GEMEUGDE BEBXGTEIT. Men schrijft uil New-York 5 Februari). Hier Ier slede wor den meer en meer slraalrooverijen gepleegd, en dit onder zeer verzwarende omstandigheden. Onze policie is ongetwijfeld te zwak en niet behoorlijk ingerigt. Zaturdag morgen werd een bekend dcnlislc in zijne eigene kamer gruwelijk vermoord gevondenen ofschoon hel huis bewoond wasen in een der beste gedeelten onzer stad ligt, heeft men tot lieden geen spoor van den dader kunnen ontdekken. Diefstal was niet het doelwant roof is er niet gepleegdde worsteling van den ongelukkige moet hevig ge weest zijn, en toch niemand der huisgenooten beeft iels onge woons waargenomenkortomde gehecle zaak ligt in het duister, en hoezeer men hopen mag,(dat de dader worde ontdekt, reeds meermalen zijn dergelijke wandaden hier gepleegd, die lot heden niet gestraft zijn en slecht pleiten vior de bekwaamheid onzer defective policie. Men spreekt nog steeds van groole veranderingen in het leger van Frankrijk. De raad van state wil het effectief in vredes tijd op 370,000 man gebragt hebben. De keizer zou toegestemd hebben in de vermindering der keizerlijke garde met 8000 man. De organisatie van het kamp van Chalons, voor hetwelk de gronden reeds zijn aangekocht, schijnt als bezuinigingsmaatregel voor on- bepaaldcn lijd uitgesteld te zijn. Een opmerkelijk verschijnsel voor de zeden en de mode van den tegenwoordigen tijd is de omstandigheid, dat. in Frankrijk in liet jaar 1833, aan parfurmcricn en welriekende essences, behalve de gewone consumlic binnenlands, niet minder dan 1,800.000 kilogr. ter waarde van 11 millioenen fr. naar buitenlands uitge voerd werden. Men wil weten dal het voornemen beslaat om een tunnel van 5330 el door de Pijreneen te graven, ten einde de fransche spoorwegen met de spaansche te verbinden. Uit Rome meldt men het volgende. De vrouwen van Portc d' Anzio zijn beroemd wegens hare schoonheid; maar onder haar blonk bovenal uit een jong meisje, dochter van een armen visscher. Hare bekoorlijkheden maakten zoodanigen indruk op eenen jonge ling, behoorende tol de patriciërs-familie van Orvielo, dat hij rang en geboorte vergat cn haar ten huwelijk vroegtegen den zin zijner ouders, die hein terug riepen. Niet lang geleden stierven de ouders van Orvielo, die terstond zijne aanbiedingen herbaalde, welke dadelijk door hel meisje werden aangenomen. Weldra kwam hij, met ruime geschenken voor zijne beeldschoone bruid voorzien. Het huwelijk werd spoedig gesloten, het jonge gelukkige paar keerde uit de kerk naar huis terug, toen op eens Paoluccio, de afgewezen minnaar, voor hen stond met een geladen geweerdat hij op de jong gehuwden aanlegde. Orvieto bedekte haar met zijn ligchaam. JVlct groole koelbloedigheid schoot Paoluccio zijn geweer af, waardoor de arm van Orvieto op drie plaatsen verbrijzelde en de jonge vrouw in het hart getroffen werd. Zij viel dood neder. Paoluccio begon bedaard zijn geweer te laden, hetgeen Orvieto zich ten nutte maakte om te ontsnappen. De 18jarige moordenaar heeft zich in eene moerassige streek verborgen en wordt door gercglsdienaars vervolgd. - Een brief uit Caïro van 3 Februarij meldt het volgende: Gisteren avond zijn wij aan een verschrikkelijk ongeluk ontkomen. Bij later onderzoek is gebleken, dat eene zamenspanning was ge vormd om den geldlrein te vernielendoor het opbreken van de spoorstaven nabij deze staden onder de verwarring van het ver wachte vreesclijke ongeluk de kisten met specie te roovenwelke 400000 c£ inhielden en met hel stoomschip Pera uit Engeland waren aangebragt De aanleg werd in tijds ontdekt en dien ten gevolge werden ongeveer 130 der booswichten