WEEKBLAD VAN DEN A,, HELDER isi HET «WEDIEP. 1T IE "J W S T IJ D I H B ÏT. M 22. MAASDAG 'A 1857. 25 M E I. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. r VIJFTIENDE JAARGANG. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegolregt voor elke plaatsing. Het voorstel door den heer C. Bakker Bz. in de vergade ring van den Haad op den 12 dezer gedaan, luidt als volgt: I)e ondergeteekendeLid van den Raad dezer gemeente stelt aan zijne Medeleden voor 1. Eene Commissie te benoemen, ten einde te onder zoeken de mogelijkheid van verwijding en verdieping van het sluisjebij den ingang der gemeente. 2. De verbreeding en verdieping van het Heldersch Ka naal, tot aan den hoek van Spigt. 5. In verband brengen deze, ten algemeene nutte zoo noodzakelijke werkenmet eene aanstaande uitbrei ding der gemeente. 4. Zoo dit voorstel in de Commissie een gunstig ont haal mogt vindendan te gelijk een plan indienen met opgave der kosten aan de uitvoering van dit werk verbondenmet een voorstel aan den Raad om de middelen daartoe te vinden. Hij zal zich onthouden dit voorstel op dit oogenblik in het hreede aan te prijzenomdat hij dit liever aan de Commissie bij haar rapport aan den Raad wil overlaten zich overtuigd houdende, dat het bij zijne Medeleden niet onbekend is, dat de vooruitgang der gemeente, steeds nieuwe behoeften doet geboren worden en dat door eene doelmatige leiding nog veel kan geëxploiteerd worden, dat in de toekomst aan de gemeente nieuwe bronnen van wel vaart kan aanbrengen. (Was get.) C. BAKKER Bz. HELDER en NIEUWEDIEP, 25 Mei 1857. Bij besluit van 18 Mei 1857, heeft Z. M. goedgevonden: tot schoolopziener in het zesde schooldistrict van Noordholland te benoemen den heer R. Oldemanhoofdonderwijzer te Wor- raerveer, in plaats van den heer C. van Bommeloverleden; lot schoolopzieners respectivelijk in het derde en achtste district dier provincie, bij continuatie te benoemen de heeren inr. G. van Leeuwen en mr. J. G. A. Faber. Door de nederlandschc Handelmaatschappij zijn bevracht de navolgende 52 schepen, als: Voor Amsterdam Cesar, kapt. D. Brinkering; Admiraal Tromp, kapt. J. van Tubergen; Ballimore, kapt. N. N.HenricusGerardus kapt. K. Laljes; Derkina Titia, kapt. P. Esink; Jupiter, kapt G. J. van derMey; Stad Enschedé, kapt. M. J. B. Noordhoek Hegt; Erasmus, kapt. J. van Heijningenvan RotterdamNoord- Rraband, kapt. II. R. Bok, van Rotterdam, en Cheribon, kapt. W. J. Coers, van Rotterdam. Voor Rotterdam: Jacoba Cornelia kapt. F. Roozeboom; Ever- dina Elisabethkapt C. J Tönjes; Canton, kapt. II. J. Tweehuis Alblasserdamkapt. P. G. Poll; Argo, kapt. A.Wcher,- Schoon- derloo, kapt. D. KruijtJacobus, kapt. J. J. van Loon; Souburg, kapt. H. B. L. Evers; Vertrouwen, kapt. II.O. PiccardlBulgerstein, kapt. A. J. Maas; Landbouw, kapt. P. A. KleijnenbergKrimpen aan de Lek, kapt. W. Ouwehand, en Willem de Zwijger, kapt. W. L. van der Dries. Voor Dordrecht: Bato, kapt. W. F. Broeksrail; Graaf Dirk IIIkapt. C. J Rotgansen Aegidia en Paulinokapt. T. K. Veldman. Voor Middelburg: Maria, kapt. E. N. F. van Wulven: Mer- curius, kapt. F. Nepperus; Walcheren, kapt. K. Hoek, en Zee- landia, kapt. W. Blankhert; Voor Schiedam: l.ammina Elisabeth, kapt. A. Gersen; Edouard Marie, kapt. M. F. Remmers; beiden van Rotterdam. Een boer in de nabijheid van Coevorden wiens nog jonge vrouw op het uiterste lag, was jl. woensdag in zijn paardenstal bij het werpen van ecu veulen; wat daartoe aaulcidiug gaf, weet men niet, maar hij ontving een slag van het merriepaard tegen den onderbuikaan de gevolgen waarvan hij den volgenden morgen is overleden; de schrik bespoedigde het einde zijuer gade, zoodat de kinderen, drie in getal, hunne beide ouders op één dag hebben te betreuren. Wij vinden in de India ecnige belangrijke opmerkingen omtrent de onoverwinnelijke en verderfelijke kracht van den pa- payer. Dize boom is zeer algemeen in Indie, en plant zich van zelf voort. Hij groeit soms op de meest buitengewone plaatsen en ontwikkelt zich ook wel in de muren der gebouwendie hij dikwijls langzamerhand verwoest door de krachtige persing zijner wortels, die eenen weg boren in het tras, dal de stecncn of de klinkers aan elkander verbindt. Men ziet hem zich verheffen boven de trappen, die naar de bowlies van groote mjUen- voeren, boven het koepeldak der moskeeën van tuinen, pdor het

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 1