G-3M31T3DE BERI3ÏE1T. laden voor de Havanahdoor de Chinezen is verbrandna alvorens den kapitein, eersten stuurman en super-carga vermoord te hebben. De overige manschap is door de mandarijnen gevangen genomen. Oogenblikkelijk zijn van daar twee fransche oorlogsfregatten ver trokken. om die manschap op te eischeu of bij weigering Swatow te beschieten. Men hoopt in het algemeen daar op doortastende maatregelendaar anders de zaak der Europeanen hagchelijk wordt. LC.) Volgens berigten uit de Golf van Mexico, had het spaansche fregat Ferrolana den 22 Februarij een zeer levendig vuur geopend op een der forten van Vera-Cruz. Dit fort had ten derden male op de booten van het fregat geschotentoen zij aan land gingen om water te halen. De toestand van Mexico is zeer ernstig. De demonstralien tegen de spaansche onderdanen warenin weerwil van de strenge bevelen der regering, herhaald. De wapensmid van den keizer der Franschen heeft een ontplofbaren kogel uitgevondendie den leeuw, den tijger, den beer, den walvisch, den olifant, die er door getroffeu worden, onmiddelijk doodt en aan flarden scheurt. Op.zeven paarden zijn proeven genomen met een gewenscht gevolg. Een fransche dertienjarige scheepsjongenPerret genaamd met ecu zieken matroos alleen gebleven op een schip, dat dooi de bemanning was verlaten, heeft dit vaartuig gelukkig naar de haven van Celte weten te brengen. Deze onverschrokken daad is medegedeeld aan den keizer, die den koenen knaap naar Parijs heeft doen ontbieden alwaar hij door den minister van marine aan het keizerlijk paar is voorgesteld. Van den keizer ontving hij de door den minister toegekende gouden eere-medaillevan de keizerin een geschenk en de belofte, dat zij zijne geheele opvoe ding in de scheepsjongeusschool te Brest zou bekostigen. De directie dier school heeft last bijzondere zorg voor den knaap te dragen. Te Liverpool heeft bij de verkiezingen een ongeluk plaats ge had hetwelk de schromelijkste gevolgen had kunnen hebben. In het drukst van den verkiezingstijd namelijk bij het opsteken der hauden, bezweek plotseling de stellaadje, waarop de liberalen zich bevonden, en werd menigeen in meerdere of mindere mate ge kwetst. De verkiezing moest twee uren uitgesteld worden, tot dat de stellaadje weder was opgerigt. Weldra werd het gerucht verspreid, dat de conservaliven de balken, die de vloer droegen, hadden doorgezaagd. De Siecle behelst een schrijven van de heeren MaurinAry Scheffer en Nolla als antwoord op eenen brief van George Sand, die door een uit zijn feuilleton ,,Danilla" opgenomen artikel over den tegenwoordigen toestand van Italië waarbij hij dit land zelf beschuldigt de oorzaak van zijne ellende te zijn, aanleiding tot een geschil tusschen hem en de drie genoemde heeren heeft ge gevenAan dit antwoord ontleenen wij het volgende: »In Italië leeft en woelt een volk dat met een groolsch en edelmoedig denk beeld vervuld is, dat uit een strijd is te voorschijn getreden, die niet zonder roem wasen dat zich onder het gruwelijkste despo- tismus tot eenen nieuwen en vreeselijken strijd voorbereidt, 't Is geen zucht naar stoffelijke belangen, waarnaar deze natie streeft; 't is het verheven gevoel van onafhankelijkheid, vrijheid, waar digheid en nationale eer. De croaten zijn te Milaan, Venetie, Ferrara, Bologna en Ravenna; te Rome bevinden zich vreemde bajonnettente Napels zwitsersche huurlingen overal staan ka nonnen gereedschavottenstikvolle gevangenissenen toch wan- kelen deze onbedwingbare mannen niet. Een aantal Italianen vallen als offers onder de guillotineaan de galg of worden ge wurgd of gefusilecrd. Zij sterven met het besef van hun pligt vervuld te hebben en onder den kreet van: «leve Italië!" Dui zend zuchten in de