burgerlijke: stand. ingezonden eene nola tot wijziging in dc wet der middelen, waarin wordt voorgesteld eene staking der helling van opcenten op het geslagt ten getale van 58 met 1 Jannarij 1858. Daardoor znllen de ingezetenen eene niet onbeduidende verligling verkrijgen en tevens het bezwaar tegen de verhoogde tarieven vervallenwelke toepassing tot 1 Jannarij 1858 is geschoist. Uil het wrak Lutine, liggende in dc Vliegrondenis door de duikers geborgen: op den 12 en 15 dezer, 1777 heele, 8 halve, 15 kwart, 1 achtste en 1 zestiende spaansche mallen, 1 fransche kroon, 5 gouden douhloenen en 1 kwart dito, 12 louis dor enkele en 1 dito dubbeleop den 14 dezer, 576 heele, 5 halve en 4 kwart spaansche matten2 louis d'or en 2 gouden kwart douhloenen en op den 15 dezer, 558 heele, 4 halve, 4 kwart en 1 achtste spaansche matten, 1 louis d'or en 1 kwart 1 gouden doublocn. Door het schooue weder begunstigd, wordt de berging verder doorgezet. üc aardappelrooiers in den omtrek van Staphorst vinden thans vele zoogenaamde muizenkelders in den grond. Men ont dekt die voorraadkamers aan de onderaardsche gangen die ernaar loc geleiden. Waunncer men er een vindt, kan men zich ver zekerd houden dat er in een betrekkelijk kleinen cirkel zich meer bevinden. Somtijds haalt men uit die verschillende apartemeulen wel een schepel aardappels. Voorde correclionuele reglbank te Colmar wordt thans eene zaak behandeld, die de grootste sensatie maakt. Graaf Jules Migcououd lid der wetgevende vergadering en thans weder ge kozen lid van het wetgevend ligchaam, staat Ie regl wegens het bezigen van be Iriegelijke, oneerlijke en verboden middelen om zicli tot volksvertegenwoordiger te doen kiezen; wegens het dra- gen van builenlaudsehe ridderorden, zonder daartoe van hel hoofd van den staal vergunning te hebben gevraagd en gekregen; we gens het onwettig dragen van de versierselen der orde van het legioen van eereu wegens beleediging van een gendarme en een maire in dc uitoefening hunner bedieningen. Het getal getuigen a charge is 65, dat der getuigen a decharge ruim 100. De be klaagde wordt verdedigd door den advocaat Jules Favre. Den 14 dezer is te Londen eene uitvoerige depcche uit Indic openbaar gemaaktwelke per telegraaf bij het bestuur der oost- indische compagnie ontvangen was Zij bevestigt de reeds mede gedeelde berigten en voegt daarbij cenige bijzonderheden. Zoo wordt gemeld dat Koor Singh, een inlandsch vorst die laatstelijk in opstand gekomen was, de wijk naar het landschap Rewah bad genomen, maar aldaar door de inlandschc overheid afgewezen en door het mcerendeel van zijn krijgsvolk verlaten was. Uit Nepaul was gewapende bijstand, bestaande in 1000 man inlandsehe troe pen ontvangen lot handhaving der orde in eene landstreek aan den linkeroever van den Ganges, waaruit de engelsche ambtenaren geweken waren. Men zcide dat er door of van wege den koning van Delhi eenige openingen aan de belegeraars gedaan waren met het doel om tot eene schikking te geraken; maar daarop zou in allen gevalle, gelijk stellig gemeld wordt, geen acht worden ge- i slagen. Gholab Singh, dc vorst van Cashmere, was tol zijnen dood toe, die op den 2den Augustus j 1. voorviel, een trouw aanhanger van het engelsche gezag geblevenkort te voren had hij nog beloofd, voor een aanzienlijk bedrag in de door het be stuur der oosl-indische compagnie opengestelde gcldleening in te schrijven; zijn opvolger was even zoo gunstig voor deEngelschen gestemd. Het 26ste regement inlandsehe infanterie, te Lahore ontwapend en vervolgens in opstand gekomenwas door de in landsehe politie en de bevolking vervolgd en verdelgd of gevan gen genomende gevangenen hadden de doodstraf ondergaan