bergen. De cquigagie is den volgenden dag per loodsschuit hier aangebragt. Bij de poging om de manschappen te redden is eene sloep omgeslagen, waardoor een loods is verdronken. Een loods- leerling, die hem behulpzaam was, heeft zich aan de omgeslagen sloep vastgeklampt en is met dezelve aan het strand geraakt. Zijn toestand was eerst bedenkelijk, doch hij bevindt zich thans aan de beterhand. Het lijk van den loods is jl. woensdag nacht te Huisduinen aangespoeld en naar het Nieuwediep vervoerd. Tot vervulling der vacature bij de Doopsgezinde gemeente te ZijldijkProvincie Groningenis den 9 Januarijjl. eene nominatie gemaakt, waarop gebragt zijn: dd. L. van Cleeff, te Warus en Stavoren; F. Klaasesz, te Noordbroek en Nieuw-Scheem* daen P. Douwes Dekker aan den Helder. Z. M. de Koning heeft, definitief op het daartoe door den heer Sirnons gedaan verzoek, hem als minister van binnenlaudsche zaken ontslag verleend en in zijne plaats benoemd den heer van Rappardtot dusverre ad interim belast niet het bestuur van dat departement. Ter vervanging van den heer van Ilappard, is tot minister voor de zaken der hervormde eeredieust enz. be noemd de heer Wiardi Beekman. Op den lsten Januarij dezes jaars was de ligplaats van de schepen onzer marine als volgt: Willemsoordinstructie-brik de Zeehondschoener Attalante wachtschipkanonneerboot No. 56 en 58. Amsterdamkanon neerboot No. 57. Hellevoetslnis: wachtschip, kanonneerboot No. 24. Rotterdam: kostschjp. Leiden: kanonneerboot No. 71. Vlissingen: korvet Prins Maurits der Nederlanden, schroefkorvet Prinses Amelia, wachtschip, kanonneerboot No. IS en 54. Neu zen: kanonneerboot No. 44. Bath: kanonneerboot No. I. In de West-Indiën: korvet Pallas, brikken Vennsfen de Lynx, schoeners de Schorpioen en de Adder, stoomschip Sindoro en ka nonneerboot de Coppename. In de Oost-Indien: fregatten 2e kl Prins Frederik der Neder landen en Palembang, korvet Boreas, brik de Haai, advies-brik Pilades, schoener-brikken Rembang, Sylph, Saparoea, Banda, de Lansier, Padang en Egmond, roeikanonneerboot No. 14, schroef korvet Medusa, schroefschip Montrado, stoomschepen Batavia, Amsterdam, Vesuvius, Etna, Phoeuix, Suriname, Samarang, Celebes, Bornco en Admiraal van Kingsbergen. In de Middellandsche Zee: fregatlten le kl. de Ruijter en Doggersbank. Op reis naar Madera: fregat 2e kl. Prins Alexander der Ne derlanden. Op reis naar Oost-Iudië: stoomschip Merapi, transportschip de Merwede. Van eene reis uit Oost-Indië naar Nederland, met schade aan de Kaap de Goede Hoop: transportschip Prins Willem Frederik Hendrik. Nadere berigten over de krijgsverrigtingen van den britschen vlootvoogd Seymour tegen de Chinezen te Canton en in den om trek, loopen tot den 14 November. Den Gden werd de keizerlijke vloot binnen de Porei-rivieruit jonken bestaande, beschoten. De Chinezen antwoordden op nadrukkelijke wijze, maarzij schoten te hoog, en bragten dus weinig schade toe. Dertig jonken werden aldra genomen en verbrand, 25 vlugtten de rivier af. Men be merkte, dat de kanonnen en geweren der Chinezen uit engelsche fabrieken afkomstig waren. De volgende dagen (710 November) werden alle werken der ingenomen sterkten op de rivier en in de havengeheel vernield. Midden in de rivier verheffen zich twee versterkte eilandenNoord- en Zuid-Wantong. Zuid-Wantong werd den 11 November aangetast. De Engelschen beklommen, in weerwil van het vuur der Chinezen, de bolwerken en wierpen de Chinezen allerwege overhoop. Deze sprongen in het water, en trachtten zwemmende naar den tegenover liggenden oever te ontkomen. De gansche Perel-rivier scheen te levenen was zwart van hunne hoofden, alsof, gelijk een ooggetuige zich uit drukt, een zwerm