bagno's, en, hunne boeijen te midden dei- galeiboeven voortslependeweigeren zij het woord uit te spreken dat den kerker voor hen zal openendaar dit een verraad zoude zijn van de heilige zaak, aan welke zij hun leven hebben gewijd. Anderen, in nog veel grooter getale, dwalen als bannelingen op vreemd grondgebied rond, een plekje gronds afsineekende om hunne dooden te knnncn begraven, zonder aan hun persoonlijk belang, zelfs niet eens aan hunne dagelijksche behoefte te denken. Hun eenige zorg bestaat in de prediking van den kruistogt tot bevrij ding van dien heiligen gronddie hun vaderland is." In het stadje Marinoin de nabijheid van Romehad dezer dagen een betreurenswaardig voorval plaats. Zekeren inwoner, Capolei genaamd, broeder van den in het vorig jaarteregt gesteldeu Capolei, wegens het vermoorden van een brigadier der gendarmeshinderde het uitermate, dat verscheidene zijner voormalige vrienden hem le dezer zake vermeden en daar hij gehoord had, dat de gouverneur van Marino de schuld hiervan had, begaf hij zich op een zondag teu huize van dezen gouverneur en doorstak hem zonder een woord van hem af te wachten. De te hulp ijlende vrouw van den ver moorde werd door messteken gevaarlijk gewond. De schuldige is reeds in handen der justitie. BURGERLIJKE STAND. Van 28 Maart 4 April 1857. GEHUWDJ E. Roodfeld en B. Frisco. BEVALLENG. Witsenburg geb. Witkamp Z. M. Buijs geb. Jacobs D. T. G. C. Kikkert geb Ollcn Z. A. de Wijn geb. Bruin D. M. G. Postma geb Kraan Z. J. E. Verboom geb. van der Schaaf D. A. Bommel geb. Griek D. M. van Brederode geb. Droog D. J. Molenaar geb. Stolle Z. P. de Bie geb. Knip Z. D. Franse geb. Pluister D. A. de Wit geb. Volten Z. J. Duinker geb. Goedkoop I). H. Augustijn geb. Cats Z. G. van Berkum geb. Houtkoop D. H. van den Broek geb. van Duuren Z. C. Kennick geb. van Hert Z. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDENA. J. Swaen 5 m. M. Zijm 55 j. C. Leijen 19 j. C. Buijsman 62 j. Ambtshalve ingeschreven 2. De nederlandsche handelmaatschappij heeft de levering van 1500000 hardgraauwe waalmoppeu aanbesteed voor f 22967. Te Gorkum is ecne vreemde dame van de loopplank der stoomboot in de Merwede gevallen en door een varensgezel met moeite gered. Eene teef te Sliedrecht heeft 23 jongen geworpen. De koning van Siam heeft een buitengewoon gezant naar Parijs doen vertrekken. Het fransche blad le Pays verkondigtdat Napoleon III de scheidsregter van Europa is geworden. Te Southampton is eene egyptische mummie verkocht. In Lapmarken rigt de hongersnood groote verwoestingen aan. De hertog van Modena is ernstig ongesteld. Mevrouw Beecher Stowe, schrijfster van «Uncle Tom's Cabin" heeft eene audiëntie gehad bij den H. Vader. Het aandeel, dat Nederland in den afkoop der Sondtol zal dragen, zal 1,400,000 reichsthalers beloopen. Bij eene verkoo- ping te Londen zijn 6 violen uit de nalatenschap van een rijken brouwer verkocht voor 1057 e£. De neger Thomas Magruder (Uncle Tom) is overleden in den ouderdom van 110 j. De koningin van Napels heeft haren man bewogen om officieus met de weslersche mogendheden te onderhandelen over 't herstel der diplomatische betrekkingen. Te Alverslokenabij Gosportzijn 17 woonhuizen afgebrand, waarbij eene vrouw, die nog iets van hare have wilde reddeniii de vlammen is omgekomen. De opening van den Rijnvalspoorweg is van 1 tot 15 April uitgesteld. De zeemagt der Britten in China bedraagt 59 schepen met 740 stukken geschut. Eene haagschc jonge jufvrouw is wanhopend in het kanaal gespiongen, doch gelukkig gered. De stoker van de hoornsche boot is in zijn vertrekje door kolendamp geslikt. In de gemeente Terheyden is een huwelijk voltrokken tusschen een

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2