vitrioolflesch le vatteuzoodat bij tengevolge daarvan onder de hevigste pijnen in den namiddag, niettegenstaande aangebragte geneeskundige hulp, is overleden. In de zitting van de duitsche bondsvergadering heeft de gemagligde van Luxemburg verslag gedaan van de in dit groot hertogdom genomen maatregelenten einde de constitutie te herzien en in overeenstemming te brengen met de beslaande grondwettige verordeningen van het duitsch verbond. De vergade ring heeft, op voorstel van hare commissie, besloten om haren dank te betuigen aan den genoemden gemagtigde voor deze mede- deeling, uit welke zij met genoegen had bespeurd, dat door de luxemburgsche regering aan het bondsbesluil van Augustus 1851 was voldaan. In Luxemburg beslaat het overoud gebruik om hun, die zich in het tweede huwelijk begeven, een soort van charivari te brengen, bekend onder den naam van toeten. Dit had onlangs weder plaats in de gemeente Studendael, en daar de gehuwden niet. gezind schenen tot het schenken van bier (loetbier) dat men daartoe gewoonlijk, bij wijze van afkoop, ten beste geeft, zoo hield het toeten steeds aan, zoodat de gendarmerie begreep tol handhaving der rust tusschen beide te moeten komen. Hierdoor ontstond eene schermutseling tusschen de gendarmes en de boeren, die zoo ernstig werddat de ccrstgenoemden van hunne wapenen moesten gebruik maken, waardoor een der toeters door een pis toolschot het leven verloor. Uit Peslh wordt gemeldEen jong advocaat wachtte sedert lang met vrouw en kind eene plaatsing; teleurstelling echter gaf tot eene wanhopige daad aanleiding. Dezer dagen hebben beiden hun kind tusschen zich ingebonden hebbende, zich in den Donau geworpen. Op den kreetdoor de vrouw geslaaktis men toe geschoten; het kind was in de golven verdwenen, de man werd als lijk opgehaald, en de vrouw is gered, maar krankzinnig! Voor eenige dagen hebben zich mede een broeder en zuster te zamen te Mentz in den Rijn geworpen, na zich aan elkander gebonden te hebben. Gebrek was de reden van dezen verschrik- kelijken zelfmoord. Te Clifden, bij Galway, (Engeland) is een geheel huisgezin vergiftigd geworden door het eten van makreeldie bedorven was voor hij gezouten werd. Van vijf personendie er van nuttigden zijn de vader, moeder en twee kinderen aan de gevolgen over leden, terwijl het vijfde lid van het huisgezin het er met eene hevige ongesteldheid heeft afgebragt. De jury noemde hen in het proces-verbaal als «gestorven door eene bezoeking van God, na het eten van bedorven makreel." In een der straten van Parijs had voor eenige dagen eene vrouw de onvoorzigtigbeidin een klein kamertje eene pot met gloeijende houtskool te plaatsen, ten einde een paar strijkijzers heet te maken. Een poos nadat zij in de kamer was gekomen werd de schadelijke damp door de in de kool aanwezige gas zoo sterk, dat zij onder het slaken van een' kreet zonder bewustzijn nederviel. Hare dochter haastte zich hare moeder ter hulp te snellenmaar ook zij werd schielijk door den damp bevangen. Toen cenige oogcnbiikken laler eene buurvrouw de kamer binnen trad vond zij moeder en dochter bcwegeloos op den grond liggen. Door spoedig aangebragte geneeskundige hulp was de moeder w el dra hersteldmaar het arme kind kon niet weder in het leven worden teruggeroepen. Dezer dagen is zekere Mary Masters in het armengesticht van Aylcsbury, in den ouderdom van 104 jaren overleden; tot kort voor haren dood was zij nog in het bezit van al hare ver mogens. De Kclso Mail meldt, dat onlangs een landman nabij het dorp Smallholm