Eene avontuurlijke geschiedenis. ALKMAARSCHE KIESVEREENIGING ORANJE EN NEDERLAND Mr. K. A. POORTMAN Stoomboot TEXEL. jongeling van 22 jaren in 't water gevallen en verdronken. In sommige streken van Drenthe en Overijssel riglen de vossen groote schade aan. De Circassiërs hebben de Russen op de oevers der rivier Laba geslagen en 400 gevangen gemaakt. Den 24 dezer wordt te Amsl. (Oude Doelen) een Parijzenaar verwacht, die beweegbare kunsloogcn fabriceert en inzet. Het prov. ge- regtshof van Gelderland heeft 5 dienstboden wegens het stelen van eetwaren ten nadeele van haren meester veroordeeld tot 45 en 2 jaren tuchthuisstraf. Eenc vrachtschuitvarende van de Pekela op Groningen, is bij Sappemeer gezonken. Te Zandbelt is de behuizing eener weduwe met den inboedel verbrandde bewoonster is met groote moeite gered en heelt gevaarlijke brandwonden be komen. De voorn, ingezetenen van Londen met den burge meester aan 'l hoofd hebben Palmerston hunne goedkeuring be tuigd wegens zijne politiek. Te Utrecht is een Ram lot lid van den gemeenteraad verkozen. Bij eenen biand ten huize van een stroohoedenmaker te Londen heeft eene winkeldochter t leven verloren. In bet huis der vertegenwoordigers te Berlijn is een redenaar van het spreekgestoelte neergestort en aan eene beroerte overleden. Het Z. van Californie wordt door mexi- caansche roovers verontrust. De tijding van 't overlijden van den noordpoolreiziger dr. Kane wordt bevestigd. In 't laatst van Febr. zijn te Konstanlinopel op éénen Zondag 850 huwelijken onder de Christenen gesloten. Eenen liefhebber van katten vangen te Schagen, wordt herinnerd aan zijn poesje dat's avonds veef gezien wordt met een ruigen KaterPas op de voorjaars- onweersbergen uit het W. Gevraagd aldaar een vlugge dans meester met uiewe dansen. INGEZONDEN. Alle begin is moeijelijk. Zoo is het ook met de vischafslagerij in deze gemeente. Het heeft algemeen genoegen gegeven, dat G. SMIT door het plaatselijk Bestuur als vjschafslager is aange steld; maar er ontbreekt nog een kleine afslag of markt, aangezien het nu, met afslaan van scholletjes of andere kleine vischte vreezen is, dat deze door de openingen in den steiger wegvallen. Elke vischschuit zouvolgens een te bepalen tarief, iets kunnen betalen, b. v. 10 centen, voor deze markt, welke door koopers en verkoopers wenschelijk wordt geacht. Ofschoon vertrouwende dat G. SMIT, zich als vischafslager beijvert om zijn taak naar behooren te vervullen, zoo gelooven wij toch dat hij van wege de vischopkoopers, zoowel van hier als elders, vele moeijelijkheden ondervindt, en deze niet dan door het vast houden aan de door het plaatselijk Bestuur daargestelde bepalingen kunnen worden tegengegaan. Nieuwediep, 19 Maart. Eenige liefhebbers van visch. FBITILL.3 T02.T, Twintig jaren geleden, verlieten twee werklieden, een Ant werpenaar en een Waal, twee goede vrienden, de stad Antwer pen om te Parijs te gaan arbeiden. Beiden waren zadelmakers van beroep. Zij leefden gedurende eenige maanden zoo goed en zoo kwaad als zij konden in Frankrijks hoofdstad. Alstoen kwam er een stilstand in het werkoveral ontbrak het aan arbeid en onze zadelmakers werden letterlijk op straat gezet. Wat te doen? Naar Antwerpen terug te keeren Daaraan dachten zij een oogen- blikdoch de eigenliefdede vrees voor de spotternijen hunner vroegere kameraden als zij zoo spoedig terugkeerden hield hen daarvan terug en deed hun een ander besluit opvatten. Zij namen dienst bij het vreemden-legioen en vertrokken naar Afrika niets anders bezittende, dan het vooruitzigt op een maarschalksstaf. Dezen staf wonnen zij echter niet, om de dood eenvoudige reden dat zij beiden in een treffen met de Kabylcu krijgsgevangen ge maakt en naar het binnenland gevoerd werden waar zij allerlei slavendiensten moesten verrigten. Dit leven moede, zochten zij te ontsnappen, hetgeen hun ook gelukte. Ongelukkig sloegen zij, in plaats van naar hel Noorden hunne schreden te rigten en zoo doende de Franschcn Ie naderen, den weg in naar het Westen en kwamen eindelijk te Marokko aan. Daar namen zij nog eens als soldaat dienst en, hadden welligt tot een hoogen rang in het ma- rokkaansche leger kunnen opklimmen doch het land beviel hun niet en zij besloten bet te verlaten. Ditmaal vertrokken zij in de rigting van het Zuiden de kust volgende en leefden gedurende twee jaren, te midden van wilde stammen. Na verloop van dien tijd in het bezit van eene zekere hoeveelheid stofgoud en ivoor geraaktbesloten zij naar Amerika over te steken om daar op nieuw hun fortuin te beproeven. Dit deden zij dan ook. Een amerikaansch schip bragt hen en hun kleine schat naar New-York over. Zij bleven te naauwernood eenige dagen in de groote stad en begaven zich vervolgens naar het binnenland. Zes maanden later waren zij gevestigd in eene goede pachthoeve in Kenlucky, welke zij hadden laten bouwen, in de hoop langzamerhand de landen, bosschen, enz., welke hunne hoeve omgaven te ontginnen. AD VBftTSlTT XE1T. De Commissie van Bestuur van opgemekle Vereeniging noodigt bij alle Kiesbevoegden in het hoofdkiesdistrict Alkmaar DRINGEND uit, om bij de aanstaande her stemming van een Lid der Tweede Kamer van de Staten- Generaal, hunne stemmen uit te brengen op den heer Aj.kmaau 20 Maart 1857. De Commissie voornoemd F. M. van de YELDEVoorz. F. M. AGIIINA Onder Voorz. Jb. HELLING. C. BOONACKER, Secr. H. J. ANSINGH Bz, 2c Secr. Peun. jjj|M MEVROUW CLEMENT vraagt tegen 1 Mei a. s. fcfl eene WERKMEID. BS3" Men vraagt met Mei e.k.in eene fatsoenlijke dienst, zonder kinderen, eene MEID of vroeger gediend hebbende WEDUWEvan middelbare jaren P. G, goed kunnende koken en verder huiswerk verrigten. Met bewijzen van eerlijkheid en bekwaamheid vervoege men zich om narigten, met franko brieven of in persoon bij den Boekhandelaar J. C. de BUISONJÉ, (vroeger C. J. HOOGVORST), Kanaalweg over Tivoli. ZOMERDIENSTbeginnende Van TEXEL. 's Morgens 6{ ure. 's Namiddags 4 ure. op Maandag 23 Maart 1857 Van 't NIEUWEDIEP. 's Morgens 8 ure. 's Namiddags 6 ure.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 3