Latere met de west-indischc mail ontvangen berigten uit Nieuw-Grenada melden, dat de proef van duilsche landverhuizing te Santa Martha door G. H. Simmonds genomen, voldoende re sultaten heeft opgeleverd; 57 duitsche landverhuizers, 16 Dec. 11. aangekomenwaren volkomen geacelimateerd en allen hebben van den eersten dag hunner aankomst voordeelige bezigheid gevon den. In Duitschland schijnen vele familien lust te gevoelen tot de landverhuizing naar deze vruchtbare en veelbelovende streken. In de provincie Antioquia bezigt men thans machines om de goud- wasscherijen in de rivieren te exploiteren. Eene enkele machine heeft twaalf pond in eenen dag opgeleverd en hoopt mendat de productie van goud in Antioquia, eer driejaren verloopen, zes a acht millioen dollars jaarlijks zal bedragen. Eene nieuwe depêche van den generaal Ontram over Kon- stantinopol ontvangen, meldt, dat de Perzen zijn geslagen en voor 400 Engelschendie hen vervolgden van Anwaz naar Dizfal te rugtrokken. Zij lieten een kanon en veel krijgsvoorraad achter. Den 2 Mei heeft over de omstreken van Doncaster een zware onweersbui zich ontladen; de hagel riglte hier en daar eenige schade aan en de bliksem heeft drie paarden voor een ploeg dood geslagen en den voerman gekwetst. Den volgenden dag werd in Sussex een kerktoren getroffen en in brand gezet; eerst na verloop van zes uren gelukte het de vlammen te bedwingen. In Spanje is op nieuw eene groote zamenzwering ontdekt welke den lOden Mei te Madrid en Barcelona daags te voren moest losbarsten, en ten doel had om de bestaande orde van zaken om ver te werpen. Het wachtwoorddat de zaamgezworenen den 21 sten April ontvangen hadden, is uit een naburig land gegeven. De regering, die op het spoor van het komplot is gekomen, moet eene lange lijst van zaamgezworenen meester zijn gewordenten gevolge waarvan reeds een agent gearresteerd isdie te Cadix de bevolking voor de revolutionaire plannen moest winnen. In New-York is thans eene nieuwe wet tot wering van het misbruik van sterken drank in werkingzij bepaalt, dat niemand sterken drank koopen of inslaan mag, zonder een^verlof der over heid, welk verlof naar een bepaald tarief betaald moet worden. Nabij Liverpool heeft men dezer dagen een man op den grond liggende gevonden in een ellendigen toestand. In een huis gedragenwerden hem op last van den heelmeester de laarzen van de opgezwollen en gewonde voeten gesneden. Uit bij hem gevonden papieren en uit zijne eigene mededeelingen bleekdat hij geboortig was van een van de Bermuda's eilanden en dat hij als kapitein een schip naar Engeland had overgebragt, maar dat bij, ontslagen zijnde, in groote verlegenheid geraakt was. Zijn logement niet kunnende betalen had hij de stad verlaten was naar buiten gedwaalden eindelijk uitgeput in het bosch op den grond gaan liggen. Zestien dagen lang had hij daar doorgebragt, zonder eenig ander voedsel dan een weinig gras en een dronk waters uit eene daar langs vlietende beek. 's Daags vóór dat hij daar ontdekt werd, had hij met potlood op een stukje papier eeni ge regelen aan zijne vrienden in Bermuda geschreven. Men hoopt den ongelukkige nog in het leven te behouden. Een jong meisje van 15 jaren bezocht onlangs met den boer en zijne vrouw, bij wie zij in dienst was, de gevangenis te Do- vonen zag onder anderen ook de plaatswaar de misdadi gers worden opgehangen. Te huis gekomen, vroeg zij aan de an dere dienstboden hoe het ophangen geschiedde. Deze vertelden het haar omslachtig, te meer daar zij er zeer nieuwsgierig naar scheen. Twee dagen later vond men het ongelukkige kind in den schuur, hangende aan een touw, dat aan een' balk was vastge maakt zij was reeds dood. Te Parijs wordt tegenwoordig een zonderling werktuig verkocht; het is een stuk