OPENBARE VERKOOP1NG. Meubelen en Huisraad, Grutterswarenen Grutters-Win- kel- en Stalgereedscbappen, MARINE. jaar geene manoeuvres nabij Alessaixlrie te doen uitvoeren. Van de '100 inwoners in Belgie zijn 9 welgesteld, 42 min of meer behoeftig en 49 dood arm. In Louisiana is onlangs een slaaf van al jaren verkocht voor 2500 dollars. De abdicatie van den koning van Denemarken is niet waarschijnlijk. Te Alexandrie is een turksch legerkorps van 5000 man aangekomen, bestemd rooi de heilige plaatsen. De Engelschen willen zich allereerst meester maken van liet eiland Formosa, dat slechts door een kanaal van het vasteland van China is gescheiden. De belgische ministers willen bij de velgcvende magt eene bruidschat van 250,000 fr. aanvragen voor prinses Cbarlolle, die met een ooslenr. aartshertog zal trouwen. Pogson te Oxford heeft eene nieuwe planeet ont dekt. Op til eene belangrijke promotie bij de verschillende wapens van ons leger. De provinciën Oost-en West Vlaanderen leveren elke week 50,000 konijnen aan Engeland. Te Dievcr- brug zijn 400 bunders onbeteeiden grond verkocht voor 525. Aan de Presse wordt uit Londen geschrevendat de vorige maand tusschen Engeland en Oostenrijk eene formeel intime alliantie is gesloten. De abt Bonaparte wordt gedoodverwd als groot aal moezenier op de Tuilerien. Frankrijk put zich uil in vriend schapsblijken en dienstvaardigheden voor Busland. In Napels worden de ondcrdrukkingsmaalregelen verdubbeld. Te Leeu warden hebben 5 raadsleden successivelijk voor de benoeming van wethouder bedankt. Op de haagsche kermis zal een gebalsemde walvisch worden vertoond. Mevr. Bcecher Slowe, schrijfster van de Negerhut, wordt in de residentie verwacht. Bcrigten uil Madrid gewagen van hevige oneenigheden tusschen koningin Isabella en haren echtgenoot. Nabij liosendaal heeft zich eene oude vrouw verdronken uit vrees voor het vergaan der wereld op 15 Junij a.s. Uit het N. van Schotland zijn 1500 landver huizers naar Canada vertrokken. Den 21 April zijn 500 sche pen door den Sond gevaren. De kroonprins van Frankrijk heeft de eerste les in het loopen van eenen militairen instructeur ontvan gen. ADTBB.TE1TTXE1T. Getrouwd HENDRIK STEENMAN Hz. Zijpe, en 2G April 1857. TRIJNTJE HONIGH. V Getrouwd K. J. van SPALL en A. EEKIIOFF. Groningen, 27 April 1857. De Notaris P. A BEETS, zal op Woensdag 6 Mei 1857, des vóórmiddags ten 10 ure, bij de nieuw gebouwde Koopvaarders-Schutsluis, te Nieuwediep, publiek verkoopen, voor afbraak: De aldaar staande Directie-Keet, grnote Bazen-Keet, kleine Bazen-Keet en Lootsbenevens het Ameublement inde Bazen-Keet aanwezig, als: Kanapé, Penantkastje, BedtafelLedikantenBedden met derzelver toebehooren, Tafels, Stoelen, Spiegels, Koper-, Tin-, Blik-, IJzer-, Glas- en AardewerkVloerkleeden en een Kagchel voorts: 2 bouten en 2 ijzeren Waterbakken, eenige Watervaten en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangebodenalles daags vóór den verkoop voor een ieder te zien. Ten verzoeke van den Curator in het Fallissement van J. KLEESGrutter aan den Helderzal door den Notaris J. SCHOON, op Dingsdag den 12den Mei 1857 des voormiddags ten 10 ure, ten huize van J. KLEES voornoemd, staande op den dijk aan den Helder in bet openbaar worden verkocht waaronder een Bureau, een Linnenkastje, een Klok, een Ledikant, Bedden met toebehooren, Tafels, Stoe len, Spiegels, Schilderijen, Koper - Tin- Blik - Glas- en Aardewerk VOORTS EENIGE een Speelwagen, een Handkar, een Mosterdmolen, een partijtje Hooi en Slroo en EINDELIJK een 1 Sjarig VOSPAARÜ, een 14jarig bruin PAARD, een KALFeene GEIT en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden. De goederen zullen daags vóór de Verkooping kun nen worden bezigligd, terwijl nadere informatiën ten kantore van voornoemden Notaris zijn te bekomen. De Directeur en Kommandant der Marine te Willems oord is voornemens, onder nadere goedkeuring van Zijne Excellentie den Minister van Marineop Woensdag den 15 Mei 1857, des voormiddags ten elf ure, bij inschrijvingaan te besteden 1. Het arbeidsloon en de gedeeltelijke levcrancie der materialen voor het bouwen van een stecnen Wachthuis en houten Aanlegsteiger bij den ingang van en het maken van Spoorrcgels naar de bergplaatsen in het Oostoeverfort bij den Helder. 2. Het doen van eenige vernieuwingen en herstellingen aan het Directiehuis van sRijks Werf te Willemsoord. De bestekken en voorwaarden liggen dagelijksvan 's morgens ten tien tot 's namiddags ten twee ure, (de Zondagen uitgezonderd) ter lezing in het lokaal van bet Departement van Marine te 's Gravenhagealsmede ter Secretarie van de Directiën te Amsterdam en Willems oord terwijl bij laatstgenoemde Directie tevens de tee- kening van het ad. 1genoemde werk ter inzage ligt. De noodige aanwijzingen in loco zullen op de twee de aanbesteding voorafgaande dagen plaats hebben. De inschrijvingen voor ieder werk op afzonderlijke gezegelde biljetten, bevattende de aannemingssom in schrijfletters en de namen van Aannemer en Borgen zonder doorhalingen of bijconditiën en door de Inschrij vers onderteekend, zullen vóór of op den bepaalden dag der aanbesteding des morgens vóór elf urevrachtvrij moeten worden bezorgdter Secretarie van de Directie der Marine te Willemsoord. Willejisoord den 2 Mei 1857. De Directeur en Kommandant der Marine W. J. JOLLIJ.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 3