hulp hebben, of zijne buren moesten hem beloven de rekening van den docler te betalen. Hij wilde geene andere geneesmiddelen gebruiken dan koud water, want de medicamenten der apothekers waren te duur. Deze zuinige man durfde bijna gccne kleederen koopen en bij de felste koude legde hij zelden vuur aan. Zijn geliefkoosd antwoord op de aansporing om beter voor zich zeiven te zorgen, was: »datkost te veel en ik heb geene middelen om al die uitgaven te doen." De arme man had dan ook geen ander inko men dan 4300 a 3000 IV. rente! Na zijn dood, ontdekte zijn broederzijn eenige erfgenaamgoud en zilver in alle hoeken en gaten zijner woningdie de oude vrek niet had laten durven herstellenaltijd uit vreesdat hij de werklieden niet zou kunnen betalen. De engelsche justitie heeft dezer dagen uitspraak moeten doen in een zeer zonderling regtsgediug, Een protestantsch pre dikant was in den echt gelreden en had als geestelijke ziju huwe lijk zelf gesloten. De regtbank heeft het huwelijk van kracht en de verbindtenis als regelmatig verklaard. - Uitgebreide maatregelen tot ontwikkeling van Algérie en ter bevordering der kolonisatie aldaar zijn bij het fransche gouverne ment in overweging. De keizer wil, gelijk hij onlangs ook in de troonrede te kennen gaf, het afrikaansche wingewest, hetwelk tot nog toe niet veel meer dan eene militaire post en eeue oefenplaats voor het fransche leger geweest istot eene der greote hulpbron nen voor de volksvoeding en voor de bedrijvigheid in Frankrijk maken. De gouverneur-generaal van Algérie, de maarschalk Ran- donkomt eerstdaags te Parijs om aan die beraadslaging deel te nemenen de heer Morton Petoeen van de grootste spoorweg- ondernemers van Engeland, heeft zich, gelijk de Times meldt, op uitnoodiging van keizer Napoleon in het eind der vorige week naar Parijs begeven om overleg over het aanleggen van spoorwegen in Algérie te houden. Voor bet aanstaande huwelijk van den onderkoning van Egypte met eene dochter des sultanszijn bij een juwelier te Parijs de kostbaarste voorwerpen besteldwelke een denkbeeld kunnen geven van de pracht en den luister, welke bij deze gelegenheid te Konstantinopel zullen worden ten loon gespreid. Men werkt bij dezen juwelier tegenwoordig aan gouden koppen en scholelsmet diamanten en edelgesteenten bezet, waarvan het stuk 50 a 60000 fr. zal kosten, aan koffijpotten en borden, insgelijks met goud en diamanten bezet, die eene bijna ongelooflijke waarde hebben, aan ronde zilveren borden, aan scheden en gevesten van degens, en wat het meest verwondering wekt, pan vrouwen-pantoffels, welke geheel met diamanten zijn bezet. In het keizerlijk krankzinnigengesticht te Weenen werd onlangs een bal gehouden. Behalve de beambten en het genees kundig personeel, hebben van de 400 krankzinnigen, die zich in het gesticht bevinden220 aan het bal deel genomen. Polka's, quadrilles, walsen enz. werden in voorbeeldige orde gedanst. De tafel was met wijn, bier, gebraden vleesch en banket rijkelijk voorzien. Geen spoor van krankzinnigheid vertoonde zich, niet de minste wanorde viel er voor; de meeste vrolijkheid heerschte op dit. merkwaardig bal, dat eerst des nachts te 3 uur eindigde. De heer Sallesgeweermaker van keizer Napoleonheeft eene machine uitgevondendie de brievenwelke in eene bus aan de postkantoren geworpen wordenterstond opneemt, ze onder den stempel plaatst, en als postmerk en datum er op afgedrukt zijn, eiken brief ter afzending gereed in het daartoe bestemde loguette legt. Voorts draagt elke brief 't no. van de dus gestempelden. Door deze machine kunnen niet minder dan 200 brieven in eene minuut het postmerk ontvangen. De proef, dezer dagen genomen is zoowel uitgevallendat men nu met den heer Salles in onder handeling is om de voornaamste postkantoren in Frankrijk van zoodanige werktuigen te voorzienwaardoor ook nog de zoo dik wijls geuite klagt van onduidelijkheid van het postmerk geheel en al zal vermeden worden. Afloop der verkooping, gehouden den 25 Februarij 1837, in het lokaal Tivoli. 