door 12 wezels is aangevallen, welke hij, ofschoon met een sikkel gewapend, niet dan met de uiterste moeite en volharding heeft afgeslagen; zoo kwaadaardig waren deze beesten, dal zij zieh liever lieten dooden dan hunnen aanval te laten varen; eerst nadat er 8 gedood en de overigen meer of minder gekwetst waren, konde hij zijnen weg vervolgen. Voor eenigen tijd werd door de sterrekundigen berigt, dat eene komeet dit. jaar zou verschijnendie zoo nabij onze aarde zou komeu. Een der heeren van het keizerlijk observatorium le Parijs meende hel publiek door een berigt gerust te stellen. De heer Barbinet gaf te kennen, dal als eene komeet al tegen onze aarde aankwamhet effect niet veel meer zou wezendan wanneer er een vlieg tegen eene in volle vaart zijnde locomotief zijn hoofd kwam stooten. De vrees was dus gebannen. Later is echter een duitsch geleerde komen vertellen, dat de heer Babinel niet juist zag. De komeet, welker loop hij naauwkeurig had berekend, zou werkelijk in dit jaar tegen de aarde stooten en op onze planeet eene vreesselijke omkeering te weeg brengen. De duitsche ge leerde voorspelt dan het einde der wereld. Den 15 Junij zal onze aarde in een oceaan van vuur veranderenEr zijn ongelukkig geleerden, die na lange studiën, al te geleerd worden voor ons gewone menschen! Zeer opmerkelijk is eene speculatie, waartoe de grootvizier in Perzie is overgegaan, om zich uit eene inomentanele gcidver legcnheid te redden. Hij heeft den geheelen voorraad van suiker en indigo in den bazar laten opkoopeu en vervolgens het gerucht doen verspreiden, dat de Engelschen geland waren. De kooplie den haastten zich daarop om deze waren tegen hoogen prijs te verkrijgen, daar zij eene blokkade vreesden. Deze operatie heeft den grootvizier groote winst aangebragt. Te Wurzburg spreekt men veel van een dezer dagen voor gekomen zonderling geval in de regtsgelecrde wereld. Eene vor stelijke familie verloor tegen eene grafelijke familie een proces over eene vordering van 150,000 gulden en wel door de omstan digheiddat de advocaatwicn de belangen van de vorstelijke familie toevertrouwd waren, den gewigtigsten termijn verzuimde en niet voor de regtbank verscheen. De advocaat, die dit belang rijk verzuim bedreef, werd ter dezer zaak met eene disciplinaire straf van vesting-arrest gedurende verscheidene weken gestraft en men spreekt van een eisch tol schadevergoeding op het vermogen van den advocaat. BURGERLIJKE STAND- Van 51 Januarij 7 Februarij 1857. GEHUWD: F. Buikes en G. Ram Ier. P. Keizer en M. van den Broek. BEVALLENA Goed geb. Boon Z. A. Goudswaard gcb. de Wijn D. S. Moen geb. Kuijper D. A. Vos geb. Spandauw Z H. Enzün geb. Buisman D. A. Spil geb. Prins Z. J. vau Waarden geb. Schager D. H. Kaptein geb. Verschoor D. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: T. Bouwer 21 j. D. van Laarhoven GO j. E. D. Mulder 68 j. H. van Seldam 48 j. J. Baas 5j. ©EMEHÖDE BEBIOTE1T. In den Haag is eene bejaarde vrouw in hare woning verbrand. Keizer Alexander heeft besloten de emancipatie der boeren doortezetten. In Perzie is eene nieuwe leening uitgeschreven tol bestrijding der oorlogskosten. In Spanje wordt maandelijks 15 millioen realen uitbetaald aan ambtenaren, die op wachtgeld staan. II. M. heeft in eene prachtige narreslede, bespannen met twee paardendoor de straten der residentie geloerd. Brazilië levert jaarlijks aan den handel 50,000 karaat ruwe diaman ten, In Engeland is het aantal misdaden toenemende. Te

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2