©EMS1TGDE BSHIÖÏE1T. de beschuldiging, dat zij haren minnaar door vergifl had om het leven gebragt, heeft sedert hare in-vrijheid stelling van tien verschillende zijden huwelijksaanzoeken ontvangen. I)c javaansche beriglen, Balavia 11 .luiijmaken melding van cene expeditie van Zr. Ms. zeemagt in Mei 1.1. naar hel Flores eiland, van hel station te Macasser, Ier tuchtiging van de zich in die omstreken ophoudende zecroovers en ter opsporing der schipbreukelingen van de in den lijd in de nabijheid van dal eiland verongelukte nederl. handelsschoener Kapoelran, welke schipbreukelingen, naar hel gerucht wil, bij hunne landing dooi de bevolking zouden zijn verkocht. Hel eerste doel der expeditie werd bereikt, daar onderscheidene roovers-praauwen door de onzen vernield zijn en eene hunner sterkten bestormd en in de ase.h gelegd isomtrent hel tweede is men lol dusverre alleen te we ten gekomen, dat twee der manschappen van de Kapoelran nog in leven zijn en zich in slavernij bevinden. Hel onderzoek wordt voortgezet. De heeren Thompson en comp. te Londen laten hunnen nieuw gebouwden Australievaarder, The Auslralasiau tol een proef- reis naar Alcxandrie, uitrusten. Den 1 sten Nov. 1.1. begonnen, kon hij reeds den lsten Junij dezes jaars van stapel loopen. Hij meet 2800 tonnen. Zijne inagtige schroef wordt door twee ma chines van 700 paardenkracht in beweging gebragt. Hij heeft 6 stoomketels, 50 ovens en 2 cylinders van 90 duim. Op hel achterdeel van hel schip zijn 60 slaapkamers gemaakt, ruim en luchtig. Het eerste salon kan 180 personen bij den maaltijd be vatten. De manschap zal uit 140 personen bestaan. Verder zijn er slaapplaatsen voor 200 passagiers van de eerste klasse en voor 60 der tweede klasse gebouwd, met een tweede salon voor deze laatslen. Alle slaapkamers zijn verlicht, maar zoo dal de reizigers het licht niet bereiken kunnen, en alle gevaar van brand verhoed wordt. Er zijn zeven badkamers ingerigl. Voor drinkwater be staat een ruim van 50 tonnen, terwijl het schift buitendien is voorzien van eene deslillerie, welke dagelijks 2500 gallons water van zout zuiveren kan. Men beeft 2 koeijen voor den voorraad van n elk120 schapen, 56 varkens en 100 dozijn hoenders voor de mondbehoeftenbehalve de gewone hoeveelheid gerookt en ge zouten vlecsch. En daar het gedurende de reis heel kan worden, bezit het schip een ijskelder met 10 tonnen bevroren water ge vuld. De bouw van dit vaartuig heeft ongeveer 110,000 p. st. gekost. Het parijsche blad le Pays deelt eenige bijzonderheden mede omtrent het uiteinde van denbeer dr. Vogel, den duilschen geleerde, die op kosten van het britsche gouvernement eene reis in Afrika's binnenlanden deed. Hij is te Wara, de hoofdplaats van Wadaï, op bevel van den vorst openlijk onthoofd, omdat hij in gebreke bleef verborgen schatten aan Ic wijzen, in welker be zit hij geacht werd te zijn. De door duilsche dagbladen gevoede hoop, dat de tijding van den dood van den koenen reiziger niet bevestigd zou worden, schijnt dus vervlogen te zijn. Dezer dagen had in hel meer Znrich een Mormonen doop op groole schaal plaats. In lange hemden werden de doopelingen van het mannelijk en vrouwelijk geslacht in het meer gedompeld en vervolgens gedoopt. Het volk echter, dat in vrij groot en ge tale daarbij tegenwoordig was, viel de doopers en de gedooplen aan en takelde beide naar hartelust met stokslagen toevooral de priester werd bij deze kastijding in ruime male bedacht. De kapitein en twee stuurlieden van het engelsche schip Martlia and Jane, die wegens de marteling van eenen matroos door het hof van assises te