GEME1TGDE BERIGTEIT. Den 12den dezer kwam Arnout. Herson, oud 59 jaren, zonder beroepgeboren en wonende te Bergen-op-Zoomten huize van den landman Antonius van der Moer, ouder de ge meente Ossendrecht, met eenen bedelbrief, inhoudende dat hij bezwaard was met. een huishouden van 5 kinderen, zonder werk en tot groote armoede was vervallen. Deze landman gaf hem 5 centseen kop koffij en boterhamplotseling zonk die man ineen en gaf den geest. De geneeskundige, die ter hulp was geroepen, verklaarde, dat alleen bij het zeer verzwakte ligchaam het spoedig gebruik van het hem gegevene oorzaak van dezen plotselingen dood was. D. van Gasteren, tuinman te Vught, heeft op den lOden April de eerste nieuwe aardappelen te 's Hertogenbosch ter markt gebragt, welke van volkomen grootte waren en er zeer goed uit zagen. Den lilden dezer hebben tusschen pruisische en oostenrijk- sche soldaten der bezetting van Mainz, tusschen Kastel en Kost- heim, hevige gevechten plaats gegrepen, er moeten verscheidene militairen gedood en gewond zijn. Hel garnizoen is in de kazerne geconsigneerd en verscheidene militairen zijn gearresteerd. In de omstreken van Aubin zijn 19 werklieden door eene aardstorting bedolven; 17 werden gedood, 2 slechts zijn behouden, ofschoon zeer ernstig gewond. Blijkens eene officiële opgave zijn van de vier en tachtig russische oorlogschepenwelke de Russen in der tijd ter reede van Sebastopol hebben doen zinkeureeds vier en twintig boven water gebragt, waarvan eenige bereids weder voor de dienst gebe zigd worden. De Morning-Post dringt bij de engelsche regering aan, dat zij een twaalftal kanonneerbootendie tegen Rusland hadden moeten dienen, naar Cuba zende, om rondom dat eiland te krui sen ter stuiting van den slavenhandel. De Morning-Advertiser laat zich uit Parijs schrijven, dat daar het plan tot een moordaanslag tegen Napoleon is ontdekt men had dit gruwelstuk willen ten uitvoer brengen door middel vy.n eene helsche machine. Uit Parijs schrijft men: De tegenwoordige tijd is rijk aan geruchten. Wanneer men den mond der drukpers stopt, dan gaat de mond in de salons regt opendoch met den mond in de salons dleen is het niet gedaan, maar er is ook een mond in de wijn huizen en een mond in de kroegen naar beneden, waarvan men zich geen juist begrip kan maken, daar men niet gewoon is in deze stiklucht te verkeeren. Dan hoort men van groote zamen- zweringendan van helscbe werktuigendan van plannen om den keizer weg te voerenen al die geruchten verwerven meer of min geloof. Eenige dagen geleden werd het lijk van ecu oud man, Partridge genaamd, voddenraper van beroep, ontdekt onder een hoop vuilnis in een kamertje in eene van de achterstraten van Eveter. De overledene was gewoonde stad door te slenteren om beenderen en ingewanden van dieren te verzamelen; men l.eft hem de walgelijkste dingen ten lijve zienslaan. Hij bewoonde alleen eene kamer, die vol was met vodden, vuilnis en ongedierte. Eenige dagen voor zijnen dood klaagde hij over ongesteldheid en m, vreemd genoeg, zijne toevlugt tot sterke dranken, waarvan hij veel gebruikte. Na zijn overlijden vond men een spaarbank beekje, waaruit bleek, dat hij eene groote som gelds in de bank had; ook had hij zijne kostvrouw 13 e£ geleend, behalve meer sommen aan andere lieden. Zijn dood was klaarblijkelijk veroorzaakt door verwaarloozing van zijn ligchaam, walgelijke gewoonten en gebrek aan voedsel. Aangaande het ongeval, dat den engelschen transportstoomer Transit, een