met vlaggen versierd, terwijl daar tussehen de namen prijkten van onze nedcrlaiulsche dichters en dichteressen. Een groot aantal kunstlievende leden niet hunne dames hadden de zaal reeds vroegtijdig bezet. Hel stuk, dat voor dezen avond was uitgekozen, was getiteld: Een Coupof de huwelijks-ad vertentie in tw ee afdcelingen door Avan der IIoop Jrzoon. Uitmuntend voor deze gelegenheid geschikt, mogt de voordrag! van het stuk ook zeer verdienstelijkheden. Na den afloop hiervan begaven zich alle naar builen, waar de tuin fraai was verlicht en de heerlijke loonen der muziek zich lieten hooien. Hetschoone van den zomeravond, de indruk door de muziek teweeggebragt en 't genot van een gezellig onderhoud, 'l strekte alles 0111 dit feest regt feestelijk te maken. Zelfs mogteu de fraaije bijzonder heden, die door den ijver der leden ter bezigliging werden gesteld er niet weinig toe bijdragen om eene vrolijke stemming te be vorderen. 't Feest schonk een onverdeeld genoegen, 't zal gewis nog lang een aangenomen indruk achterlaten en 'l verlangen naar meerdere zulke vergaderingen niet doen verflaauwen. In het begin dezer week is men hier begonnen met het leggen van de pijpen der gasverlichting. De aangekondigde Wedstrijd van de Noorder Zeil-en Roei vereeniging heeft heden op de reede alhier plaats gehad. Eene groote menigte toeschouwers zoo uit de gemeente als van elders bevonden zich aan het havenhoofd en op den zeedijk, om dit volksfeest bijtewonen. Van de tribune der leden wapperden nati onale vlaggen terwijl bij ieder nummer van het programma sein schoten werden gelost en de muziek zich deed hooren. De wed strijd werd door aangenaam weder en eene matige koelte uit het N.W. begunstigd. De afloop is geweest als volgt No. 1. Walvischsloepen4 inschrijvers, prijs ƒ30. behaald door Walvisch, van den Brugh en van Strijen, te Helder; premie f 15. de jonge KlaasNan Kenning te Helder. No. II. Vier riems Zeegicken6 inschrijvers, prijs zilv. beker, Amst. zeil-en roeivereeniging de Hoop premie porte cigares Concurrent, Taylor. No. III. Vletten geroeid door 5 man zonder stuurman, 5 inschrijvers, prijs een nieuwe koper- vaste Vlet, Jan Hendrik, C. Dito te Helder. No. IV, platb. roeivaartuigen, 0 inschr. prijs f 12, de Geit, M. de Wijn, Helder; premie ƒ8, de Rok, W. Ran te Helder. No V. Vaartuigen door 1 man gewrikt, 4 inschrijvers, prijs ƒ10, de Hoop, P. v. Dalen, Helder; premie ƒ5, Zelden Rust, S. Smit, Helder. No. VI. Kotters, 2 inschrijvers, prijs zilv. beker, SperwerAmst. zeil-en roeivereeniging de Hoop premie, lnleggelden, Henrielte, E, Sillem qq Amst. No. VII. Beurt- vracht- en veerschepen, de Zuiderzee bevarende, 4 inschr. prijs, zilv. tabakscomfoorde jonge Oosten, K. Oosten, Blokzijl; premie, zilv. sigarenkoker, Vrouw Trijntje, H. Stooker, Helder. No VIII Visschersvaarluigen9 inschr. prijs ƒ50, Calherine, S. de Waard te Marken premie 10, jonge Jacob J. de Waard te Marken. No. IX Jaglen en Boeijcrs, niet korter over steven dan 10 el. Geene inschr. No. X. Jagten en Boeijers, niet langer over steven dan 10 el, 3 inschrijv. prijs, zilv. voorsnijmes en vork, Orlelius, barkas, A. Hendrichs te Amst.; premie beijersch bierglas met zilv gemonteerd, ZeemeeuwLeidsche SnibbeJ. Herfst te Amst. No. XI. Plaisiervaartuigenniet langer over steven dan 7 el, 6 inschr. prijs, zilv. tafelschelDrie Gebroeders Tjotter, Schalk en Goedkoop, Buiksloot; premie, bierglas met