kopermet vijf gaten doorboord waardoor men den duim en de vingers steekt. De hand is aldus voorzien van een metalen harnaswaarmede men een geduchten vuistslag kan toebrengen. De heer Sussouitvinder vau dit instrument ,^heeft het den naam van sortie de bal gegeven. BURGERLIJKE STAND- Van 2 9 Mei 1857. GEHUWD: C. Out en E. Bakker. F. H. Burghout enj. van der Laan. Echtscheiding: 1. BEVALLEN: G. Krul geb. Rexing,D K. Greven geb. TolZ A. Boon geb.SchoenZM Klik geb. Slagwater, Z G He melrijk geb. KroubD A. M. Moorman geb. JanzenZ J. Boon geb. de Vries, D A. M. Groot geb. Selderbeek, Z N Zwaan geb. Breet, Z M. Farenskeen geb. Verboom D. OVERLEDENA. Breet 51 j. Rudolpsen 95 j. J. W. van Vliet 4j. E. Webster 7j. Een letterzetter te Leiden heeft zijn GOjarig jubile gevierd. In de Tweede Kamer heerscht thans eene warme constilulionele temperatuur, waarbij de oude zuurdeesem moet uitgisten. De kolonel Lockridge is met 2 stoomschepen en 500 man in de na bijheid van 't fort Castillo gekomen, doch zonder slag te leveren teruggetrokken Op het drietal ter vervulling van eene vacante predikantsbediening bij de doopsgezinde gemeente te Rotterdam was een Pekelharing geplaatst. De geestelijkheid te Vera Cruz is regtstreeks in oppositie gekomen tegen de constitutie. De Perzen verzamelen weder lrunne magt bij Abuschir. De chef der opstandelingen te Nanking is tot de keizerlijken overgeloopen. Gezagvoeders van nederlandsche schepen welke bij het aandoen eener lurksche haven eenen loods aan boord verlangen, moeten vertoonen eene roode vlag met een wit blok in het midden. Een statisticus heeft berekenddat eiken dag te Londen 169 personen sterven en dat er alle 5 minuten een kind ter wereld komt. Lord Palmerston heeft beloofd de emancipatie der Joden te zullen bewerken. De kaimakam van Moldavië heeft doen bekend makendat elke bemoeial met de binnenlandsche politiek zijnen snor- en bakkebaard zal verliezen. De schach van Perzie h heeft geweigerd het tusschen zijnen gezant Feruck Khan en lord Cowley gesloten vredesverdrag, dat in Londen goedgekeurd was, te ratificeren. Dost Mahomed tracht onder de hoofden aan den Indus eene vereeniging tot stand te brengen oin het britsche juk afteschudden. In de stad Bistritz zijn 160 huizen afgebrand. Te Pelersburg zijn 40,000 passen naar bet buitenland afgegeven. In Bohemen worden op bestelling uit Parijs uit bundeltjes fijn gesponnen wit of gekleurd glas borduren geweven, die, met stroo- werk versierd, tot zamenstelling van dameshoeden bestemd zijn. Koning Ferdinand concentreert een groot deel van zijn leger in den omtrek van Gaserta. Op den rijswijkschen weg hebben 2 dragonders hunnen kameraad van zijne porte-monnaie met geld beroofd. Uit de stadsgracht te Leeuwarden is het lijk opgehaald van eene jonge vrouw. De kommandant der engelsche vloot in de perzische golf heeft een grooten verkenningstogt ondernomen r aan het uiterste einde der golf.Te Madrid is bij de begrafenis van een generaal een kostbaar zwaard ontvreemd van 50,000 realen waarde, dat ter eere van den overledene op de doodkist was neer- gelegd. I)e keizer der Franschen heeft zijnen gast, den russi- I scheu grootvorst Konstan tij nhet grootkruis van 't legioen van eer overhandigd. De groote heer heeft Z. M. van Pruissen het n kruis der Medjidié-orde gezonden. -Te Dieren, in Gelderland, I heeft eene merrie een wanstaliig veulen geworpen met één oog zonder bovenlip; het heeft f uur geleefd. Op het raadhuis te Groningen heeft een SOjarige vader de geboorte aangegeven van zijn 25ste kind. De Engelschen hebben twee vaartuigen van het eskader der insurgenten in Peru bemagtigd. Te Breda heeft eene ter neer gedrukte vrouw van 62 j. haar leven geëindigd in

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2