BEKENDMAKING. MAANDAG Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nieuicediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VIJFTIENDE JAAR.GANG. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. Het Gemeentebestuur van den Helderbrengt bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbende ingezetenen, dat op Woensdag den vierden November 1837, des voormiddags ten elf ure, aan het Raadhuis der gemeente, eene vergade ring van kiesgeregtigden zal worden gehouden, om de plaat sen aan te vullen van twee leden der alhier gevestigde kamer van Koophandel en Fabriekendie met het einde dezes jaars aan de beurt van aftreding zijn, te weten: de heeren J. E. Janzen en D. de Lange. De aftredenden zijn op nieuw benoembaar. De lijst der kiesgeregtigden is van heden af, op de ge wone kantooruren, ter secretarie der gemeente ter inzage nedergelcgd. Bezwaren legen die lijst kunnen gedurende de eerstvolgende acht dagen bij bet Gemeentebestuur worden ingeleverd. Helderden 5den October 1837. STAKMAN BOSSE Burgemeester. L. VERHEIJ Secretaris. 111E "J VT 3 T IJ D IIT g E 1T. HELDER en NIEUWEDIEP, 3 October 1837. Het stoffelijk overschot van wijlen llubert Donatius Kissels kapitein bij het 6de regement infanterieridder der orde van de Eikenkroon, werd jongstleden maandag, met de aan zijnen rang verschuldigde eerbewijzenter aarde besteld. Bij het geopend graf werd den overledene eene welverdiende hulde gebragt door den kapitein Mecima en den luitenant-adjudant Schraverdie in eene hartelijke toespraak het verlies van hunnen vriend be treurden, van hem getuigden, dat hij was een man van een edel karakter, uitblinkende door maatschappelijke en krijgsmansdeugden een sieraad van zijnen stand, een officier, die het grootste ge deelte van zijn' 48jarigen leeftijd met buitengewone pliglsbclracb- ting aan de dienst van Koning en Vaderland gewijden zijnen wapenbroeders een navolgenswaardig voorbeeld gegeven had. I)e laatste spreker herinnerde nog de menschlievende daden van den ontslapenedat hij binnen de wallen van Breda twee kinderen had gered, in Limburg een'officier uit den snelvlietenden stroom, en hier aan het strand der Noordzee een' badenden artillerist die gevaar liep van te verdrinken. Gewis zal zijne nagedachtenis nog lang in gezegend aandenken blijven. Beide toespraken maak ten zigtbaar eeuen diepen indruk op de aanwezige militairen en de overige omstanders. Naar wij vernemen heeft het plan tot oprigtiug eener lagere industrie-school in deze gemeente, van wegc het departement Helder der maatschappij tot nut van 'talgemeen, een niet gerin gen bijval gevonden. Donderdag avond jl. waren 47 dergenen, die zich als leerlingen bij het bestuur der school hadden aangemeld, in hel lokaal der fransche school vcreenigd, ten einde een examen te ondergaan. Ofschoon bij dit examen slechts weinig kundigheden werden vcreischt, was men genoodzaakt nog 8 jongelieden aftewijzen, hetwelk voorzeker als een gevolg van het te vroeg verlaten der gewone lagere school kan worden aangemerkt. Met de overige 59 zal het onderwijs op a.s. maandag een aanvang nemen. Volgens de beriglenhij het departement van Marine ont vangen is Zijner Majcsteils schroefstooraschip Groningen op den 20slen der vorige maand te Valencia teruggekeerd van zijnen logt naar Barcclona. Zijne koninklijke hoogheid de prins van Oranje weder aan boord gekomen zijnde, zou alstocn de reis naarPalma, PortMa- hon en vervolgens naar Napels worden voortgezet. Texel. Dezer dagen zijn door de urker visschcrs uit hel wrak der Lntine, liggende in de Vlicgronden, eenige spaau- sche matten geborgen en eergister door de duikers 844 gchcele, 5 halve en 12 kwart spaansche matten, 3 louis d'or, 1 vierde doubloen en 2 achtste dito. Bij gunstig weder zou men meer trachten te bergen. Aan den minister van koloniën is het volgende stuk in gediend Borneo Company Limited. 23 Mincing Lane. LONDEN, 1 Mei 1857. Mijnheer De directeuren van de Borneo Company Limited, wenschen hunnen meest warmen dank uit te drukken voor de spoedige hulpdie onlangs op het verzoek van den heer Helmsecu dienaar der compagnie op Borneo, verleend is door den kom- mandant van Sambas, door het zenden van een hollandsck oor logschip, ter bescherming van het leven en de eigendommen»!!??

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 1