ECHTVEREENIGING I)jcr. In de vorige week zijn 10 schepen van Londen naar Austra lië vertrokken. Een mechanicus te Bern heeft een slemmings- machine uilgevonden. Jhr. Martini, laatst afgezant hij hel hof van Zweden en Noorwegenis gepensioneerd met f 4000 's jaars- De krenlenoogst op het eiland Cephalonia is zeer belovend. Keizer Alexander wordt in de volgende maand te Warschau ver wacht. Te Billberg, bij Trier, zijn 19 woonhuizen en 20 schuren door brand vernield. L)e franscl»-kcizerlijke raad van staten heeft hel beginsel aangenomen der vrije uitoefening van het vlecschhouwers-bedrijf. 1 u de afdeeling Malang zijn gedurende het 1e kwartaal 50 tijgers gedood. Hel spaansche eskader is te Havana aangekomen. De logementhouders te Napels hebben de nieuwe uitbarsting van den Vesuvius per telegraaf aan het buitenland gemeld om vreemdelingen te lokken. -- Koningin Christina zal hij de bevalling van hare dochter naar Madrid ko men. De koning van Wurtcnibcrg is incognito te Parijs afge stapt. Straatsburg is binnen de 14 dagen door negen zware branden geteisterd. In het slerrebeeld der giraffe is eene nieuwe komeet ontdekt. Bij den burgerlijken stand te Waalwijk werd een kind aangegeven van het mannelijk geslacht; drie dagen later bemerkte men eerst, dal men zich vergist had, zoodat de aangifte moest vernieuwd worden. Kennis te Alkmaar 19 Augustus. In Konslanlinopel is een nieuw ministerie opgetreden met Musta- pha pacha aan 't hoofd. Eugcne Sue is te Annccy overleden. Te Oporto iseene groole werkplaats van valsche munters ontdekt. Op den spoorweg naar Orleans zijn coupés-lils met bedden ingerigt. De zangeres Piccolomini zal trouwen met lord Ward, die 80000 jaarlijksch inkomen heeft. II. M. wordt den 20 in de residentie terug verwacht. De onderofficieren en manschappen der tirailleur-compagnie hebben opslag bekomen. De kabel voor den transallantischen telegraaf is op het eiland Va- lentia aan de iersche kust vastgemaakt. Te Colijnsplaat is eene bakkerin na een kinderloozcn echt van acht jarenvan olingen bevallen. Aan de engelsche kust is een jonge haai gevangen. Sedert den jongsten opslaud zijn in Napels ruim 300 personen gearresteerd. Te Brugge zijn in den toren van de lieve vrouwe kerk twee werklieden die daarin bezig warendoor den bliksem gedood. Het dorp Creppe, nabij Spa, is door brand vernield. Te Zwolle zijn gevankelijk binnengebragt 5 Schokkers, be schuldigd van iemand moedwiliig in zee te hebben geworpeu. Prins Meünkoff, met eene extra zending van St. Petersburg nuar Teheran rijdende, is van 't paard gevallen en heeft den regter- voet gebroken. Te Galala zijn 200 huizen in de ascli gelegd. CORRESPONDENTIE. Een aantal bewoners aan het Hoofd te Nieuwediep, klagen zeer over de ruwe nachtelijke bewegingen, die zoo dikwijls in dat deel der gemeente, ter verstoring van hunne rust plaats hebben. Zij vragen der policic, of alinea 8, art. 479, derde afdeeling »poli- cieovertredingen en straffen" voor beu een niet geschreven woord is. INGEZONDEN. De passagiers van de stoomboot Texel, welke de plaisierreis van jongstleden zondag naar Texel hebben medegemaakt, schijnen bij Texels ingezetenen nog al welgevallig te zijn geweest, althans zoodra men de boot in het gezigt kreeg stroomde eene menigte bewoners van het Oudeschild naar de havenom hen te verwel komen. Bes avonds bij het vertrek der boot uit de haven was eene groote schaar zamengcvloeid om hen vaarwel te zeggen terwijl sommigen zelfs besloten