in het corps en behooren tot het 25ste tot de reserve. Dan ver laten zij de persoonlijke dienst van den souverein en worden tol haar overlijden als bewaardstcrs der koninklijke kasteeleu en do meinen gebruikt. Bij het in dienst treden leggen zij de gelofte der kuisehheid af, welke zij dan alleen kunnen verbrekenals zij door den koning uitgekozen wordenoin onder 't getal zijner wettige vrouwen te worden opgenomen,, hetwelk somwijlen plaats vindt. Het kostuum dezer dames is uiterst rijk. Haar parade-uniform bestaat uil eene witte wollen robe van de fraaiste stof, en rijk met goud geborduurdwelke tot over de knieën reikt. Daarover dra gen zij een ligt rekbaar pansiorhemd en tot beschutting van het bovenlijf een verguld pansierde armen zijn vrij om haar niet in de behandeling der wapens te hinderen. Haar hoofdsiersel bestaat uit eenen fraai gevormdenvergulden helm. In dit gewaaddal slechts bi] plegtige gelegenheden, hoffeesten enz. gedragen wordt, zijn zij eenvoudig met eene lans gewapenddie zij met verwon derlijke behendigheid hanteren. Haar gewoon kostuum is eenvou diger en alsdan is haar wapen een geweerdat zij niet min der vaardig gebruiken. Het bataljon bestaat uit 4 kompagnien elk van 100 maagden onder bevel van eenewelke kapiteinsrang heeft. Zoodra deze laatste sterftvergadert hare kompaguie tot driedaagsche wapen oefening in tegenwoordigheid van den koning, die de bekwaam ste tot aanvoerder uil de gansche kompaguie kiest. Sedert vijf jaren staat het bataljon onder 't opperbevel eener schoonewelke in 1851 bij eene tijgerjagt den koning door haren persoonlijken moed en behendigheid het Teven redde. Zij geniet groot aanzien ten hove en heeft het grootste gezag over hare wa- penzusters. Hare huishouding is volkomen gelijk aan die van een lid der koninklijke familie, en 10 olifanten zijn ter harer be schikking gesteld. Geen veldtogt onderneemt de koning zonder geleide zijuer lijf wacht hij maakt geene jagtpartij, doet geerie wandeling, zonder van eene afdeeling daarvan vergezeld te zijn, dewijl hare gehecht heid aan zijn persoon grenzeloos is. Elk meisje van het bataljon heeft 5 negerinnen tot hare bediening, en behoeft zich dus in 't geheel niet om toilet of huishoudelijke zaken te bekommeren, maar kan zich geheel aan hare wapendienst toewijden. Hoewel in het noorden der Vereenigde Stalen de slavernij niet wordt geduld, heeft men er toch de vooroordeelen tegen het zwarte ras nog niet van zich kunnen afwerpen. Een staaltje daarvan wordt door de new-yorksche bladen medegedeeld. Men weet, dat die groote stad in hare onmetelijke straten sporen heeft liggen, waarop groote omnibussen, cars geheeten, door paarden worden voortgesleept. De reizigers zijn op twee banken langs de zijden van den wagen gezeten, terwijl de conducteur op het achterbankje staande, het geld ontvangt en de orde in den wagen handhaaft. Onlangs wandelde de eerwaarde Penuington metho dist, .predikant en neger in de straat no. 6, gaf den voerman een leeken, stapt de trede op en neemt in den wagen plaats. Toen de conducteur zijn geld ontvangen wilde, ziet hij dat hij met een negef te doen heeft en verzoekt hem uit te stijgen. De neger spreekt van de gelijkheid der menschen voor God zegt dat de wetten van New-York geen onderscheid maken tus- schen de witte en de zwarte kleur, doet uitkomen dat zijne op voeding en zijne welvoegelijke manieren den reiziger vrijwaart voor elke beleediging en onaangenaamheid en doet eindelijk een beroep op het algemeen medelijden, daar de hevige stortregen en de modderige weg het bijna oumogelijk maken te voet te gaan. De conducteur scheen bereid den neger op zijne plaats te la ten, doch de reizigers herinneren hem, dat de reglementen strikt zijn en geen neger plaats mag nemen in de cars. Zij dreigen hem, er zeiven uit te gaan en eene klagttegen hem in te leveren. I Door deze bedreigingen van gedachte veranderd, pakt de con ducteur den zwarte bij de kraag, en werpt hem buiten, en dat met zooveel drift, dat zijn rotting en bril breken, zijn hoed I plat gedrukt wordt en hij zelf ernstige kwetsuren ontvangt. Ten gevolge dezer behandeling levert Penningion eene aau- I klagt voor de regtbank. I De regter, na kennis van de feiten genomen te hebben, heeft I het gedrag van den eerwaarden Peunington gegispt en dat van j den conducteur geprezen. Er moet voldoening worden gegeven, "zcide hijaan de openbare meening, die vijandig is aan de gelijkheid der beide- rassen. Twaalf burgers van de jury hebben dit vonnis bekrachtigd en de arme negerpredikanlna uitgescholden gekwetst en ver jaagd te zijn, moest nu nog de proceskosten betalen. Zoo logisch zijn vooroordeelen als de wet moet worden toe gepast. Op eene soirée werd de vraag gedaanwaarom de mannen toch zulke hevige tegenstanders van de criuolinerokken waren. Omdat de mannen aan de vrouwen geene grootere plaats in de wereld willen inruimendan zij tot dusver hebben ingenomenwas het geestige antwoord van eene dame. De rat met de snuit wordt door geen enkel natuurkundige uit vroegere en hedendaagsche tijden vermelden men zoude haar ook te vergeefs ouder de door de wetenschap teruggevonden antidelu- viaansche diersoorten zoeken. Zij is een product, eene uitvinding welke men verschuldigd is aan de liefhebberijen der Zouaven en wordt op de volgende wijze gevormd: Men neemt twee ratten, maakt hare pooten stevig op een plankje vast en plaatst ze zoo, dat de neus van de eene tegen den staart van de anderen komt met een pennemes of een lancet maakt men eene kleine insnijding in den neus van de achterste ratmen stroopt de huid van het uiteinde der staart van de andere af en ent die als het ware in de gemaakte insnijding in den neus in en bindt den bek goed vast In dien toestand laat men de beide ratten gedurende 48 urenna verloop van dien tijd is staart en neus aaneengegroeidalsdan kapt men op 4 2 of 5 duim de staart van de voorste rat af, aau welke men de vrijheid terug geeft. Wat de andere rat betreft, men bindt haar den bek los, doch men laat haar op het plankje bevestigd en geeft haar te eten. Na verloop van eene maand o; zijn langst is de wond radicaal genezen en de scherpstziende ooge: zouden geen spoor van de gedane kunstbewerking kunnen zien CORRESPONDENTIE Aan HH, inzenders van stukken, betreffende verkiezingen wordt herinnerd, fiat deze niet dan als advertentie in het weekblad ge plaatst kunnen worden. Ondertrouwd D. T. LUiND, van Amsterdam, en A. SCHOUTEN. Nieuwkdiep25 Februarij 1857. Ondertrouwd P. IIAAGSMA en C. J. LASTDRAGER. Nieuwediep, 25 Februarij 1857. Algemeene kennisgeving

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 3