Te Rotterdam is dezer dagen ontvangen een door het stede lijk bestuur in Engeland voor 50 c£ aangekochte toestel om men sehen uit een brandend gebouw te redden. Dit werktuig kan te vens dienen als een lange ijzeren ladder, ten gebruike van brand spuitgasten. Dezer dagen is door hoofd-ingelanden van bet waterschap Beeinster bet belangrijk besluit genomen, om de tienden, waar mede alsnog de gronden in deze meer bezwaard zijn, van de respeelive tiendhouders, voor rekening van het waterschap aan te koopen. Het collegie van dagelijksch bestuur, waaraan de uitvoe ring is opgedragen, stelt zich voor, op voorlichting van de com missie, die zich ter dezer zake geruimen tijd geleden gevormd heeft, de vermoedelijke som van p. m. 14,700, te vinden door de tiendpligtigen in de gelegenheid te stellen het tiendregt dadelijk af te koopen of wel dit over een tijdvak van 9 jaren te doen. Te Viane, in Belgie, had onlangs eene vreeselijke gebeur tenis plaats. Eene SUjarige blinde en zieke vrouw bevond zich te bed, terwijl de deur der kamer open was, toen een veulen, van negen maanden de kamer inliep, op het. bed sprong, haar de beide beenen en een arm brak en haar verscheidene andere zware verwondingen toebragt. De arme vrouw is ten gevolge dier won den overleden. Het naar China bestemde engelsche oorlogschip Transit is in gevaarlijken toestand te Corunba binnengeloopen; in de zee van Biscaje slingerde het schip geweldigdoordien het te topzwaar is geladen; al de troepen waren door en door nat, ten gevolge van het overal binnendringende water. Uit Freiburg wordt het kluchtige berigt gemeld, dat aldaar, bij gelegenheid dat bij de beraadslaging over de grondwet de doodstraf hersteld is, aan den beul eene serenade is gegeven. Toen de grootvorst Konstantijn te Toulon aan wal stapte, had men uit zeker gevoel van kieschheid, een trofée, zamengesleld uit wapenen te Sebastopol veroverd, met een doek bedekt. Dit viel den russischen prins in het oog. Wat is er achter dien doek? vroeg hij.Een trofee, prins antwoordde men aar zelend. Zooeen troféezeide hij glimlagchend mogelijk wel een russische Nu troféën hebben wij bij ons te lande ook en in groot aantalmaar wij gunnen ze licht en lucht. Beriglen uit Hong-Kong van 15 Maart zeggen, dat de Europeanendie zich aan boord van het britsche stoomschip Queen bevondendoor de chineschc passagiers en bemanning ver moord zijn. De Queen werd daarop met eene aanzienlijke lading door de muiters weggevoerd. Te Hong-Kong zijn de rijksmagazijnen benevens verscheidene pakhuizen moedwillig in brand gestoken en geheel in de asch gelegd. In Sarawakop Borneohebben de Chinezenbij eene door hen veroorzaakte opschudding, verscheidene Europeanen om het leven gebragt. Sir James Brookc heeft dien ten gevolge de Chinezen aangetast en 2000 hunner gedood. Sedert 50 April jl. is de overeenkomst tot sluiting der turk- sche zeeënglendie op het parijsche congres als een deel van het vredesverdrag gesloten isdoor de Porte in werking gebragt zij heeft verboden des nachts eenig schip door de Dardanellen te laten varenmaar hierop is eene uitzondering gemaakt ten gun ste van die schepen onder engelsche, fransche of oostenrijksche vlag, welke brievenmalen aan boord hebben, zullende deze op ieder uur van den nacht of van den dag de zeeëngte mogen door varen. Reeds sedert eenigen tijd bevindt zich te Weenen madame Simoniseene duitsche vrouw en schoonzuster van den aartsmaar schalk Omer Pacha. Deze merkwaardige dame is, zoo als men weetvoor eenige jaren