wilde ganzen er op nedergedaald was. De meeste zwemmers hebben in den sterken stroom hun ondergang gevonden. Zoo werd ook le Noord-Wantong- te werk gegaan. Hier is ook het verlies van rnenschenlevens door verdrinken ont zaggelijk geweest. Seymour heeft zich den loden met zijne gansche magt naar Anonghai, Tschuenpi en andere sterkten aan den mond van de Tiger begeven en met gelijk gevolg. De bij zonderheden echter weet men daarvan nog niet zeker. Onlangs is eene zeer onverwachte ontdekking gedaan. Ten jare 184G liep namelijk algemeen het gerucht, dat het opium clipper-schip Kelgrie, te Londen te huis behoorende, in de chi- nesche zeeën vergaan was, en dat de geheele cquipagiebenevens al de passagiers, daarbij omgekomen waren. Thans is met de overland-mail berigt uit China ontvangen, dat ten gevolge van het te Canton te koop aanbieden van een ring, die aan een dei- passagiers op genoemd vaartuig had toebehoordeen onderzoek is ingesteld, hetwelk tot de ontdekking leidde, dat noch de equipagie noch de passagiers verdronken zijnmaar zich in staat van slavernij op het eiland Formosa bevinden. Te Weenen heeft een duel plaats gehad tusscheu een rit meester der dragonders en een eersten luitenant der infanterie, waarbij eerstgenoemde in de regterzijde werd getroffen door een kogel, welke aan de linkerzijde weder voor den dag kwam, zoo dat slechts weinig hoop op zijn behoud overblijft. Te Nieuw-York en Boston is men sedert 1852 begonnen eene proef te nemen om de straatkeijen door een ijzeren plaveisel te doen vervangenen naar luid der getuigenissenmoet de proef naar wensch geslaagd zijn. In Engeland heeft zich het ongekende geval vertoonddat een paard, door het trekken van eene kies, van den dood gered is. Een kostbaar paard te Manchester was, zoo men meende, door den kwaden droes derwijze aangetast, dat men besloot het te doodentoen de paardenarts op het denkbeeld kwamof het beest soms aan kiespijn leed; hij onderzocht de kiezen, bevond dat eene derzelve geheel zwart was en haalde die met eene opzettelijk vervaardigde knijptang uit de bovenkaak, waardoor de schijnbare droes ophield en het dier volkomen herstelde. Onlangs is te Saint-Roch eene bruid, welke volgens de tegen woordig in zwang zijnde kleeding rijkelijk met hoepels en stalen veren toegerust was, op haren togt naar de sacristie deerlijk toe getakeld. Ten gevolge van het springen eener veer verhief zich haar bruidskleed plotseling boven haar hooft. Uit het klooster Scheyern, in Beijereu, waarin de Bene dictijners een opvoedings-instiluut voor jongens hebbenis de droe vige tijding ontvangen, dat op 9 dezer 14 kweekelingen bij het schaatsenrijden op den kloostervijver door het ijs gezakt en ver dronken zijn; ook de geestelijke, die het toezigt had, is mede jammerlijk omgekomen. In het engelsche dorp Wing heeft het volgende gruwelijk voorval plaats gehad: Eene weduwe, Maria Beckett genaamd, 66 jaren oudwoonde sedert den dood van haren manbij haar gehuwden zoon op weinigen afstand van genoemd dorp. Eenige weken geleden gaf zij haar verlangen te kennen bij hare dochter te gaan wonenheigeen ook geschiedde. In den namiddag van den 50 December ll.terwijl haar zoon naar eene naburige markt was gegaan, begeeft zij zich naar diens huis en zegt tot, hare schoondochter, dat. zij gekomen was, om hen allen le vermoorden, tevens onder het uiten van onzamenhangende woorden, een scheermes te voorschijn halende, om het gezegde voornemen ten uitvoer te brengen. Éenige werklieden, die in het huis aanwezig waren schoten toe en ontwapenden haar. Daarop snelt zij terug naar het huis harer dochtergrijpt een mesloopt naar de wieg

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2