TT n 2. S IL< VEE, BOEREN- EN LANBBOEWERSGEREEBSCBAPPEN ÖEMEITÖDE BSRX3TB2T. ADVEETEITTXEIT. T weede Verificatie. Scheepstimniermansknechts beste KAGCHELTUKF, per 1000/6. PUBLIEKE VERKOOPING van verklaring waar, zoo als wij het cr voor mccnen te moeten houden dan kan men daaruit met de hoogste waarschijnlijkheid voorspellen dat wij tegen het voorjaar buitengewoon veel water te wachten hebben en dat het voorzigtig zijn zal om in tijds maatregelen te nemen, ten',einde niet door overstroomingen, dijkbreuken en al de gevolgen van dien overvallen te worden. (Landb. Ct.) Onlangs werd in dit weekblad met een enkel woord gewaagd van het ruime aandeel, dat de uitvoering van belangrijke waterstaats- en genie- werken had aan den gunstigen toestand van de geldmiddelen dezer gemeente in bet afge- loopen jaar. Ten bewijze daarvan deelen wij het volgende mede nopens de daarstelling der nieuwe koopvaardersschutsluiswelke ondor die werken wel eene eerste plaats verdient. Volgens gehoudene aanteekening zijn van Augustus 1851 tot en met Julij 1856 aan dat werk besteed: Onder bazen; Timmerlieden Aardewerkers en Baggerlieden MachinistenStokers en Smids Heibazen Heijers Metselaars Opperlieden Steenhouwers Steenzetters JRijswerkers, Sjouwerlieden, Steenlossersenz Jongens. 1987 dagloonen van 12293 22835 4819 1110 31209 2975 1552 1426 140 147 21272 3698 Totaal 105463 dagloonen, waaraan te zamen is uitbetaald ƒ141.633 dit geeft per jaar ƒ28920, of ongeveer ƒ80 per dag. Rekent men nu dat voor vier vijfde gedeelte van deze som uit de handen van genoemde werklieden weder is overgegaan in die van bakkers, slagers, slijters, kleedermakersschoenmakersenz.dan isalleen door de uitvoering van genoemd werk, onder de neringdoenden in deze gemeente, door elkander per jaar ƒ23860 in omloop gebragt. Daarbij is nu nog buiten rekening gelaten het aandeel dat de aanwezigheid van den Ingenieur en van de opzigtersmet de directie over dien bouw be last, alsmede die van den aannemer in deze geldcirculatie had. BURGERLIJKE STAND Van 7 14 Februarij 1857. GEHUWD; D. Franken en S. Middelie. L. G. Gijzeling en A. Wijnous. BEVALLEN: - W. Pedroli geb. Kolder, Z. - C. Mens geb. Keijscr, Z. J. Langerveld geb. SnooijZ. P. Potter geb. Noordeloos, D. R. A. van Castanje geb. Wijvenbach, Z. N. Swart geb. Spigt, Z. IJ. C. van llaaren geb. Zwardt, Z. G. Lub geb. Molenaar, Z. E. N. Zoetelief geb. Duinker, Z. J. MooijenD. Levenloos aangegeven: 3. OVERLEDEN: E. Jacobs, 54 j. J. Klees,4m. P. Gorter, 72 j. M. Kooijman, 64 j. K. G. Spil, 10 d. Ambtshalve ingeschreven: 8. De pred. der engelsche gemeente te 'sGravenhage heeft eene jonge dochter, die op schaatsen door het ijs was gezakt, met levensgevaar gered. De chef van een grieksch handelshuis te Marseille is in hechtenis genomen, omdat hij eene lading koren had verzekerdnadat men hem per telegraaf had gemelddat zij verongelukt was. De koning van Korea heeft de havens zijner staten voor den handel van alle natiën geopend. De ontruiming der Donau-vorstendommen is bepaald op 24 Maart.— De belasting op den invoer van tabak en sigaren heeft het vo rige jaar in Engeland /"64440000 opgebragt. De Tweede Kamer is tegen dingsdag den 17 dezer bijeengeroepen. Nabij Gorkum is een infanterist onder 't uitvoeren van militaire evolntiën op schaatsen door 'l ijs gevallen en door den bevelvoerenden luite nant er uilgehaald. Een jager te Dirksland heeft in het af- geloopen jagtsaizoeui 198 hazen, 256 patrijzen en 12 faisanten geschoten. De kautouregter te Hoorn heeft eene kaartlegster veroordeeld lot eene boete van f 6 en in de kosten van het geding. In de gemeente Ncdcrhorst den Berg heeft eene koe 5 schooue levende kalveren geworpen. De Russen rukken lang zaam voort om Perzie binnen te dringen. Acht mijlen van Ancona zijn twee kooplieden door roovers aangevallen en vermoord. De porte fieeft een regement dragonders gevormd uit de over blijfselen van het poolsche legioen. De luit. kol. op non act. A. van Citters is gepensioneerd met ƒ1500.De engelsche minister van oorlog heeft order gegeven om een detachement van 60 kanonniers onverwijld naar Hongkong te zenden. In San Francisco is een chinesche schouwburg gebouwd, waar 50 chinesche tooneelspelers voorstellingen geven-, de dames worden op het chinesche tooneel niet toegelaten. In een krnidmolen bij St. Chamas (Frankrijk) heeft eene ontploffing van 700 kilogr. buskruid plaats gehad: 5 doodeu. Prins Oscar van Zweden is lot eerelid van de koninklijke nederlandsche yachtclub benoemd. De oostenrijksche troepen hebben Panna verlaten. De stad Parijs zal eene leening sluiten van 50 millioeu francs. Dirkje Adama wordt te Harliugen opgetuigd voor de robben- en wal- vischvangst naar Groenland. De Schuldeischers in het faillissement van J. KLEES Grutter wonende te Helderworden bij deze opgeroepen ter bijwoning der Vergadering, welke op Maaandag 2 Maart •e.k., des voormiddags ten 11 ure zal gehouden worden in een der lokalen van het Stadshuis te Alkmaar, ten einde hunne schuldvorderingen te doen verifiëren. De Curator, Jhr. Mr. D. van FOREEST. Aan de nieuwe Scheepstimmerwerf te Alkmaarkunnen eenige geplaatst worden. Adres in persoon aan voornoem de Werf aldaar. Bij Jb. KOORN aan den Helder, TE Op Donderdag den 26 Februarij 1857, des morgens om 10 ure, zal door het Ministerie van den te Texel residerenden Notaris JOHANNES LUDOVICUS KIKKERT op de Hofstede Capnio's Burg, in den Prins Hendrik Polder aldaar Publiek worden verkocht 5 stuks Werkpaarden met Gareel3 stuks jonge

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 3