opgespoord en in verzekerde bewaring genomen. De koning van Napels bevindt zich nog steeds te Caserta, omgeven door allerlei voorzigtigheidsmaatregelen. Eene afdeeling kavallerie bevindt zich onafgebroken op het plein van het koninklijk paleis en de toegangen zijn door gendarmen bezet. Wanneer de koning uitgaat, hetgeen zeer zeldzaam gebeurt, zijn de gendarmen verpligt de stralen vrijtehouden. Allen, die te Caserta komen of slechts passeren, moeten hunne namen opgeven, hunne passen vertoonen en de reden hunner reis melden. Onder dagleekening van 27 December 11. is aan de Noord- Amerikanen in China van wege het gezantschap der Verecnigde Stalen eene mededceling gerigt, welke duidelijk toont, hoe be- deukelijk de zaken tijdens de afzending der jongst ontvangen bc- riglen stonden. Daarin wordt gezegd dat de chincsche overhe den ongezind tot naleving der verdragsbepalingen bleven en dat hel vooreerst niet raadzaam was den handel in de haven van Can- ton te hervatten, dat er ruimere dan de thans beschikbare midde len noodig zouden zijn om voor de belangen der Vcrcenigde Sta ten in China te zorgen, en dat de goede regeling der zaken in de vijf havens van China, die voorde buitenlanders opengesteld zijn, eene nog te wachten gebeurtenis was. De in den laatsten lijd ontvangen berigten uit Midden-Ame- rika luiden dan eens meerdan weder minder ongunstig voor de zaak van Walker en zijne vrijbuiters. Het wordt meer en meer twijfelachtigof het hun gelukken zalde magt van den angel- saksischen volksstam in die landstreken te vestigen; doch in allen gevalle schijnt hun inval in Nicaragua een gewigtig gevolg van duurzamen aard te zullen hebben. Den Oden dezer is Kopenhagen eene door den rijksdag van het koningrijk Denemarken onlangs aangenomen wet uitgevaardigd houdende strenge strafbepalingen tegen het kwellen van dieren Het zal met eene geldboete van hoogstens 230 gulden en met eene gevangenisstraf van drie dagen lot vier weken gestraft wor den, ook zelfs ingeval het mishandelde dier het eigendom van den dader is. BURGERLIJKE STAND- Van 14 21 Februarij 1837. GEHUWD: B. Rieuwerts en F. Vcldt. BEVALLEN: G. Geus geb. Ekhart Z. A. Kouseband geb. Hen D. M. Vogel geb. Mooleuaar Z. T. Brandt geb. van den Heuvel D. T. Louw geb. Ruiter D. M. Ran geb. Dij ker D. D. Vos geb. Duinker Z. E. van der Hulst geb. Bruigom D. OVERLEDENJ. T. van Grunningen 9 j. C. Schagen 57 j. D. Ossen 5 m. A. Kunst 18 j. Den 25 Februarij zal door Boxmeers jongelingschap op de ge bruikelijke wijze een metworst, van 7 ellen worden afgehaald en den volgenden dag verharddraafd. In sommige steden van noordelijk Duitschland zijn valsche bankbiljetten van 10 thl. in omloop. Eene GOjarige weduwe te 's Hertogenbosch is zittende op haar stoel subiet overleden. Het hoofdkwartier van het russischc Kaukasus-leger is naar Erivau verplaatst. De werkzaamheden aan den spoorweg van Smirna naar Aden zijn begonnen. Bij Chateau Logarde hebben wolven een elfjarig meisje verslonden. De Koningin van Spanje is iu den schouwburg door het publiek met gesis ontvangen. Het britsche hof is verhuisd van Windsor naar Buckiugham-palace. 13000 Perzen, die aan de kust der pcrzische golf kamperen, zullen aanvallender wijze tegen de Engcl- schen opereren. In Griekenland is het wetboek Napoleon aan genomen. Uit Wallis wordt van nieuwe aardschuddingen mel ding gemaakt. De regentes van Parma heeft eene amnestie uitgevaardigd voor politieke misdadigers. Uit de spaansche schat kist hebben gaauwdieven 47000 piasters ontvreemd. Tc Burgos hebben de carlisten gezegevierd. Een Franschman, die de

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2