IJZEREN BARGEDIENST ADVEB.TSXTEXE1?. tusschen Alkmaar en den Helder, vice versa. en snijdt een meisje van 11 maanden, dat rustig ligt te slapen, den hals af. De ontaarde grootmoeder, is terstond gevat en naar de gevangenis gebragt. Men weet niet, wat de oorzaak dezer de menschheid onleerende misdaad kan zijn. BURGERLIJKE STAND- Van 17 24 Januarij 1837. GEHUWD: J. Pot en I. Nagelhout. II. de Lugt en L. Enzlin. G. G. Dninker en W. Duinker. L. Menalda en RI. Mensens. BEVALLENH. Eelman geb. SnooijD. N. Ran geb. Gomes, D. J. Zou geb. Kraak, Z. F. W. E. van de Leemkolk geb. Matthijsen, Z. D. Nung geb. Westerhout, D. T. M." van Wilgen geb. Smit, D. W. Rieuwers geb. Mens, D. S. Been geb. Spaan, D. W. M. L. Winter geb. Schilling, Z. G. Dekker, Z. Levenloos aangegeven: 1. OVERLEDENJ. van der Struis 61 j A. Prius 64 j .1. Kok 52 j. H. Brouwer 7 \v. W. Goos 4 m. J. G. Smit 52 j. In de nabijheid van Sloten heeft men den 5 dezer nog gras gemaaid en bij wagens vol van het land naar den stal gereden. De Gircassiers hebben eeue overwinning behaald onder Ibrahim. Keiz-r Napoleon heeft twee matrozenwegens hun voortreffelijk gedrag bij eeue schipbreuk, tot ridders van 't legioen van eer be noemd. De perzische regering concentreert groole massa's rui terij en 20 bataljons infanterie aan de perzische golf. Tusschen Saragossa en Pampelona is eene diligence met 9 passagiers door 8 gewapende roovers uitgeplunderd. De britsche vlootvoogd Seymour heeft order ontvangen zijne operatieu in de chinesche wateren voorloopig te staken. In 1856 zijn door de nederlaud- sche postkantoren 12,729,145 binnenlandscbe en 16,125,116 buitenlandsche brieven verzonden. De grootvorstin Kathariua van Rusland is van eene dochter bevallen. De gevangen roya listen te Neuenbnrg zijn in vrijheid gesteld en door zwitsersche troepen naar de grenzen gebragt. In Kiein-Azie hebben gevechten plaats gehad tusschen de Maronieten en de Grieken. De 15 raadsleden van de Mormonen in Utah hebben tezamen 171 vrou wen. De koning van Kanover GeorgeV is in de vrijmetselaars orde opgenomen. Sebaslopol wordt allengs weder bevolkt en telt thans reeds 7000 inwoners. Te Breda heeft een korporaal van de infanterie zich doodgeschotenwegens eene hem opgelegde straf. In den Bosch zijn 4 roovers gevankelijk liinnengebragt. Tusschen Kiachla en Peking is een regtstreeksche postverbin ding tot stand gekomen. In de Middellandsche Zee heeft een zeer hevige storm gewoed. Dc engelsctre regering heeft besloten onverwijld eenige versterking naar de chinesche wateren te zenden. Te Berlijn bevindt zich een Ier van 8 voet 4 duim lengte, die zich a contaut laat bezigtigen. lu Amsterdam zijn 2 tegen over elkander slaande buizen afgebrand en 6 belendende min of meer beschadigd. INGEBONDEN- Hoogst aangenaam is het ons te vernemendat onder de wer kende leden der rederijkers-kamer Olympia" onder de zinspreuk «Niet volmaaktalhier, het voornemen besaat, den ingezete nen eene inleekeniijst. aan te bieden, ter deelneming aan eene te houdene buitengewone vergadering, ten behoeve van de armen dezer gemeente, ie meer daar men alsdan, uitgenomen meer an dere werkzaamheden, het blijspel: Kaf onder 't korenof de intrigant op het vergelijkend examen", zal opvoeren, hetwelk hier en daarna achtereenvolgende malen eldersmet den aller- guustigsfen uitslag is ten tooncele gebragt, en hetwelk den gc- achten schrijver gewis tot eere verstrekt. Wij eindigen met te zeggen, dat wij reikhalzend de lijst te gernoet zienten einde daarop ook onze namen te plaatsen om zoo doende, hij het genoegen van wel te doen aan den armen, ook dat van eenen genot vollen avond te smaken. Eenige plaalsgenooten. Onder het minislerie-Thorbecke liep de kwinkslag rond: »Wij hebben een homo-geen ministerie." Zou men thans, met een oog èn op dc ministers èn op het ministerie, uict met veel meer regt kuunen zeggen: «Wij hebben geen homo -geen ministerie?" Uit Turiu wordt het volgende gemeld: Voor eenige dagen werd de koning van Sardinië, op de jagl van zijn gevolg afge dwaald, door eene dievenbende aangehouden, die van heinde beurs eischte. «Maar ik ben de koning," was hel vorstelijk antwoord, waarop de dieven zeiden: «Dat welen wij zeer wel en juist daarom wachtten wij u hier op." Het woud eenzaam en het gevolg te ver af zijude was Z. M. wel verpligt, den eiscli gehoor te geven en reikte aan de roovers eene beurs met 20 gouden Napoleons over, die met bewijzen van grooten eerbied werd ontvangen. Men verhaalt op de volgende wijze den oorsprong van het groot vermogen van den bekenden rijken bankier Mirès. Toen hij nog te Bordeaux woonde en nagenoeg niets bezat, kwam hij op het denkbeeld van een dagblad uit te geven, dat niets anders bevatte dan de lijsten der zieken iu de stad en van de geneesheerenonder welker behandeling zij zich bevonden. Eiken keer dat de zieke overleedwerd zijn dood met groole letters aangekondigd, alsmede de naam van zijn arts. Deze me- dedeelingea waren zoo weinig naar den zin van de geneesheeren te Bordeauxdat zij op zekeren dag eene vergadering belegden waarin besloten weidden lieer Miiès 6000 franken aan te bieden, 1 zoo hij de uilgave van zijn blad wilde slaken en de stad verlaten. Deze nam dit aanbod aan en ging met zijne zes duizend franken naar Parijs, waarmede hij daar den grond legde van liet reusach tig vermogen, thans door hem bezeten. Van ALKMAAR naar den HELDER: 's namiddags ten twee ure, na aankomst der Diligence van Haarlem. Van den HELDER naar ALKMAAR's nachts ten twaalf ure, in correspondentie met de Diligence naar Haarlem. Deze dienstregeling zal voortduren tot dat de corres pondentie van Amsterdam over de Zaan en Alkmaar naai den Heldervice versa, die thans wegens reparaticn aan de Stoomboot Zaanstkoom geschorst is, heropend zal zijn.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 3