vaartuig, dat reeds lang als onbruikbaar en ongelukkig bekend stond het is hetzelfde vaartuig, welks machine brak toen het de leden van liet hoogerbuis van Soulhampton naar Spithead zou brengen om de manoeuvres der vloot aldaar bij te wonen overkomen is, verneemt men dat het schip, in de nabijheid der zoogenaamde Needies door eene dikke mist overvallenzich ge noodzaakt zag, op eene plaats, waar het water vijf vademen diep was, te ankeren. Den volgenden morgen ontdekte men dat het water vijf voet diep iu het ruim stond. Nadat men het anker had opgewondenbleek hetdat er een groot stuk vau was afgebroken en ontdekte men. dat het schip tegen zijn eigen anker gedreveu was en dit een gat in het schip geboord had. De Times meent dat dit vooral levendig aan de overdreven spaarzaamheid ten tijde der Krim-cxpeditie herinnert. Een geluk echterdat de 800 man die aan boord warenmet den schrik zijn vrijgekomen. In het kanton Solothurn is eene nieuwe belasting op het trouwen ingevoerd. Elk inwoner van dat kanton, die in het hu welijk treedt, moet betalen, beneden de 20 jaren oud 20 francs, tusschen 20 en 50 jaren 10 francs; boven de 50 jaren 5 francs; is de bruid eene burgeres uit het kanton zelf, dan betaalt zij 5 francs, voor eene zwitsersche bruid uit een der andere kantons eischt de schatkist 10 francs; en eeue buitculandsche bruid betaalt 50 francs. BURGERLIJKE STAND- Van 11 18 April 1837. GEHUWD: J. du Pon en W. van Leeuwen. BEVALLENM. Krijnen geb. Butter Z. T. Verberne geb. de Beurs D. P. Roos geb. Strooker Z. M. Woo ning geb. Metzelaar D. M. L. Arons geb. Druif D. A. Jonker geb. Paarlberg D. M. van Steenbergen geb. Smit D. A. Aarsen geb. Bouman Z. J. van Thefelen geb. Mensen D. OVERLEDEN: H. M. Zacheriassen 2 w. B. Verheij 63 j. J. de Vaan 14 w. C C. van Kooien 27 j. W. Kroese 5 j. C. Noorman 50 j. H. II. de Hond 7 m. HH. MM. zijn jl. dingsdag uit de hofstad in de hoofdstad aan gekomen verscheidene personen van 't gevolg warcu vooruit ge reisd. Dit is verkeerd, het gevolg moet achterna komen. De engelsche regering heeft bij het fransche hof op de zending van 20,000 man naar de chiuesche wateren aangedrongen. De koning van Beijeren wordt den 15deu Mei te Parijs verwacht. De hertogin van Montpensicr heeft een miskraam gehad. De turksche regering heeft voor de kustvaart in de Zwarte Zee 10 stoomers in Engeland besteld. In Friesland rigt de besmette lijke longziekte onafgebroken hare verwoestingen onder den vee stapel aan. -w- Uit het tuchthuis te Leeuwarden zijn 2 rijke geld- snoeijers ontslagen. Uit Georgia zijn 13 russische huisgezinnen op turksch grondgebied gevlugt. De keulschc courant doet op merken dat de Stadertoldie steeds aan de Elbe geheven wordt nog onregtmatiger is dan de Sondtol. Een gestrenge wacht meester der pauselijke gendarmerie te Ancoua is door een sluip moordenaar bij het verlaten van het koffijhuis doodgeschoten. De mexicaansche regering heeft 11 schuldigen, die zich jegens spaansche onderdanen hadden vergrepen, doen teregt stellen. De rooversdie een hollandsch vaartuig in den Bosphorus hadden aangetast, zijn aan de haal. De sultan heeft zijne armee met 100 man per regement verminderd. In 't afgcloopen jaar zijn in Engeland 281 personen door spoorwegongelukken om 't leven gekomen en 594 gekwetst. De natuurkundigen hebben de ont dekking gedaan, dat men door den toon der menschelijke stem eene vlam kan uitblusschen. In Bologna en Vjterbo zijn

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2