VERGADERING OPENBARE YERkOOPING. Meubelen en Huisraad, GOUDEN en ZILVEREN VOORWERPEN, verder Grutterswaren en Grutters- Winkel- en Stalgereedschappen, W. C. THIJSSEN r~ri Eene burger DIENSTMEID en een KINDERMEIS- Hl|p| JE beneden de vijftien jaren benoodigdte bevra- W&èÊÊÊ gen bij den Uitgever. MARINE. een mestput. In Cornwallis heeft het springen van een stoom ketel aan 5 personen het leven gekost. Op het Kampereiland is eene boerenwoning afgebrand. In eenen tuin binnen de gemeente Sleenwijk prijkt eene Magnolea Loulangeana met 230 bloemen. Gevraagd eeuig narigt van een 50jarig manspeisoon, van een kleinouwelijkwalerachtig-opgezet en zenuwachtig voorkomen, pokdalig, loens van uitzigt, met zwart haar, donkere oogen, zonder bakkebaarden, ter wille van eene bitter bedroefde moeder. (HB. 7925.) Koningin Victoria heeft haren eersten kerkgang na hare bevalling gehouden. De studenten der delft- sche academie hebben een gecoslunieerden optogt gehoudenvoor stellende de Garebeg-optogt van den sultan van Djocjokarta en ka- rakterestieke typen uit den indiscben archipel. De londensche bank weigert voorschotten op fondsen te doen. Volgens de Times zal de russische grootvorst Konstanlijn zich uit Parijs naar Engeland begeven en de koningin bezoekenzoodra Hare Majesteit uit het kraambed opgekomen is. Keizer Napoleon heeft jl. woensdag eene revue gehouden over 60000 man. In de Mer- wede vóór Gorkurn zijn binnen 24 uren bijna '16000 elften ge vangen. Onlangszegt de Estafettawerd een bedelaar voor de regtbank gedaagd en had het volgende zonderlinge geval plaats: Een bede laar, wien het noch aan verstand noch aan vrolijkheid ontbrak, ontmoette een' geestelijke, ging naar dezen toe en vroeg hem om een aalmoes, welke hij dan ook kreeg. Beiden vervolgden hunnen wegdoch toevallig kwamen zij elkander weder te geinoet en de bedelaar naderde op nieuw den geestelijke en hield de hand op om eene aalmoes. »Wel mijn vriend zeide de geestelijke ik heb u daareven reeds iets gegeven. Oneem mij niet kwalijk mijnheer, antwoordde de bedelaar, ik dacht, dat gij het niet wist. Niet wist! Hoe zoo! Omdat gij mij eene aalmoes gegeven hebt met de regterhand en nu vroeg ik aan den linker. Ik dacht, dat gij het voorschrift van het Evangelie in praktijk bragt, dat zegt: »dat uwe linkerhand niet wete, wat uw regterhand doet." De geestelijke vond dit gezegde zoo gepast dat hij ten tweedemale een aalmoes gaf. Bij ongeluk kwam er juist op dat oogenblik een policie-agent voorbijdie den bedelaar op heeter daad betrapte. Zoo als wij zeiden, verscheen hij dan ook voor de correctionele regtbank, beschuldigd van bedelarij. De geestelijke werd als getuige gedagvaard, maar deze in plaats van eene verklaring af te leggentrad als advocaat op en kweet zich zoowel van zijne taakdat hij het proces van zijn onver- wachten cliënt won. De bedelaar werd vrijgesproken en beiden verlieten nu, arm in arm, onder een algemeen gejuich de zaal. van den BAAD op Dingsdag den 12 Mei 1837, 's avonds 7 ure. Ten verzoeke van den Curator in het Fallissement van J. KLEESGrutter aan den Helderzal door den Notaris J. SCHOON, op Dingsdag den !2den Mei 1837 des voormiddags ten 10 ure, ten huize van J. KLEES voornoemd, slaande op den dijk aan den Helder in het openbaar worden verkocht waaronder een Bureau, een Linnenkastje, een Klok, een LedikantBedden met toebehooren Tafels Stoe len Spiegels, Schilderijen, Koper - Tin- Blik - Glas- en Aardewerk VOORTS EENIGE een Speelwagen, een Handkar, een partijtje Hooi en Stroo en EINDELIJK een 18jarig VOSPAARDeen 14jarig bruin PAARD, een KALFeene GEI T en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden. De goederen zullen daags vóór de Verkooping kun nen worden bezigligd, terwijl nadere införmatiën ten kantore van voornoemden Notaris zijn te hekomen. berigt door deze aan zijne geachte Plaatsgenooten dat hij zich tegenover 's Rijks Marine-TorenK No. 36, alhier, gevestigd heeft, als SLAGTER en VLEESCHIIOUWER. Verzoekt bij deze UEcl. gunst en recommandatie, belovende eene soliede en prompte behandelingterwijl de kwaliteit van VLEESCH niets te wenschen zal overlaten. P. S. Verzoeke op de juiste naam en woonplaats te letten. De Directeur en Kommandant der Marine te Willems oord, is voornemensonder nadere goedkeuring van Zijne Excellentie den Minister van Marineop Woensdag den 15 Mei 1837, des voormiddags ten elf urebij inschrijving, aan te besteden: 1. Het arbeidsloon en de gedeeltelijke leverancie der materialen voor het bouwen van een steenen Wachthuis en houten Aanlegsteiger bij den ingang van en het maken van Spoorregels naar da bergplaatsen in het Oostoeverfort bij den Helder. 2. Het doen van eenige vernieuwingen en herstellingen aan het Directiehuis van 's Rij kerf te Willemsoord. De bestekken en voorwaarden liggen dagelijksvan 's morgens ten tien tot 's namiddags ten twee ure, (de Zondagen uitgezonderd) ter lezing ter Secretarie van het Departement van Marine te 's Gravenhageen der Direc- tiën der Marine te Amsterdam en Willemsoordalsme de in het lokaal van de 3Iaatschappij tot verbetering van den werkenden Stand, te AmsterdamOude Zijds Voorburgwal, bij het Vredenburg, terwijl bij de Directie te Willemsoord tevens de teekening van het ad. 1ge noemde werk ter inzage ligt. De noodige aanwijzingen in loco zullen op de twee de aanbesteding voorafgaande dagen plaats hebben. De inschrijvingen voor ieder werk op afzonderlijke gezegelde biljettenbevattende de aannemingssom in schrijfletters en de namen van Aannemer en Borgen zonder doorhalingen of bijconditiën en door de Inschrij vers onderteekend, zullen vóór of op den bepaalden

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 3