Liverpoo! ter dood zijn veroordeeld, zullen op 12 September te Kirdale hunne straf ondergaan. Aan boord van een op de Tyne liggend schip, hetwelk met cene lading steenkolen naar Roslock was bestemd, heeft weder eene ontzettende ontploffing der uit de kolen ontwikkelde gasstof plaats gehadwaardoor het meerendeel der bemanning naar alle kanten werd licengeworpengebrand, gekwetst en een schade van ruim 1000 c£ aan hel vaartuig werd veroorzaakt. BURGERLIJKE STAND. Van 29 Augustus 5 September 1857. GEHUWD: E. J. Knoppert en J. Hen. J. Ileiner en A. Krul J. de Klerk en B. Meester. BEVALLEN: C Bakker geb. Keijsering Z. M. Nicrkens geb. Klorn Z. A. B. Smit geb. Vermeulen D. T. I Karman geb. Mosk D. - A. van Zweden geb, van Meeke- j ren Z. L. D. van Rees geb. Ilarlogh Z. M. Helleman I geb. Pot D. T. Bontes geb. Visser Z. M. J. Moor man geb. Jonker Z. Levenloos aangegeven: 2. OVERLEDEN: A. Vollen 55 j. J. Offenberg 54 j. G. de Waard 9 nt. In Wcenen is gebrek aan advokaten. Een karavaan van 500 personen met 1000 kameelenvan Damascus naar Bagdad ver trokken, is in de woestijn veidwaald en door gebrek aan water op 15 a 20 menschen na, verongelukt. Te Eiber, 5 uren van Jeruzalem, beeft cene vechtpartij onder de bewoners plaats gehad: 22 dooden en vele gewonden. In bet Luneburgsche zijn 2500 morgen dennenbosch afgebrand. De generaal Todt- lehen wordt in Nederland verwacht. Vorst Gregorius Gbika beeft zich in zijn kasteel nabij Melnn met een jaglgeweer dood geschoten. In Epirus vermenigvuldigen de roevers; zij persen ontzettende sommen als losgeld af, van de pcisonen die zij in hunne inagl weten le krijgen. Koning Olto heeft de kwestie met den generaal Kalergis afgedronken. Op den spoorweg tusscben Abcoude en Amsterdam is een man doodgevonden. Te Leeu warden is een 18jarige jongeling, die niet een hooiwagen huis waarts keerde, en er van afsprong, toen de wagen nog in be weging was, onder de wielen geraakt en aan de gevolgen over leden. De koning der Sandwich-eilanden beeft eenen lieer uit bet eiland gedreven, omdat bij eene dame van hel koninklijk ge slacht bad verleid. Te Genua hebben talrijke arreslalien plaats gehad ouder de emigranten. De beriglen uil Jeruzalem luiden oorlogzuchtig: de bevolking is in 2 partijen verdeeld, zelfs de vrouwen staan als kemphanen tegen over elkander. In een weldadiglieidsgeslichl le Charkow wordt een grijsaaad verpleegd, die in 1750 is geboren. De hertogin van Nassau loopt op alle dagen. Badja Ali, onderkoning van Riouw, is overleden aan de gevolgen van een negenoog. De diplomatieke betrekkingen tusscben de 4 mogendheden en de porie zijn hervat. Het re- sidentieblad beeft den laatslen adem uitgeblazen. Een sterre- kundige beweert, dat wij ten gevolge van eene gunstige verande ring in de stroomingen van den oceaan eene reeks van heetc jaren zijn ingetreden, waarvan dit jaar liet begin is. Te Spijk (Groningen) beeft eene oppassende huismoeder zich door ophan ging van hel leven beroofd. In hel IIB. no. 8022, leest men eene curieuse advertentie van de wed. Koolbergen. Nabij Hamburg is cene weduwe gestorven in den ouderdom van 107 jaren. De gezondheidstoestand van den koning van Zweden is hopeloos, bij heeft reeds zijn leslament gemaakt. Naar men verzekert, zal in het plan van de 254ste staats-loterij de huur ook voor de eerste week der vijfde klasse vervallen. ln een tuin te Neuendorf bij Coblcntz werd den 14—16 Aug. een boom van zijne appelen ontdaan, en op den 51 Aug. stond bij weder in vollen bloei. De keizer van Rusland heeft den Joden bet ver-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 3