1. Eeue woning, wijk L, No. 226, ƒ730, P. Dekker. 2. Eene woning, wijk L, No. 223, »751, opgehouden. 3. Twee woningen, wijk B, No. 81, 570, J. II. Arons. 4. Twee woningenwijk M, No. 175 en 174ƒ1400, J. F.Philips. 3. Eene woning, wijk M, No. 27, ƒ860, H. J. Rippens. 6. Eeue woning, wijk I, No. 61, 1000, opgehouden. BURGERLIJKS STAND. Van 28 Februarij 7 Maart 1857. GEHUWD: D. T. Lund en A. Schouten. BEVALLEN: H Vink geb. Visser D. R. Bont geb. Bak ker Z. G. Gerritse geb. Kapleijn Z. M. Smit geb. de Jong D. F. Korper geb. Korper Z. M. Peters geb. Schollen Z. F* Kruk geb. Duinker D. N. Duinker geb. Troost D. H. Heijling geb. Harbers D. A. J. Rustemeijer geb. Bakker Z. w M. Kerkhof geb. Bommel D. J. G. Douwes Z. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: A. van Gestel 58 j, J. H. Schinidt69 j. T. Duinker 6 j. B. Steenman 2m,E. Zaatmau 12 w, T. Bakker 17 m. N. van der Schans 77 j. Men verzekert, dat keizer Alexander in het voorjaar Berlijn, 's GravenhageBrussel en Parijs zal bezoeken. s Een veearts in Zuidholland heeft in den loop van 't vorige jaar meer dan 5000 I stuks vee ingeënt. Nabij Tiel zijn reeds verscheidene ooijevaars waargenomen. Mr. Elias is als raadsheer bij hel prov. geregls- hof van Noordhollaud geïnstalleerd. De herv. Synode heeft eene geldleening geopend van ƒ2,000,000 in 2000 aandeelen t— Het ijzeren rijksslöomschip Borneo heeft door het stoolen op de steenen in de Sambas-rivier een lek bekomen. Volgens de jongste tijdingen uit Nicaragua was Walker aan alle kanten inge sloten. De groote kaart van Frankrijk, sedert 30 jaren ouder handen, zal eindelijk in dit jaar gereed komen. Tusschen de Britten en Perzen is een wapenstilstand gesloten van 5 maanden. Lord Palrnerston heeft op één avond twee overwinningen be haald in het lagerhuis, de eerste maal als chef der conservaliven de tweede maal als chef der liberalen. Een professor te Leipzig heeft eene kleine, vrij heldere staartster onldekt in den Pegasus. De koningin van Napels is van haar Ode kind verlost. - Een portier bij een der eerste huizen te Weenen heeft onlangs bij notariële acte zijn post overgedaan voor 3.000 fl. In Spanje zijn de absolulisten ijverig in de weer om zich de meerderheid GSHZ2.T3ES EERIÖTEIT. jl. Zondag avond hebben de agenten van policie bij de nieuwe brug een beer aangehoudenwelke, misschien vermoeid en teleur gesteld door een mislukten togldoor zijn geleider in een zak werd gedragenin de Medusa gebragt om te overnachtenheeft men hem den volgenden morgen loten loopen. O moeder, de beer is los! Hoor dat beest eens brullen! De regthebbeuden op de nalatenschap van wijlen Arend Brummel, geboren te Epe, den 6 Sept. 1855 te Paramaribo overleden, in leven jager eerste klasse bij het leger in Wcst-Indie, kunnen, onder overlegging van de noodige bewijzen van erfregt, aan het ministerie van ko loniën, over genoemde nalatenschap, uitmakende eene somma van ƒ0,03, disponeren, r— Een landbouwer te Minden, bezig met hooi van eene schelf te stekenkreeg eensklaps de gehcele zwaarte van eenige duizende ponden hooi op zijn ljgchaam en is ouder de hooimassa gestikt, r— Alexander von Ilumboldl is herstellende.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2