dal dc op liet land wonenden naauwclijks de poort konden uitgaan. Men zon gezegd hebbendat duizende van vlugtelingen voor den vijand eene schuilplaats binnen Antwerpen kwamen zoeken. In dén zoölogische» tuin en de harmonie was aan vigilanlen bijna niet te koineii. Noglans zijn er gecne ongelukken gebeurd. De hagelsteoucn waren buitengewoon groot. Te Merxem en Ecckeren heeft men er een ter grootte van een duivenei opgeraapt. Men zegt, dat de glazen der kerken van deze twee gemeenten veel geleden hebben. Eene pachthoeve op den weg van Lierre zou door den bliksem in brand geraakt zijn. Te Antwerpen zijn vele kelders ondcrgeloopen. Aan eencn weesjongen te Karlsruhc is opgedragen de kamer van eenen rijken Brit te behangen met gebruikte postzegels uit alle oorden der wereld, waartoe 1000000 gevorderd worden, waar voor die knaap f150000 als belooning zal ontvangen. De Brit heeft een weddenschap daartoe aangegaan; dc zaak moet vóór Oc- lober afgcloopen zijn. Op de voornaamste beurzen wordt ieders medewerking ingeroepen om den ouderloozen knaap te helpen. Men meldt uit NapelsEen gendarmedie verdacht was van medcpligligheid aan de misdaad van Milanoisten gevol ge der martelingen overleden. Men zegtdat de ongelukkige van dorst omkwam. Het was de straf van Tantalus die men op hein toepaste. Aan eene ketting aan den muur geklonken, kreeg hij niets dan zeer zout voedseldoch nimmer gaf men hem te drinken. Op ccnigcn afstand had men een groote pot water ge zel daar hij zich echter niet ver genoeg van den muur kon ver wijderen om bij het water te komen stierf hij eindelijk krank zinnig van dorst. Eene hoeveelheid boter, die in den winkel van een koop man te Liverpool werd aangehaald op last van de gezondheids commissie uit den sledelijken raad is na scheikundig onderzoek bevonden aldus zamengesteld te zijn boter 47,4 zout 25,4 salpeter 0-8 eetbare zelfstandigheid gemaakt van iersche mos of iets dergelijks met water 18,5 Deze boter is uil Amerika in gevoerd, zoodat. - zegt bet engelsche blad, waaruit wij dit be- rigl overnemen— de fabrikant ontsnappen zal aan de straf, die hem, als hij een britsch onderdaan was, gewis zou wachten. Uit Frankfort wordt berigtOnlangs kocht in een der naburige steden een werkman tien pond suikerbij een naauw- kcurig onderzoek bleek, dat de kruidenier daaronder een pond kalk had vermengd. Onmiddelijk liet de man de volgende adver tentie in hel blad van de plaats zijner inwoning opnemen In dien de kruidenierdie mij op tien pond suiker een pond kalk verkocht heeft, mij morgen het pond, dat hij mij heeft onthou den, niet brengt, zal ik zijn naam in dit blad bekend maken." Den volgenden morgen ontving onze werkman niet één pond suiker, maar negen ponden van zoovele verschillende kruideniers. Voor dal de russische grootvorst Konstantijn naar Versailles vertrok, viel er in het paviljoen Marsante Parijs een toonecltje voor, dat een oogenblik schrik en angst verspreidde onder het tot 's prinsen dienst behoorende personeel. Gewoonlijk ontvangt de grootvorst in dc morgenuren dc leden der russische aristocratie, die om de eer van ecu bijzonder gehoor verzoeken en tot dus verre werd nog geen moskovische naam uitgesloten. In den morgen echter werd eene prinses, den naam van eene der eerste russische geslachten dragendebij den prins aangedienden kort na haar binnentreden in het vertrek hoorde men doordringende kreten en een hevig geluid. Onmiddelijk drongen allen, die zich in de nabijheid bevondenin het salon van den grootvorsten daar zag men de prinses geknield voor den grootvorst en met jammerkreten en tranen van hem de vergunning afsmeekendeom in Rusland terug te keeren. Dc grootvorst onttrok zich aan dit pijnlijk onderhoud, en .terwijl hij last gaf