PHOTOGRAPHIE. MUZIEK in TIVOLl gerucht waarheid spreekt, een eigen Weekblad bezitten. B Ja mijnheer, wij Schagers (en ik ben er thans trotsch op dat ik er een ben) zullen voorlaan onze kennis, geleerdheid, ol'geestig heid in ons eigen blad een luchtje kunnen laten scheppen en men zal nu eens kunnen zien welke geleerde en schrandere kranten schrijvers Behagen bezit, men zal hel zien en zich verbazen over de genicn die in ons dorp leven. Ja dat Weekblad zal de naam onzer plaats groot maken in den lande en het licht zal opgaan in Schagen en al de dorpen in de nabijheid zullen er door bestraald worden en misschien ook die, welke wat verder at zijn, maar dat is iets dat de toe komst zal lee'en en afhangt van de sterkte van bet licht dat zich van hieruit verspreiden zal. O! wat zal er gearbeid worden (altoos in ons Weekblad) aan ontwerpen van algemeen- of plaatselijk belang, en wat zal het ecue voldoening zijn voor die ijveraars voor cene wezenlijk goede zaak als zij zien dat er door hen die de magt bezitten zoodanige ontwerpen uillcvoeron, zoo razend veel notitie van hun schrijven I genomen wordt, wat zullen wij kennis van velerlei zaken ver- I krijgen als wij de kennisgevingen van onzen gemeenteraad na ze alvorens aan het aanplakbord gelezen te hebben, in ons Weekblad terug vinden, ('lis goed om ze van builen te leeren), wat hart roerende advertentien en dan nog het feuilletondat wij er zeker in zullen vinden, uitmuntende zoo door sierlijkheid van stijl als door de zedelijke strekking van het onderwerp, b.v. een visch- partij op een zomerschen namiddag of zoo iets, kortom dat alles te zinnen genomen zal ons Weekblad doen uitmunten boven vele anderen en onze plaats zal daardoor eene hoogte bereiken die.... Maar" vroeg mij iemand die ik in mijne hooge ingenomen heid met onze nieuwe krant dit alles voorpraatte en die juist niet van de slimste was: zal Schagen dan opgeligt worden?" Hemel!" riep ik verontwaardigd uit, wat denkt gij dat het eene speculatie op onze beurzen is, weet gij wat gij zegt?" Nu nu," zeidc bij: wij begrijpen elkander niet, gij zeidet zoo even Schagen zou eene hoogte bereiken en nu meende ik men zou het er optillen." Wat zijn er nog eenvoudige menschen in de wereld, niet waar Mijnheer? Schagen, September 1857. Een liefhebber van Krantenlezen. Een Franschman, die beschuldigd werd eenen ezel gestolen te hebben, verdedigde zich op de volgende wijze: Hoe kan men zeggen, dat ik eenen ezel gestolen heb. Juist het tegendeel heeft plaats gehadzoo als gij hooien zult. Ik was gaan wande len, 0111 de frissche lucht te genieten; want de lucht is het ecnige wat men genieten kan zonder te stelen. Daar ik zoo veel lucht mogelijk genieten wilde klom ik in een boom; aan den voel stond een ezel. Krak! daar breekt een takwaarop ik steun; ik verlies het evenwigt en val op den ezel juist met de beenen langs zijnen rugeven alsof ik te paard «zat. De ezel schrikt en voert mij weg, alsof de duivel ons op de hielen zat. Gij ziet dus wel, mijnheer de president, dat ik het niet ben, die den ezel gestolen heb, maar dat de ezel mij gestolen heeft. AD7SHTS1TTIS1T. Werd ik met de mijnen juist heden vóór veertien wekendiep bedroefd door het plotseling en onverwacht afsterven van mijne geliefde oudste Dochter, heden trof mij de gevoeligste slag mijns levensdoor het overlijden van mijne veel geliefde Echtgenoote JANNE TJE BOLL in den ouderdom van ruim 45 jaren mij na eeue allergelukkigste cchtvereeniging van bijna 29 jarenzes kinderen nalatendewaarvan de meesten de grootte van hun verlies nog niet kunnen beseffen. Mij was zij steeds eene liefderijke Echtgenoote; mijne Kinderen eene tecder zorgende 31oeder. Haar Chris telijke zin en wandel en haar ootmoedig geloof, strek ken ons ten waarborg, dat zij is ingegaan in het Huis haars Vadersen alzoo het sterven haar gewin is. Wij hopen in Gods wil te berusten, overtuigd dat Zijn doen altijd wijs en goed is. JSicuwediepden 10 September 1857. Wm. de JONG. ont'erSelee'ien('e5 MARTINUS KRUIJFFBeurt- fepyjl schipper van den Helder op Allernaar, daartoe be- hoorlijk geautoriseerdbrengt ter kennisse van de Ingezetenen dezer gemeente, dat hij zich belast met het inladen en overvaren van alle mogelijke STUK GOEDEREN, van hier naar Alkmaar en van Allernaar naar den Helderrecommandeert zich tot het doen van COMMISSIEN enz.belooft eene accurate en civie le uitvoering. Vertrekt Donderdag 's morgens 7 ure van den Hel der en van Alkmaar Zaturdag 's middags 12 ure. M. KRUIJFF, beurtschipper. Er wordt gevraagd EEN STERKE JONGEN, goed kunnende lezen en schrijven, te bevragen bij den uitgever dezer Courant. De ondergeteekende berigt, dat hij alhier eenige dagen zal bezig zijn met het vervaardigen van welgelijkende Photographie Portretten. 11. BECK. Werkzaam in het lokaal TIVOLl. op Zondag 20 September aanstaande. Entree en Dans vrij. Aanvang 8 uur. De directrices van TABITHA hebben het ge- noegen te kunnen berigten dat reeds een aantal en daaronder zeer lieve prijzen zijn ingekomen doch blijven nog dringend verzoeken alle degenen die belang in deze inrigting stellen en het hunne nog niet bijge dragen hebben dit ten spoedigste te willen doende tentoonstelling der voorwerpenzal even als in vorige jaren tegen tien centen de persoon in het gebouw der Werkinrigting plaats hebben van Zondag 20 tot Woensdag 25 Sept. van 12 uur des middags tot 6 uur des na middags. De verloting zal geschiedenDonderdag 24 Sept. in hetzelfde lokaal, des namiddags te 3 uur. De afgifte der Voorwerpen zal plaats hebben des Vrij dags van 1 lot 4 uur. Loten a ƒ0.75 zijn inmiddels te bekomen hij de damesSTAKMAN BOSNE ELDERS en MANIKUS.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 3