uit den harem van Omer Pachavan Monastir, waar zij zich bij hare schoonzuster van haren man gescheiden ophieldmet haar kind gelukkig ontvloden liet den jongen onder den naam van Herman doopen en begaf zich naar Londen en Parijs. Omer Pacha droeg aan zijnen zwager Simonis opzich naar Parijs te begeven en den kleinen Herman te rekla- meren. Doch daar de fransche overheden de uitlevering van den jongen weigerden verzoende zich Simonis pro forma met zijne vrouwwaarop zich beiden naar Weenen naar hunne naastbc- slaanden, en vervolgens van daar naar Ifrajowa in Klein-Waliachije begaven. Het hoofdkwartier van Omer Pacha bevond zich toen maals te Rustschulk. Madame Simonis bewaakte den kleinen Her man met argusoogeu doch zij lag na eene moeijelijke verlossing ziek in het kraambeddeze gelegenheid nam de man te baat, sleepte den knaap over de grenzen in den harem van Omer Pacha, en liet de arme vrouw en haar jonggeboren kind aan haar lot over. De verslagen moeder bragl bij de wereldlijke en geestelijke over heden te Bucharst en bij de gezantschappen te Konstantinopel klag- ten indoch te vergeefs. Zij kon niet eens te weten komen waar haar zoon zich bevond. Haar man vergezelde Omer Pacha naar de Krim en madame Simonis leed te Konstantinopel het grootste gebrek. Er verliepen drie volle jaren en nog wist zij niet wat van haren Herman geworden was. Doch toen Omer Pacha te Trebisonde een nieuVv huwelijk aangingen zijne vroe gere vrouwde zuster van Simonis verstietwerd door laatst- gemelde het verblijf van den geroofden knaap verraden. Hij be vond zich in een zorgvuldig bewaakten harem. Dan wat vermag eene moeder niet, wanneer het er op aankomt om haar geroofd kind weder onder hare hoede te krijgen De poging gelukte haar volkomen zij rukte haren zoon uit de handen van eene slaviu, ontvlood gelukkig aan boord van een ooslenrijkschen stoomer, scheepte zich naar Triëst inen bevindt zich tans met hare bei de kinderen weibehouden bij hare naastbestaanden. Door de gunst van hooge personen is de zesjarige Herman nu naar een instituut gebragt, waar hij in de godsdienst zijner moeder (de katholieke) eene christelijke opvoeding zal ontvangen. BURGERLIJKE STAND. Van 25 April 2 Mei 1857. GEHUWD: J. Colom en A. Rieuwerts. F. Moorman en H. J. Wintér. J. ter Beek en A. Flohil. W. van Dorst en K. van Oosten. J. Bruin en S. Zalm. C. Breet en M. Haremaker. G. Kossen en 31. Sinjewel. G. Hens en G. Breet. BEVALLEN: M. Wilms geb. Vroom D. T. Schuiten maker geb. Broers D. G. van der Klaauw geb Smit Z, G. Bakker geb. Schouten Z. S. Smit geb. Wilner Z. T. van Deelen geb. de Vries D. J. Lastdrager geb. Bommel D. G. Vroon geb. Snoerwang D. G. Dronkers geb. Blokker D. A. A. Timmner geb. Haverkamp D. M. A. Klein D Levenloos aangegeven 2. OVERLEDEN: M. J. Breukelman 22 j. J. M. Haver kamp 18 d. D. Strooker 75 j. J. de Vroorne 65 j. H. de Groot 55 j. G. de Wijn 71 j. H. J. van den Broek 4 w. Een aangespoelde drenkeling. ©EMEHÖDE BIjBIGTEIT. Eene huisvrouw te Amsterdam is van Slingcn bevallen. Te Haarlem is een bruidegom, terwijl bij de le afkondiging zijner huwelijksgeboden met zijne naastbestaanden en vrienden vierde, aan de zijde zijner bruid subiet overleden. Het heerenhuis le Berlijn heeft, na eene discussie van 7 uren, de zoulbclasting verworpen. De hongaarsche steden maken groote toebereidselen om den keizer en de keizerin te ontvangen. Engeland en Frankrijk hebben de regering van Sardinië uitgenoodigd om dit

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2