hen op reis te vergezellen. Maar naauwelijks was de boot uit de haven, om stoomende onder den dijk van het Oudeschildhet melodisch muziek in de ooren te doen achterlaten, of hel bleek maar al te wel, dat het vertrek te hard viel; men had den voortgang der boot geslnil en wilde pogingen doen om dezelve terug te trekken. Becds waren de plaisieireizigers in hel denkbeeld, om hunne nachtrust onderden dijk van liet Oudeschild te moeten houden, (in strijd met het programma van de reis) toen men na aan boord alle middelen in het werk gesteld te hebben, de boot vooruit kreeg, aan het oog der nastarende menigte onttrok en eerst laat te Nieuwediep aankwam, alwaar men, onder hel spelen van muziekstukken, de haven op en neer voer. Nadat de plaisierreizigers van de hen op de terugreis vergczellenden afscheid genomen haddenis de boot weder naar Texel vertrokken. Deze plaisierreis heeft bij velen eene aangename herinnering achtergelaten, zoodal eene herhaling derzelvegaarne gezien wordt. Nieuwediep15 Aug. 1837. W. Een driedubbele moord, door diefstal gevolgd, is te Alraa- geur, provincie Toledo, gepleegd. De feilen worden als volgt, door den Droit verhaald: Op H. Sacramentsdag drong een man die in hel dorp Almageur onbekend is, des nachts in de opene binnenplaats eener jonge weduwe, welke eenigc dagen te voren eene som van 420(i fr. ontvangen had. Die man, met eene kleine bijl gewapend, ontmoette eerst de dienstmeid der weduwe, en met eenen houw, van achteren toegebragtdeed hij haar hoofd op den grond rollen. Het slagtoffer viel neder, zonder een enke len gil te laten hoorenen de moordenaar bragt haar lijk in den stal, waar hij het met slroo bedekte- Toen dit gedaan was, trad hij in de woning en aan de alcove gekomenwaarin de jonge weduwe sliep, beval hij haar, hem de 1G,000 realen te geven, welke zij ontvangen had. Het gezigt van dien man, met bloed bedekt, en met eene bijl in de hand, deed haar van schrik verstijven en benam haar de kracht om hulp te roepen. Zij stond op en gaf hem het geld. De kwaaddoener beval haar vervolgens met hem naar den kelder te gaanwaargelijk hij zeide, nog geld was; zij volgde hem in den kelder, om hem te bewijzen, dat er geen geld verborgen was; toen bond de ellen deling haar de armen op den rug, en hing haar levend aan eenen balk; daarna sloeg hij haar met de bijl de lidmaten en het hoofd af. Een vijfjarig knaapje sliep in een kamertje nabij die, waarin zijne moedei overvallen was. De moordenaar, vrcezende door het kind verraden te zullen worden kloofde het wichtje met eenen bijlslag in tweeënnam de vlugt en vergat liet gestolen geld niet. Bloedvlekkenwelke hij niet had kunnen verbergenhebben tot zijne aanhouding geleid. Toen het monster door de magistraten ondervraagd werd, bekende hij zijne driedubbele misdaad en ver haalde de omstandigheden er vanzonder iels anders dan eene woeste vreugde te toonen. Men gelooft, dat hij tot de groote slroopersbende behoort, die in de gebergten van Toledo leven, en die men sedert langen tijd vruchteloos vervolgt. ADT^B-TEXTTIEIT. Heden mogten wij het geluk smaken de 23jarige onzer beminde Ouders te vieren. Helder10 Anguslus 1857. C. J. VALKENBURG. Uit naam mijner gezamentlijke Broeders en Zusters. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming bij het overlijden van mijnen geachten BEHUWDVADER ont vangen betuig ik bij deze mijnen harlelijken dank. J. T. ZURMüHLEN.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 3