zilv. voet, Vijf Gezusters, Tjotter, K. A. Engel te Zaandam. Naar wij vernemen, zal den 17 dezer, te Edam, van de werf van den heer Pauw te water loopen een barkmetende 260 ton, vervaardigd naar een nieuw model van onzen plaatsgenoot, den heer C. Over de Lindenverdienstelijk scheepsbouwkundige aan 's rijks marinewerf alhier; naar het oordeel van deskundigen, koestert, men van die nieuwe constructie de beste verwachting. Deze bodem zal, zoo meu meldt, bestemd worden voor de vaart op Amerika. HB. I)e gastvrijheidwelke aan hooggeplaatste personen uit naam van staten verleend en uit de beurs der laatslcn bestreden wordt, komt om meer dan eene reden gewoonlijk zeer duur te staan. De Eloile du Danube deelt daaromtrent een nieuw staaltje mede uil Wallachije, dal aan het fabelachtige grenst. In den beginne werden alle kosten der curopesche commissarissen, als: woning, tafel, enz. door het land gedragen. Thans wordt aan het ge noemde blad geschreven, dat het totale bedrag dier kosten niet minder dan 1^ millioen piasters of hel 15de deel der jaarlijksche begroeting van Wallachije beloopt. Als een bewijs van de ver kwisting en het bedrog, welke bij deze gelegenheid aan de orde van den dag moeten zijn geweest, voert het blad eenige voor beelden aan. Zoo werden voor den maaltijd van sir Henry Bulwer dagelijks 25 dukaten of voor 26 dagen 650 dukaten gerekend. Voor de verpleging van de bedienden der commissarissen werden gedurende denzelfden lijd 26,746 piasters in rekening gebragt, voor de inrigting der keuken 19,164 piastersvoor lampen 19,642 piasters, benevens 200 pond kaarsen per dag. Voor de zooge naamde kleine uitgaven werden in het geheel 511,870 piasters besteed. Onder de diverse posten komen onder anderen voor 100 dukaten voor parfuinerien ten behoeve van den turkschen commis saris. Men kan zich overigens een denkbeeld vormen van het hooge bedrag dier cijfers, wanneer men weet, dat onder de uit gaven, tijdens het verblijf van Kiarnil bey, dat slechts eene week duurde, in het afgeloopen jaar veroorzaakt, niet minder dan 7000 piasters voorkomen voor aardbeijendie men Kiamil liet consu meren. BURGERLIJKE STAND. Van 8—15 Augustus 1857. GEHUWD: W. Corperaal en T. de Ring. L. C. Schmidt en M. Schoorl. BEVALLENT. Bruin geb. de Vries Z. G. Meijer geb. Jacobs Z. G. Zwart geb. Komen D. B. Kunst geb. Kalf I). J. Zeeman geb. Kruk D. J. M. de Jongh geb. Pilaar D. J. A. Otzen geb. Koks Z. A. E. Ilceres geb. Schen kels Z. S. Bakker geb. Bakker D. K. de Waard geb. Teuw D. A. Kruger geb. Lafertu D. T. Fortuin geb. de Vroome Z. A. de Wolf geb. Schoen Z. OVERLEDEN- P. Adeson 46 j. C. de Vroome 15 m. W. II. Burgers 9 m. J. Korlf 82 j. J. de Boer 5 m. C. Meijer 1 d. A. H. Weehuizen 25 m. J. Kuiper 8 j. 3EME1T3D3 3HHI3TE1T. Verwacht de uitgave van een werk, getiteld: de eeuwigheid onthuld of het leven na den dood van het ligchaam bewezen en gestaafd door het magnelismus, door den magnetiseur Siemelinli. Koningin Isabella heeft aan 10 insurgenlen gratie verleend. De geschillen tussehen Spanje en Mexico zijn uit den weg ge ruimd. De leden der eerste kamer hebben bij den min. van buitcnlandsche zaken gedineerd. In de omstreken van Straatsburg staat een wijngaard, welke 1137 trossen druiven draagt. Te Worceslcr heeft dezer dagen een ambachtsman zijne vrouw met haar goedvinden aan een ander verkocht voor 1 shilling en een kan

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2