. In den nacht van 5 dezer, omstreeks 12 uur, werden de bewoners van de groninger streek, door een akelig noodgeschreeuw, naar buiten geroepen. Een turfschipper, zwaar geladen, was den vorigen avond in het vaarwater blijven liggen, en geraakte zijn schip, door de groote afslrooming van het water op zijen vol water. Schipper en vrouw hebben zichzelf en 't jongste kind kunnen redden, waarna het schip kantelde en zonk. Twee der kinderen, die achter in de kooi, onder de lading, gerust slapende waren, kouden niet meer gered worden en zijn jammerlijk omgekomen. BURGERLIJKE STAND Van 10 17 Januarij 1857. GEHUWD: J. Verberne en A. Wildeboer. H. Wessel en K. van der Schaaf. J. van Slralum en S. Smit. BEVALLEN G, Duinker geb. Duinker G. Maarleveld geb. Snel D. W. van Dalen geb. Paulus D. B. Koopman geb. Kooijman D. J. Mulder geb. Kuiper Z. T. Uileman geb. Ambuul Z. D. Dito geb. van Riel D. T. Verschoor geb. Bruue Z. J. M. Puinbroek geb. Huijbeu D. E. Kloots geb. de Bruin D. OVERLEDEN: S. Schrander 64 j. W. Westerink 10 j. W. C. F. Suhren 5 m. J. Schouten 86 j. N. Vlam 28 Te 's Hertogenbosch hebhen twee boekdrukkersmeestergezellen hun 50jarig jubilé gevierd. De russische regering heeft den lui- tenant en de zeven matrozen van het Slangen-eiland teruggeroepen. Onder de bergbewoners van den Libanon hebben ongeregeld heden plaats gehad. Het perzische leger heeft al de wegen van Kandahar bezet. In het zwarte woud heeft van 19 tol 28 De cember een hevige brand geheerscht, waardoor zoovele denne- boomen zijn vernield, dat de prijs van het hout aanzienlijk is gestegen. Verscheidene russische officieren die zich te Parijs bevinden, hebben verzoebt deel te nemen aan de expeditie naar Kabylie. De slaven in Suriname zijn druk bezig zich zeiven te emanciperen. In den mond van de Ilumber is ecu walvisch aan den grond geraakt en door de oeverbewoners afgemaakt. De schach van Perzie heeft in een eigenhandigen brief aan den keizer van Rusland raad en bijstand gevraagd. De Circassiers hebben eene afdeeling russische troepen van 10,000 man geslagen. Een letterkundige, die op de parijsche beurs speculeerde, is krankzinnig gewordenomdat men hem niet kosteloos toegang tot de beurs wilde verleenen. Te Staphorst is een os bij de i operatie van etterbuilen gevlugt en door eenige honderde boeren in een strik gevangen en stalwaarts gebragt. Nabij Westervelde heeft men het lijk gevonden van een veldwachter, die in beschon ken toestand was verdwaald en doodgevroren. In de monding van de haven te Vlissingeu is een visschersvaartuig gestrand met 500 schelvisschen aan boord. Een heer met een fashionabel uiter lijk, niet ontbloot, noodigt eene jonge dame of weduwe tot het aangaan van een wettig huwelijk. Adres onbeschroomd aan 't Hand. onder 't woord geluk. Asmodce heeft de volgende prijs vraag uitgeschreven: Waaraan moet de voorkeur worden gegeven aan eten of drinken? De prijs is een Bacchus-bccld ofhelstalue van een vetten kok. Hel zuiden van Peru is in opstand. Te Valcncia heeft een oproer plaats gehad, wegens eene ingevoerde belasting op de levensmiddelen.De baron Benlivenga, liet hoofd van den jongsten opstand in Sicilië, is in de nabijheid van Palenno gefusileerd. De rijke graal de Morny is met eene 1 "jarige schoone in 't huwelijksbootje gestapt. Tusschen Shields en Yarmouth zijn dezer dagen 60 vaartuigen gestrand. In bries- land zijn bet vorige jaar 2075 runderen aan longziekte gestorven en 5652 afgemaaktte zamen 5727 of ongeveer 5pcl. van den geheelen veestapel. De keizerin van Oostenrijk bevindt zich weder in gezegende omstandigheden. Voor de verlichting der straten van Parijs worden eiken avond 105,753 gaspitten gebrand. Heden bevallen van eene welgeschapen BOCIITER H. A. ELEMAN, geb. SNOOIJ. 16 Januarij 1857. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving aan Vrienden en Bekenden. Onbewust van het noodlot hetwelk mij boven het hoofd zweefde, verliet mijn dierbare Echtgenoot, Kapitein J. DE VRIES, den 5 Januarij 11. de reede Texel, met bestemming naar Hartlepool, met het neder- landsche barkschip Zorg vliedmaar den 4den door hevige stormen beloopen wordendestrandde en ver brijzelde dien nacht het schip, en op levensbehoud be dacht, besloot de Gezagvoerder zich met de Ekwipagie in de bootte redden; maar de Goddelijke Voorzienigheid had anders beslotenen voor dat de laatste Man der Ekwipagie in de boot zoude stappenkantelde de boot en mijn dierbare Echtgenoot, kwam in den ouderdom van 53 jarenmet de overige daarin zijnde Personen in de woedende golven jammerlijk om het leven. Ook des Kapiteins Behuwdbroeder F. LANKMAN en diens Zoontje, welke mede tot de Ekwipagie behoorden, moest eerstgenoemde het zelfde lol deeleneene hope- looze Weduwe met 5 Kinderen nalatende, terwijl zijn Zoontje gelukkig gered werd. Hoe zwaar mij deze ver schrikkelijke ramp treftzal ieder ligtelijk beseffen die den liefhebbenden en teederen Echtgenoot van nabij gekend heeft, en mij met eerbied en ootmoed aan den Almagtige onderwerpendemet de gedachte Vader uw wil geschiede," hoop ik dat hij mij naar zaliger gewesten is voorgegaan. 14 Januarij 1857. Mede uil Naam der verdere Familie. 8C53 Bij den Boekhandelaar J. C. de BUISONJÉ, Kanaal- weg over Tivoli, is terstond benoodigd, een knappe LOOPJONGEN. Er wordt gevraagd eene fatsoenlijke burger DIENSTMEID, goed met de Wasch kunnende omgaan, om den 2dcn Februarij in dienst te treden. Men adressere zich bij den Uitgever van dit Weekblad

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 3