dat men hem in het vervolg dc namen zou opgeven der personen die bij hem wenschea toegelaten Ie worden, alvorens hen zeiven aan te dienenhelder de hij het gebeurde opdoor mede te dcclcndat de prinses, die tot hem was doorgedrongenRusland had moeten verlaten ten gevolge van verschillende schandalen die in het buitenland wcr- den voortgezet en waardoor zij geheel ten gronde was gerigt. Men meldtdat de heer Lcon Scott er in geslaagd is om de vibralien der mcnschclijke slem in afbeeldingen voor te stellen, j De figuren der onderscheiden geluiden zijn allen zeer verschillend, sommige zijn lijnen, slippen, andere lijnenstreepjesandere weder j als vischgralcnenz. Men gelooftdal deze uitvinding voor de kunst eene groote aanwinst zal zijn. EUBGEttLIJKE STAND- Van 9 16 Mei 1857. GEHUWDJ. Kaan en W. C. Noot. L. Egberts en C. Gomes. I BEVALLEN: C. M. Kruk geb. Roudt I). J. Bak gcb. Grcdc I Z. A. Lammers geb. Kikkert. Z. A. Raven geb. Buik Z. A. de la Court gcb. Konijn D.R. Dupont gcb. Loggers Z. M. C. Schollze g b. Lammers D. T. de Wijn geb. Kruk D. A. Koning geb. Schermer D. Levenloos aangegeven: 1. OVERLEDEN: D. Edelenbosch 50 j. W. Westrik 44 j. O. J. F. Abcrson 4 m. J. M. Vinken 22 m. M. Deshaijcs 48 j. J. Hcijn 20 j. ©BMEITGtDH Afgestapt te Luxemburg prins, Hendrikte Berlijn prins Napo leon. De koning van Sardinië heeft 1200 medailles gegeven voor de fransche Krim-soldaten. In Italië zal streng gewaakt geworden tegen de uitvoering van muziekstukkenwelke de na klank zijn der nationale mclodien van het jaar 1848. In Zwit serland is eene dame gestorven van 140 jaren. Het prov. gc- regtshof van Noordbraband heeft twee valsche getuigen in hechte nis doen nemen. Te Zuidwolde is een Sjarig kind spelende bij het vuur in brand geraakt en aan de gevolgen overleden. Het vooruilzigt beslaat op eene goede ansjovischvangst. Van de bosnischc grenzen wordt geschrevendat de Islam de grootste tegenstrever is van de weslersche beschaving in het O. Het hoofd der opstandelingen Akil Aga van Nazareth is uit de gevan genis ontvugl en naar Palestina teruggekeerd. Een afgevaardigde van de sardinische kamer heeft Wcenen een jakhals, Napels een valk en Rome een adder genoemd. De II. Vader is naar Lo- retto vertrokken. De vlottende schuld van het fransche keizerrijk bedraagt 870 millioen en het te-kort 915 millioen. In Turkije vermeerderen de aanvallen op het leven en den eigendom van personen. 12000 grieksche pelgrims zijn te Jeruzalem gearri veerd. De keizer van Oostenrijk heeft den bey van Tunis ge decoreerd. r— De noordsche bij laat zich gedurig in scherpe be woordingen tegen Oostenrijk en Engeland hoeren. In het vorige jaar zijn te Londen 4504 vrouwen gearresteerd wegens prostitutie. De gemeenteraad van 's Hertogenbosch heeft besloten de plaal- sel. bel. pp het gemaalde bouw- en brandstoffen weder inte- voeren en den hoofdei, omslagin het verleden jaar vastgesteld, in te trekken. In Tottenham Court Roard zijn 5 huizen in gestort waarbij 5 mcnschen het leven hebben verloren. Te Goes maken 20 personen zich reisvaardig naar Amerika. Tc Hoorn zijn gep. zondag doorgereden 2 bruidegoms en bruiden gevolgd door 60 paar geuoodigden dc vrouwelijke helft met goud en diamanten gelooid en in zij gekleed in keurige karretjes en chaiseu met schoone paarden bespannen. Te Brcmcn is een schrijuwerkcrswinkcl afgebrand, waarbij 4 knechten zijn omgekomen. Öp de Lek is dc bliksem in een schip, waarin 15 varkens warendoor het luik geslagenwaardoor 5 zwijnen gedood wer den. - In de laatste dagen van April zijn in de baai baai van Nieuw York 5 groote walvisschen gevangen. Het opperhoofd der Wah-Indiauen heefteen paar doctoren doen ter dood brengen,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2