zoodat van het gansche regement naauwciijks een man over was. Een engelsch tijdschrift bevat de volgende belangrijke opgave omtrent den leeftijd der dieren: De beer, de hond en de wolf leven zelden langer dan 20 jaren; de vos leeft 14 of 16 jaren; dc kal 15 jaren; het eekhorentje leeft 7 of 8 jaren; het konijn leeft omstreeks 7 jarende olifant leeft tol 400 jaren. Toen Alexauder dc Groole, Porus, koning van lndieoverwon, ontnam hij hem een olifant, die zich zoo dapper had verweerd, dat de koning hem Ajax noemde. De overwinnaar wijdde hem aan de zon eu hergaf hem de vrijheid, na hein van dit opschrift te heb ben voorzien: «Alexander, de zoon van Jupiler. heeft Ajax aan de zon gewijd," en 550 jaren later lei file die olifant nog. Hennen hebben 50 jaren geleefd, rhinocerossen 20 jaren. Men verhaalt van een paard, dat 60 jaren heeft geleefd, maar deze dieren be reiken zelden 20 of 50 jaren. Kameelen worden dikwijls 400 jaar oud. Volgens Cuvier leven de walvisschen 1000 jaren, de bruinvisschcn leven 50 jaren. Te Wecnen stierf een adelaar, die 104 jaren oud was. Raven leven dikwijls een honderdtal jaren, zwanen hebben 560 jaren geleefdeen schildpad leefde 107 jaren. Uit Pelcrsburg wordt het volgende geschreven: Het staken der operatien van de Engclschen tegen China, en hun blijkbare toeleg om den begonnen strijd in der minne bij te leggen, heeft den hoogmoed der Chinezen aanmerkelijk doen stijgen. Het aan zien hij hen is alsof zij al ligt aan alle Europeanen den oorlog zouden verklaren, zonder lusschen oude vrienden en nieuwe vij anden onderscheid te maken. Rij de regering van Peking, die bovendien een hoogen dunk van de sterkte van het rijk heeft, begint zich eene geheel andere rigling dan vroeger te openbaren. Den stadhouder van Canton moet het derhalve zeer gemakkelijk vallen, zijne regering in den waan te brengen, dat hij de En gclschen meester is. liet is voor gansch Europa van belang,dat dc misslag der Engclschen zoodra mogelijk worde herstelden aan de Chinezen eens voor altijd geloond worde, dat de curopesche mogendheden verre in kracht boven hen verheven zijn. Van 10 17 October 1857. GEHUWD: J. Schol cu II. Rood. II. W. Stuivers en T, Meijer. REVALLEN: W. R. van Aalst geb. Suhren Z. K. Lutz geb. Tonneboeijer D. M. van Vleuten geb. van Wel Z. - M. van Dijk geb. de Wit Z. OVERLEDEN: II. van der Wolt 27 j. S. de Wolf 2 m. C. A. van der Lee 64 j. Eene amerikaansche vrouw, die reeds 11 echtgenoolen heeft verloren, is voor de 12de maal getrouwd. De lurksch-russi- sche grensbepaling in Azie is voltooid. In het Z. van Frank rijk is door de aanhoudende regens en hevige stormen groote schade aan wegen en huizen toegebragt. De oudste zoon van koning Ferdinand zal met eene beijersche prinses in het huwe lijk treden. De toestand van Spanje wordt door een dagblad met de volgende woorden beschreven:. »Men weet alleen, dat men niets weet." In Vlissingen is de kiel gelegd van de Ve- suvius. Ncna Sahib of de helsche duivel wordt in Engelaad op het tooneel vertoond. De fransche troepen hebben het kamp van Chalons ontruimd. Dc heer Slrens, oud-minister van justitie, is benoemd tot wethouder van Roermond. De fransche wapenen hebben in Sencgambie weder eene nieuwe overwinning behaald. De hertogin van Rrabant bevindt zich in gezegende omstandigheden. Te Nieuw-York zijn in den laatsten tijd 270 bankroeten voorgevallen. De revolutie in de dominieaansche republiek is bijna geëindigd. De koning van Pruissen is aan de beterhand. De russische regering heeft een bedrag van 6000000 roebels aangewezen voor den wederopbouw van Sebaslopol. Te Landelies is een eigenaar van steengroe-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2